فهرست
چلسی Vs اتلتیکو مادرید: به روایت آمار
چلسی Vs اتلتیکو مادرید: به روایت آمار

چلسی Vs اتلتیکو مادرید: به روایت آمار

آی اسپورت- در آخرین شب از رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و در گروه C، چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج میزبان اتلتیکو مادرید خواهد بود. چلسی که صعود خود به مرحله بعدی را مسجل کرده برای تثبیت صدرنشینی به امتیازات این بازی نیاز دارد و اتلتیکو نیز باید چلسی را شکست دهد و امیدوار باشد رم در خانه مقابل قره باغ متوقف شود تا به عنوان تیم دوم، مجوز حضور در مرحله یک هشتم را کسب کند. دنی مکلی هلندی به همراه دیگر هموطنان خود داوری این بازی حساس را به عهده خواهند داشت. نگاهی خواهیم داشت به آمار این دیدار که اوپتا آن را منتشر کرده.

در تقابل های رودرروی چلسی و اتلتیکو مادرید، همه چیز برابر است؛ 6 بازی، 2 پیروزی برای هر کدام، 2 تساوی و 10 گل زده برای دو تیم

اتلتیکو در 4 سفر آخر خود به انگلستان در لیگ قهرمانان تنها 1 پیروزی داشته است. از قضا، این برد در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل 14-2013 (آپریل 2014) مقابل چلسی در استمفوردبریج و با نتیجه 3-1 کسب شد.

 چلسی در 25 بازی خانگی آخر خود در لیگ قهرمانان، همواره گل زده. آخرین ناکامی چلسی در این زمینه به یک چهارم نهایی فصل 11-2010 بازمی‌گردد که آبی ها با هدایت آنچلوتی در خانه 1-0 مغلوب منچستریونایتد شدند.

دو بازی دور از خانه روخی بلانکوس در این فصل با تساوی بدون گل خاتمه یافته است. (در برابر رم و قره باغ) اتلتی در این دو بازی، 32 شوت به سمت دروازه حریفان روانه کرده اما هیچ بهره ای از آن ها نبرده.

بعد از برتری 4-2 مقابل لورکوزن در بای آرنا در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی فصل قبل (فوریه 2017) اتلتیکو در 4 بازی بعدی خارج از خانه در لیگ قهرمانان موفق به پیروزی نشده و 3 تساوی و 1 شکست داشته است. این بدترین روند اتلتیکو در بازی های خارج از خانه تحت هدایت دیگو سیمئونه بوده است.

لوس کولچونروس که در فصول 14-2013 و 16-2015 فینالیست مسابقات بوده، حالا باید فقط چلسی را ببرد و امیدوار به نتیجه دیدار رم-قره باغ باشد تا شانس صعود را حفظ کند. در غیر این صورت، اتلتیکو جایگاهی بهتر از سومی گروه نخواهد داشت و باید سفر اروپایی خود را در لیگ اروپا ادامه دهد.

چلسی برای چهاردهمین بار در پانزده دوره حضور در لیگ قهرمانان موفق به صعود به دور حذفی شده است. پیروزی چلسی آن ها را به عنوان صدرنشین راهی یک هشتم می‌کند. اگر چلسی در بازی استمفوردبریج برنده نشود، برتری رم مقابل قره باغ تیم ایتالیایی را سرگروه خواهد کرد.

10 بازیکن چلسی در این فصل از مسابقات موفق به گلزنی شده‌اند؛ فابرگاس، موراتا، هازارد، پدرو، باکایوکو، زاپاکاستا، ویلیان، آزپیلیکوئتا و داوید لوئیز.  هیچ تیم دیگری در لیگ قهرمانان این تعداد گلزن منحصر به فرد نداشته.

روخی بلانکو در 5 بازی گذشته خود در مرحله گروهی تنها 4 گل به ثبت رسانده که آنتوان گریزمان روی همه آن ها تاثیرگذار بوده؛ 2 گل و 2 پاس گل

ادن هازارد در 4 بازی آخر خود در لیگ قهرمانان 3 گل به ثمر رسانده و 2 پاس گل به هم تیمی هایش داده است.

۳    
آی اسپورت
2017-12-05 02:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر