فهرست
بررسی یک قرارداد؛ منصفانه یا ترکمانچای؟
بررسی یک قرارداد؛ منصفانه یا ترکمانچای؟

بررسی یک قرارداد؛ منصفانه یا ترکمانچای؟

آی اسپورت – اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم شاید قرارداد سرمربی پرتغالی چندان هم خارق‌العاده و عجیب نیست؛ نرخ این مربی از همان اول هم همین حدود 1/4میلیون یورو بوده و بر سر همین رقم هم توافق شده است. درباره آپشن‌های قرارداد که می‌گویند زیاد است هم حتی می‌شود این قرارداد را با مربی‌های داخلی که در شهرهای دیگر کار می‌کنند مقایسه کرد. سال 80 مرحوم ناصر حجازی برای مربیگری به رشت رفته بود؛ آن زمان با وجودی که در دهکده ساحلی که بهترین ویلاها را دارد برایش خانه گرفته بودند ولی تجهیز خانه طوری نبود که مرحوم حجازی آن را پسندیده باشد. برای همین هم مسوولان باشگاه برای اینکه خانه باب میل سرمربی استقلال رشت شود، هزینه زیادی کردند. هزینه‌ای که حتی انتهای فصل که این سرمربی با تیم نتیجه نگرفته بود صدای مدیران تیم را درآورده بود و مثلا ایرج زهرابی می‌گفت این همه برای محل اسکان این مربی هزینه کردیم و در نهایت هم نتیجه نگرفتیم. یا حتی می‌شود پرسید مربی‌های دیگر که به شهرستان می‌روند چه شرایطی دارند. مثلا امیر قلعه نویی در اصفهان چه شرایطی دارد یا شرایط حضور برانکو در اینجا چیست؟

در قرارداد کی‌روش بندی برای بیمه وجود دارد که از نکات نقد منتقدان شده است. در حقیقت بیمه تکمیلی یکی از شرایطی است که هر کارمندی دارد و هر چه مدیر ارشدتر باشد این بیمه بهتر است؛ به هر حال برای تیم ملی یک مربی یا مستشار خارجی آورده شده و بر اساس آن برای بیمه‌اش هم هزینه شده است. یا هزینه ایاب و ذهاب در هر قراردادی مشخص است؛ قرارداد اکثر مدیرانی که از جای دیگر به هر شهری می‌روند، سالی دو بلیت رفت و برگشت دارد و اگر ماموریتی بروند، ماموریت‌های‌شان هم باید حساب شود. معمولا سفرهایی که کی‌روش می‌رود درست یا غلط، فدراسیون فوتبال به او ماموریت می‌دهد.

آپشن محل نقد دیگر مالیات است. از قدیم اینطور بوده که هیچ مربی خارجی‌ای پرداخت مالیات را قبول نمی‌کرده؛ یا رقم مالیات را به قراردادشان اضافه می‌کنند یا مالیات را قبول نمی‌کنند. اگر قرار نبود مالیات کی‌روش را بپردازند باید رقم بالاتری برای قرارداد او می‌پرداختند ولی الان با اینکار فدراسیون حساب کرده که با لابی شاید بتواند از معافیت‌های مالیاتی مختلف استفاده کند این را برعهده گرفته است.

همه تیم‌ها و باشگاه‌ها بهترین ماشین‌ها را به سرمربی‌های‌شان می‌دهند. ماشین کی‌روش یک مورانو است که سایپا آن را به او هدیه کرده و برایش از سوی فدراسیون هزینه‌ای نشده است. در اینباره اما نکته ای که وجود دارد این است که بار قبل هم قبل از جام ملت‌ها به این مسائل دامن زدند و حاشیه‌هایی برای تیم ملی درست کردند. اینها معمولا حاشیه‌هایی است که تیم ملی را به هم می‌ریزد و بازنشر آنها خیلی کار درستی نیست. برای انتقاد از کی‌روش می‌توان از رفتار او انتقاد کرد یا از مسائل فنی او ایراد گرفت. اگر در این موارد نقدی ندارند که سازنده باشد بهتر است از این نقدهای مخرب بپرهیزند و از تیم ملی حمایت کنند تا در جام جهانی آینده نتیجه خوبی بگیرد.

 

خبر آنلاین

۱۴ ۲۶  
آی اسپورت
2018-03-12 13:49:00
نظر دهید

۲۶ نظر
آبتین
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۵۹
نه آخه می دونی کیروش که هدایتی نیست که در حاشیه امن کریمی و مایلی باشه. کیروش به قول این کلمن لگد زن ها موزامبیکیه که هیچ کاری نکرده. چون اگر الان دست عمله ها رو از فوتبال ملی قطع نمی کرد دهن ها بسته بود.
فرهاد
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
مقاله نویس حاشیه ساز ، تا حالا قراداد کیروش که منتشر نشده و معلوم نیست شما که به این دقت مرحوم حجازی و الباقی رو هدف قرار دادی چطور دسترسی به این فرداد و.ملحقاتش پیدا کردی که داری بقیه مربی ها رو میکوبی .
البته هر چی کیروش میگیره نوش جونش ( مهم نیست چقدر مبلغش است و کسی هم در این مورد ایرادی نمی گیره ) ولیی اگر قراداد بی شیله پیله باشه ، بایستی فدراسیون شهامت داشته باشه و منتشر کنه تا جلو شایعات و به جون هم افتادن هواداران و سمپاشی مقاله نویسانی مانند شما رو بگیره . در حالی که فعلا سیاست چرچیل رو پیش گرفته که تفرقه بینداز و حکومت کن و ناکارایی خودش رو مخفی کنه.
۹
م.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
1- سایپا به طور خودجوش به کیروش هدیه میده
2- بانک سامان به طور خودجوش بهش میلیون دلاری پول میده
3- انتخاب کمپها به طور خود خواسته به کیروش واگذار میشه و بحث انتخابهای عجیب و پولهای جابجا شده

اصلا اینقدر مبالغ داده شده زیاده که این ماله کشی ها از خط اول مسخرگیش فریاد میزنه!

اگه قراره سالی 2 میلیون خرج بشه اون هم بدون پرداخت مالیات(!) واقعا نمیشه یکی از مربیان خوب و در کلاس جهانی رو جذب کرد؟ یعنی مربی که سالهاست در سری آ ایتالیا مربی گری میکنه و کارنامه خوبی داره و دستمزدش کمتر از 1.5 میلیونه (اون هم با مالیاتی که نصفش رو ازش میگیره) ایا با این مبلغ حاضر نمیشه به ایران بیاد؟
اقلیت فندکی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
اگه کیروش پول نگیره...تو بیت المال صرفه جویی میشه..بعدم پولش و به امثال تو بدن یارانه ۴۵۵۰۰میشه ۴۶تومن یا دلار میشه زیر هزار تومن ؟؟؟؟با پس انداز پول کیروش استادیوم میسازن ؟؟؟؟یا جاده ها اسفالت میشه ؟؟؟ناوگان هواپیمایی ما نو میشه؟؟؟؟؟؟نه عمو جون اگه کیروش نباشه پولش بین بهروان و تاج و کفاشیان و ترابیان تقسیم میشه...کیروش هفت ساله تو ایرانه قبل از کیروش که پول نمی دادن چه گلی به سر فوتبال زدن ؟؟؟؟؟؟؟شما ابلهای عوام میبینم درک می کنم چرا تو جهان سوم زندگی می کنیم...فقط دست یک مشت گوسفند گوشی دادن تا بیان اینجا بع بع کننن
آنتی شومن
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
کیروش که دنبال فوتبال ما نیومده.ما خواستیم بیاد.در ضمن وقتی یکی مثل برانکو که پنج تا پنج تا دارن عربها میکنن تو حلقش از پول این فوتبال میخوره چرا کیروش نخوره
جاج
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۲۲
خیلی بد دفاع کردی :)) اقا وقتی سوادشو ندارین چه اصراریه حتمن حرف بزنید؟
شاید خودت بچه باشی ولی مخاطب که بچه نیست.
حسين
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸

مشكل توهين و نگاه از بالا به پايين كي روش به ايراني هاست

سومیک
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
فقط یه رقم از قرارداد ایشون، نزدیک به شیش میلیارد تومن از پاداش صعودی هست که فیفا بهمون میده. این پول پاداش ارکان فوتبال یک کشوره و ربطی به بازیکن و مربی نداره ولی این بابا تو قراردادش به اینم رحم نکرده.
جام جهانی قبلی یه کشوری که اسمش یادم نمیاد کل پاداش جام جهانی رو بین بازیکن و مربی تقسیم کرد ولی اون خیلی فرق داره با فدراسیون بدبخت و فلک زده ای که تو پرداخت صد میلیونی واسه فدراسیون های ورزش های مادر مونده. کیروش به جز اپشن های غیر مربوط، رسمن سالی یازده تا دوازده میلیارد میگیره. این پول زیادیه ولی خب چون نتیجه گرفته من یکی که انتقاد خاصی ازش ندارم گرچه بماند با رفتنش چیز خاصی ازش اینجا نمیمونه و مثلن تحول خاص یا تاکتیک و سواد فوتبالی ویژه ای به این فوتبال نداده. یه ادم متخصص و حرفه ای بوده که کارش رو درست انجام داده و رفته. همین
اقلیت فندکی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
قبل از کیروش, هم ما جام جهانی رفتیم...اون پول که بابت ارکان گرفتن کو ؟؟؟پول صعود به جام جهانی برزیل کو؟؟؟احمق عزت پولیسی کیسه کش برانگوه مربی نیست که انقدر داری خ.......ه شو می خورید... زمستون رفت و روسیاهی به زغال موند
۴
بهزاد
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
علی کریمی برای 2 هفته حضور رو نیمکت تیم نفت 2 میلیارد داره پول میگیره. این منتقدان لالند که در مورده قرارداد برانکو حرفی نمیزنن؟ نوش جونش زحمت کشیده بیشترم باید بگیره. وقتی مربی رئال مادرید رو میاری و تیم بی در و پیکر که به هیچ تیمی تو آسیا نه نمیگفت رو میدی دستش و میشی آقای آسیا و 4 سال نمیبازی باید پول خوبم بدی. وگرنه مربیان زیادی در داخل آمادگی کامل جهت بگا دادن تیم ملی دارن. کافیه لب تر کنی. تضمینی نابود میکنن تیم ملی رو. شما ببینید کسانی هستن که سرمربی تیم ملی نیستن دارن تیم ملی رو نابود میکنن مثل علی کریمی ببین اگه سرمربی بشن چه کارهایی میتونن بکنن. البته علی کریمی فعلا مدرک نداره و باید بعنوان تدارکات بشینه رو نیمکت تیم ملی
م.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۳۹
از لیگ ایتالیا گفتم، بد نیست یکی رو مثال بزنم. روبرتو دونادونی سرمربی تیم بولونیا در فصل جاری سالانه 1.2 میلیون یورو دستمزدشه (با مالیاتی که بر عهده خودشه و از این مبلغ کسر میشه)

سن 54 سال -سابقه 2 سال سرمربیگری تیم ملی ایتالیا و بعد از اون هم تیمهای مختلف در سری آ. اصلا سن زیر 60 سال نسبت به کیروش و برانکو و شفر خودش یک فاکتور مهمه.

الان به این مربی مثل عالیجناب کیروش قراردادی 4 ساله و با انواع اپشنها و هدایای الهی و خودجوش ، که ارزشش 6-7 میلیون دلار اونهم خالص و بدون هیچ مالیاتی، پیشنهاد بشه قبول نمیکنه؟
بهزاد
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۸
خوش تیپ انگار تو افغانستان زندگی میکنیا!!! بابا لیبی هم حاضر نمیشه با ایران بازی کنه. نمیفهمی یا خودتو میزنی به نفهمی؟ بولونیا رو تو سری آ با اون همه امکانات حرفه ای با ایران مقایسه میکنی؟ اینجا زمین تمرینم نداره تیم ملی . طرف مگه مغز خر خورده بیاد اینجا کار کنه؟ وقتی یکی سرمربی یه تیم تو لیگ ایتالیا میشه یعنی فقط به کار مربیگرب میپردازه . اما کسی اگه بیاد سرمربی ایران بشه باید لباس کار بپوشه با بیل و کلنگ اول امکانات درست کنه بعد با یه مشت بی شعور (مایلی کهن، کریمی، حاج رضایی، جلالی، ذوالفقار، قلعه نوعی و ...) هر روز دعوا کنه. بعدشم کی روش رو با دونادونی مقایسه میکنی؟ دونادونی چه افتخاری در لباس مربیگری ایتالیا کسب کرد؟ کی روش تو جام جهانی 2010 با پرتغال با یک گل آفساید جلو اسپانیا قهرمان جام جهانی حذف شد.
۹
م.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
دوست با سواد من کمی به خاطراتت رجوع کن:

"دونادونانی یک میلیون و دویست و هزار دلار برای عقد قرار داد یک ساله با استقلال در خواست کرده‌ است که اگر باشگاه با این پیشنهاد دونادونی موافقت کند باید برای یک سال مبلغی نزدیک به 4 میلیارد تومان به سرمربی تیمش پرداخت کند.از سوی دیگر نام دونادونی در حالی در بین گزینه‌های سرمربیگری استقلال قرار گرفته است که پیش از این باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب وی بود اما نتوانست به وی به توافق برسد."


این مربی برای مربی گری استقلال و پرسپولیس در دو مقطع چراغ سبز نشون داده بوده و مشکل فقط رقم پیشنهادی بوده که به توافق نرسیدند!

دونادونی قطعا برای فوتبال ایران کفایت که چه عرض بشه از سرشم زیاده! در ضمن قرارداد 4 ساله با یک پیرمرد 63-64 ساله مثل کیروش (یا حتی برانکو) الان خیلی توجیح نداره اونم با ارقام اینچنین.
۹
پدره م
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۹
دونادونی!!!!چه مربی ایی کسی که ایتالیا رو با اون فضاحت تو جام ملتها حذف کرد.... شما برو پول که گذاشتم زیر فرش و بگیر....تو کار خونه به مامانت کمک کن مشقاتم بنویس...کلاس حاج سعید طوسی هم برو ماساژت بده
۳
م.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
الان دچار سوختگی درجه چندم شدی که با چند تا نام کاربری اراجیف مینویسی؟!


۲
جيم
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۸
اسكلي داداش ها.... رقم قرارداد دياز و نمونم چندا تا از اين مربي هاي شرق اروپايي تيمهاي عربستاني و امارات و قطري رو ببين.... تو عمرت اسماشون رو نشنيدي همه چهار تا شش ميليون دلار. ادم خوشحال، اگه قطر و امارات شريب دو بخاطر خاور ميانه ميخوره، ايران حداقل ضريب چهار ميخوره... دل خوشي داري ها
۳
میم
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۱
اگر هم انتقادی هست، ما سمت و سوی درست رو باید انتخاب کنیم. مضحکه نیست کسی رو که ما استخدام کرده ایم و حقوقش رو می پردازیم مورد انتقاد قرار بدیم که چرا این قرارداد را با تو بسته ایم؟ آیا به ظاهر دلسوزان فوتبال که علم مبارزه با فساد به دست دارند، از سر خیرخواهی در حال ضربه زدن به تیم ملی اند یا در حال خدمت به مفسدین مدیریت فوتبال ؟ چون مشخصه که اگه قصوری هست از کجاست!
منصفانه اگه نگاه کنیم، سطح فوتبال ما مشخصه: تیمی صرفا با هدف و آرزوی حداقلی صعود به جام جهانی که در ۲۰ سال گذشته چه در رده ملی یا باشگاهی موفق به کسب جامی در آسیا هم نشده!!!! از لحاظ سخت افزاری قادر به رقابت با تیم های عربی هم نیستیم اما مخارج و بودجه های وحشتناک و پنهانی در این فوتبال هزینه میشه!!!‌ اما در کجا و چجوری پیدا نیست!!! ما همیشه علاقه داریم تا فیلم اکشن ببینیم، یه قربانی دم دستی برای این تئاتر کافی ست. اما بعد از این قربانی چه؟
آیا بعد از رفتن برانکو از تیم ملی فوتبال ما سیر صعودی داشت یا نزولی؟ آیا بعد از کی روش صعودی خواهیم بود؟
آیا اگر این حقوق رو به کی روش ندهیم، مربی درجه یکی به تیم ملی میاد؟ اصلا چرا در ۱۰ سال گذشته هیچ تیمی از اروپا حاضر به انجام بازی تدرکاتی در ایران نشده ؟
۷
serezo
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۵
و طبق معمول خبر انلاین ..))))))) ,
مهدی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
آغا ما کشوری هستیم که هر جنس خارجی رو باید گرونتر بخریم.بخاطر اینکه یه کشور عادی نیستیم.
کیروش هم به همین خاطر شاید 10 درصد باقیمت بلاتری اومده ایران.
بحث دیگه اینکه خیلی از بازیکن های ما هم پولی میگیرن توی ایران خیلی خیلی بیشتر از پولی هست که در اروپا به اونها میدن! باید همه چیز رو با هم دید
مثلا قلعه نویی 3 میلیارد میارزه؟
الان فقط میتونیم از تیم ملی و کیروش حمایت کنیم تا سه ماه بعد. همین
۱
AVA-86
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۵۷
کلا همیشه توی این مملکت و فوتبالش در مقطع حساس کنونی به سر می بریم و نباید الکی افشاگری کرد تا دردسر درست بشه! بعد از جام جهانی هم جام ملتهای آسیا هست لابد جام جهانی هم هر نتیجه ایی بگیریم قراره از گل نازک تر به سرمربی تیم ملی نگیم چون جام ملت هام مهمه؟ تمام کشورهای دنیا وقتی یک قرار دادی می بندن با یک سرمربی ازش یک سری انتظاراتی دارند و طبیعتا اگه اون انتظارات برآورده نشه برطبق قرارداد باهاش برخورد می کنن. مثل کشورهای عربی و حتی کشور چین که بزرگترین مربی های دنیاروهم بیارند کشورشون و سنگین ترین قراردادها رو هم ببندند باهاشون در مورد عملکردضعیف هیچ تعارفی ندارند. درسته کیروش این سال ها مارو دوبار برده جام جهانی دستشم درد نکنه اما مگه ما کیروش رو با یکی از سنگین ترین قراردادهای دنیا فقط به خاطر صعود به جام جهانی استخدام کرده بودیم؟ چرا هیچ وقت یک فضای نقد بررسی عملکردش فراهم نشده؟ الان کیروش بره ما دقیقا چه دستاوردی داریم آیا تونستیم این سال ها از این دستمزد سنگین بیشترین بهره وری رو ببریم؟ آیا تونستیم دستکم دو یا سه مربی جون وطنی رو در کادر فنی تیم ملی پرورش بدیم؟ یادمون نره تیم ملی بزرگسالان و جناب کیروش یکی از چندین تیم ملی زیر پوشش فدراسیون فوتبال هست. فوتبال ایران کلی تیم در رده های پایه مردان و زنان به اضافه فوتسال و فوتبال ساحلی داره . در تمام این سالها تقریبا تمامی بودجه فدراسیون فوتبال صرف تیم ملی بزرگسالان شده. تیم ملی بزرگسالان مون با بهترین شرایط موجود تمرین می کنن اما تیم جوانان مون لباسشون توی فرودگاه از تنشون درمیارن! یا تیم فوتبال ساحلی و فوتسال که عملا که بدون پول درست حسابی خودشون نتیجه می گیرند. کاش طرفداران جناب کیروش یک بار برای همیشه این جمله فعلا درمقطع حساسی هستیم و بذارن کنار به لحظه ایی فکرکنند که کیروش به هر دلیلی از تیم ملی ایران بره. مثلا مردم مربیان باسابقه داخلی رو در تیم ملی تحمل نخواهند کرد. در تمام این سالهام هیچ مربی جدیدی کنار تیم ملی پرورش پیدا نکرده اونوقت باید چیکار کرد. هیچی دوباره باید بریم بگردیم دنبال یک مربی دیگه با دستمزد سنگین که اونم بیاد نهایتا ببرمون جام جهانی.
پ.ن: خواهشا دوستان اینقدر نفرمایید مربیان بزرگ دنیا به دلایل سیاسی ایران نمیان. اگر دلایل سیاسی که شما می گید وجود داشت توی لیگ بسکتبال مون اینهمه بازیکن سابق NBA و بازیکنان آمریکایی بازی نمی کردند. توی خیلی از رشته های دیگه مربیان بزرگ به ایران نمی اومدند و در رشته هایی مثل والیبال و کشتی هم قدرتهای بزرگ دنیا اصلا پاشون ایران نمی ذاشتند.
۱ ۳
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۵
به آوا
من نمی فهمم اینکه می گویید چند مربی جوان کنار کی روش پرورش بیابند یعنی چه؟

ببینید سابقا توضیح دادم آموزش مربیان اینطور نیست که کی روش بیاید چندتا مربی را کنار دستش بگیرد و بگوید چنین کن و چنان کن!!!!
درژاپن یا کره که دائم مربی خوب خارجی می گیرند آیا این چند سال به مربی جوانی اعتماد کردند یا روسیه یا ..

مربیان جوان اگر بخواهند چیزی یاد بگیرند باید بروند سرتمرین ، بیاد ندارم کی روش از آمدن اونها ممانعت کرده باشه

یا نه ! چند نفر از مربیان جوان و یا بازیکنان چند فصل پیش پرسپولیس میرن سر تمرین برانکو تا چیز یاد بگیرند؟؟؟؟
برانکو هم اخلاق دارد هم بدنسازی اش عالیست هم در مربیگری امتحان پس داده!
بیخودی حرفی نزنیم که از ما بر نمیاد ، همه میخوان از ب بسم اله سرمربی باشند اصلا وقت ندارند
امثال محسن خلیلی ، رهبری فرد یا پاشازاده نکونام فکری و ....کریمی و ..
میخوان همون اول سرمربی باشند.
جان دلم !
فدراسیون میتوانست کلاس بگذاره ، پولشو بده و از امثال برانکو و کی روش بخواد تو این کلاسها درس بدهند.

و دیگه اینکه کسی مطلب خلاف واقع نمیگوید ، یه ذره فکر کن ببین آخرین بار کدام تیم ملی برای بازی دوستانه اومد آزادی
یا بعد از ولاسکو چی کشیدیم
کی روش هم یک خود آزمایی داشت و برای خودش چالشی بود تا دوباره بر گردد.
۱
AVA-86
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۴۱
قرار نیست کیروش به مربیان ایرانی از پایه اساس آموزش بده. می تونه چند ماه یک بارفدراسیون مربی های جون علم گرایی مثل مهدوی کیا هاشمیان کیروش در کنار چند چهره دیگه دعوت کنه و چند ساعت کلاس آموزش مربیگری بذاره. بعدم این چه تفکریه که فکر می کنید تیم های دنیا نمیان با ما بازی کنن. مگه برای تیم ملی با شیلی و سوئد بازی نذاشتند؟ تهران نمیان توی این اردوهای اروپایی آسیایی هم نمیشه بازی گذاشت. بهتره تشریف ببرید بندهای منتشر شده جناب کیروش رو بخونید بخش بازی های دوستانه وتدارکاتیش واقعا جالبه. بحث اینکه که چرا کیروش یک هاله تقدس دورش کشیده شده و نمیشه نقدش کرد؟ زین الدین زیدان در عرض این مدتی که رئال بود تیمش دوبار قهرمان اروپا کرد بعد از 5 سال لالیگا گرفت بازم امسال از نقد هوادارای رئال بی نصیب نموند. مربیای بزرگترم همین طورن اما توی این مملکت یه رسمی باب شده یه نفر تا یه مدت تو یک پست قرار می گیره یه هاله دورش کشیده میشه که نمیشه دیگه یه نقد ساده بهش وارد کرد.
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۴۱
دوست عزیز
اونی که دنبال آموختن باشه میره دنبالش مثل مهدوی کیا و هاشمیان
اونایی که داخل کشورهستند جنابشون سنگین است و لایق نمیدونند .
فکر کنم توضیحم کامل بود.
مثال خوب بزن
از زیدان نقد فنی میکنند ، بله !
رئال مادرید ! همیشه باید اون بالا باشه نه جایی که الان هست.
اگر ده بار قهرمان اروپا کنه ولی اختلاف امتیازش با بارسا این باشه یعنی شکست
رئال یک تابلو تبلیغاتیه ، مربیان در رئال با نتایج نقد نمی شوند در بارسا هم
وگرنه پپ مادام العمر می ماند.
الان بغیر از کی روش کجامون شبیه رئال بود که گفتی
لطفا مثال درست بزن
۱
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۰۳
بله
اگر شما ایران باشید و طرف روسیه مجبور به بستن قرارداد ترکمانچای هستید!
اگر رسول خادم بخواهند که برای موزامبیک یا حتی پرتغال مربیگری کند حتما قرارداد ترکمانچای می بندد(بماند ویزای پرتغال خودش برد برای ماست ).
وقتی کدچکترین کشورهای دنیا برای یک بازی دوستانه حاضر نیستند به تهران تشریف بیاورند ، باید قرارداد ترکمانچای ببندیم.

اگر قرارداد خوب می خواهید ، استادیوم خوب بسازید ، زمین های خوب و زیاد ، قراردادهای حرفه ای با بازیکنان.
فدراسیونی با افراد موجه و درآمدهای مناسب ، لیگ عالی ، پرونده های شفاف (نه انبوه پرونده ها در فیفا )
حق پخش ، و
هر وقت همه چی سرجایش بود شما هم برو و قرارداد ترکماکچای نبند.
در ضمن تمام مربیان و بازیکنان و مدیران عامل و غیره ، همه شون با طرف مقابلشون در ایران چنین قراردادی می بندند از مالیات تا
پول ریش زدن.
۲ ۲
سیب زمینی واقعی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۲۰
خسته نباشید:)))
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
بامزه
ولی ممنون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر