فهرست
چرا ۹سعودی به لالیگا آمدند؟
چرا ۹سعودی به لالیگا آمدند؟

چرا ۹سعودی به لالیگا آمدند؟

آی‌اسپورت- یکشنبه خبری شگفت انگیز و ناگهانی را شنیدیم: توافق لالیگا با عربستان برای این که ۹ بازیکن ملی پوش این کشور پیش از حضور در جام جهانی اینده در لیگ ما بازی کنند چه لالیگا، چه دسته دو و چه دسته سه و حتی آکادمی. این خبر با ذوق زدگی عربستانی ها و شگفت زدگی دنیای عرب همراه شد چرا که آنها به چشم لیگ اسپانیا همان گونه نگاه می کنند که دنیای بسکتبال به NBA می نگرد (البته لالیگا آن قدر قدرتمند نیست). آنها لالیگا را دنیای خاصی می دانند ، بهشتی که هر بازیکنی آرزویش را دارد. اما باید دید که در اسپانیا هواداران و مربیان چه حسی نسبت به این توافقات دارند.

توافق در ظاهر ساده  است. عربستان به دنبال سود ورزشی است، همان کاری که قطر با خرید کولتورال لئونسا انجام داده بود: این که ملی پوشانشان تجربه حضور در فوتبالی با سطح بالاتر را بدست بیاورند. برای باشگاه های اسپانیایی این توافق از نظر ورزشی چندان سودرسان به نظر نمی رسد اما توافق مالی خوبی است. عربستان قول داده اسپانسرهای بیشتری تامین کند و از سویی باشگاه های لالیگایی می توانند بازار خود را در دنیای عرب گسترش بدهند. قبل از این ژاپنی ها چنین چیزی را تجربه کرده بودند که نمونه اش اینوی بازیکنی است که در ایبار توپ می زند.

قطعا مربیان لالیگا به این توافق به چشم یک افتضاح نگاه می کنند. آنها این فشار را حس می کنند تا از بازیکنان عربستانی استفاده کنند و هر هفته برای چیدمان ترکیبشان دچار یک سودوکو خواهند شد. لالیگا می گوید که به این باشگاه ها سود رسانده است و در دنیایی که فقط رئال و بارسا از لالیگا مشهور هستند می تواند به شناخته شدن آنها کمک کند.  از سویی به جز این توافق ، خیلی از اوقات این اتفاق رخ می دهد که خریدهای باشگاه ها صرفا بر اساس مسائل ورزشی نباشد. این بار برنامه، توسعه لالیگاست. فراموش نکنیم که کولتورال هم تیم کوچکی بود که به لطف سرمایه قطری ها اکنون در لیگ دسته دو توپ می زند و به یک رده بالاتر صعود کرده.

۴ ۳  
آی اسپورت
2018-01-23 16:19:00
نظر دهید

۳ نظر
آرش
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
تا شما از شدت و حدت جلز و ولز پخته پخته بشید. از وقتی این خبر رو شنیدن انگار جیوه تو ماتحتشون کردن، هی مِان مِرَن، مِان مِرَن، مِان مِرَن.
۴
خاطره بازی با الهلال: عمر خریبین و پنالتی چیپ
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
عمر خریبین پس چی؟ مرد سال فوتبال آسیا به همت پرسپولیس ایران خخخخخخخخخخخخخخخخ
۳ ۱
عمر‌خربین
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
ممنونم که از من نام میبری.بازی خوبی بود .پنج تا سوراخ عمیق گذاشتم تو بدن برانکو
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر