فهرست
سوال روز: خیمنز هافبک دفاعی می‌شود؟
سوال روز: خیمنز هافبک دفاعی می‌شود؟

سوال روز: خیمنز هافبک دفاعی می‌شود؟

آی اسپورت – خوزه ماریا خیمنز یکی از هیجان انگیز مدافعان جوان دنیا به حساب می آید که در همین 21 سالگی 30 بازی ملی هم برای اروگوئه انجام داده. در سطح باشگاهی اما از 2013 به اینور او کلا 77 بازی برای اتلتیکو مادرید انجام داده و سیمئونه نتوانسته نقشی دائمی برای او پیدا کند. به عنوان یک دفاع وسط تخصصی، وقتی در 18 سالگی به باشگاه آمد جایی برای او در ترکیب اصلی وجود نداشت، و این میراندا بود که زوج اصلی گودین به شمار می رفت. اما خیمنز تا پایان فصل 2014/15 موفق شد در تیم فیکس شود و جای میراندا را بگیرد. اما یک سال بعد ساویچ موفق شد دوباره خیمنز را نیمکت نشین کند. مرد مونتنگرویی در فینال لیگ قهرمانان به خیمنز ترجیح داده شد و این فصل هم این روند ادامه داشته. به نظر سیمئونه ثبات و آرامش ساویچ را به شوق و فشار زیاد بازی خیمنز ترجیح می دهد.

حالا به نظر می رسد سیمئونه یک نقش جدید برای استفاده از انرژی زیادِ خیمنز پیدا کرده، و آن استفاده از او به عنوان یک هافبک دفاعی است.

حداقل روی کاغذ این حرکت منطقی به نظر می رسد چون خیمنز به طور واضحی مهارت های لازم مثل تکل زنی، سد، سرعت و سرزنی را برای بازی در این پست دارد. ضعف اصلی بازی او دادن خطا های غیر ضروری و بعضا قضاوت های اشتباه است. این انتقال باعث می شود تا خطاهای احتمالی او حداقل بیشتر اوقات در خارج از محوطه جریمه انجام شوند.

با این وجود، سیمئونه هنوز مطمئن نیست این تغییر در عمل جواب خواهد داد یا نه.

او ابتدا در بازی برابر گوئخوئلو تست شد، مسابقه که پیروزی اتلتی در آن قطعی  شده بود و دیگر فشاری متوجه تیم نبود. او در بازی دوسته برابر الاتحاد هم به میدان رفت و یک گل زد. برابر لاس پالماس هم نیم ساعتی در این پست بازی کرد و در بازی روز شنبه بالاخره در یک بازی مهم از ابتدا در پست جدیدش به بازی گرفته شد.

حداقل در نیمه اول، خیمنز کمی در سازگاری با جریان بازی مشکل داشت. به هر حال ایبار هم تنها یک بار در خانه شکست خورده و حریف قدری برای اتلتیکو بود. اما او در نهایت کارش را خوب انجام داد و سیمئونه هم از او راضی بود: همونطوری که انتظار می رفت بازی کرد. اینجا پست راحتی برای بازی کردن نیست و بازی در همچین ورزشگاهی کارو سخت تر هم می کنه. در بین دو نیمه بهش گفتم مشکلاتی که تجربه می کنه کاملا نرمال هستن.

با درصد پاس صحیحی معادل 68، خیمنز در فاز تهاجمی تیمش خیلی موثر نبود، اما او در فاز دفاعی خوب کار کرد و در کل بازی چهار توپربایی داشت. در زمان سانتر ها هم بین گودین و ساویچ قرار می گرفت و 9 بار موفق شد توپ را در این مناطق بگیرد. شاید چند بازی دیگر و جا افتادن به این پست بتواند به خیمنز و مخصوصا اتلتیکو، کمک های خیلی زیادی بکند.

     
آی اسپورت
2017-01-08 21:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر