فهرست
پرسپولیس در حسرت مهاجمان «آسیایی»
پرسپولیس در حسرت مهاجمان «آسیایی»

پرسپولیس در حسرت مهاجمان «آسیایی»

آی اسپورت – اینکه برانکو ایوانکوویچ با دل بستن به تاثیر تمرینات و شدت و حدت آموزش روی مهاجمان فعلی تا چه حد می‌تواند از اشتباهات عظیم این خط حمله کم کند، مساله‌ای است که در مظان تردید اساسی قرار دارد اما شکی نیست که سن آموزش‌پذیری‌های وسیع مهره هایی مثل علیپور و منشا به رغم جوانی آنها و به ویژه نفر اول گذشته است و همین است که هستند و سرخ‌ها باید برای بالا بردن بیلان گلزنی‌شان نفرات جدیدی را می‌خریدند که به سبب محرومیت مقرر از سوی فیفا این امر همانطور که پیشتر گفتیم امکان‌پذیر نیست. با ضعف چشمگیری که منشا بر خلاف دوران پیکانی‌اش با پیراهن پرسپولیس از خود بروز داده و با برخی فرصت‌سوزی‌های عجیب علیپور که روز جمعه نتوانست دروازه خالی را از دو متری هم باز کند، برای کادر فنی چاره‌ای نمانده جز اینکه از هافبک‌های تهاجمی و حتی تدافعی خود گلزنی‌های بیشتری را بطلبد.

روز جمعه تعویض اوایل نیمه دوم منشا توسط سرمربی کروات پرسپولیس نوعی گرایش‌های دفاعی و تدابیر محتاطانه وی تلقی شد اما واقعیت امر این است که برانکو با این تعویض یک کار تهاجمی انجام داد. او به این نتیجه رسیده بود که با آوردن نفرات جدید و عوض کردن شکل کار هافبک‌ها و عرض و بسط دادن به عملکرد آنها و منجمله بشار رسن تازه‌وارد راه‌های تازه‌ای را برای گلزنی بجوید و از منافذ دیگری برای گشودن دروازه سپاهان وارد شود. ناکامی مهاجمان قرمز در گشودن  چند باره دروازه زردهای اصفهان و در میان اشتباهات و جا ماندن‌های مکرر مدافعان تیم میهمان در شرایطی شکل گرفت که در طول تمرینات هفته‌های اخیر قرمزها تکیه و تاکید بر روی فرصت‌های گلزنی و زدن ضربات آخر بوده است و برانکو که از این ضربات و کم دقتی مهاجمانش عاصی شده بارها وعده داده بود که این مشکل را حل خواهد کرد اما بازی روز جمعه ورزشگاه آزادی چیز دیگری را گفت. در این دیدار حتی گل علیپور زمانی به ثمر رسید که دو ضربه اولیه وی و یارش در فرصت‌های تک به تک توسط دروازه‌بان سپاهان دفع شد و فقط ضربه سوم توسط علیپور بود که قفل دروازه را شکست و آن هم پس از خوردن به یک مدافع سپاهان و قدری منحرف شدن و گل دوم را هم اصولا یک مدافع (شجاع خلیل‌زاده) با ضربه سر به ثبت رساند.

هافبک‌های پرسپولیس البته توان گلزنی دارند و سیامک نعمتی و وحید امیری و همچنین فرشاد احمدزاده و حتی کمال کامیابی‌نیای تدافعی (قبل از مصدومیتش) برای قرمزها گلزنی کرده بودند و بشار رسن بازیکنی است که پس از نفوذ به عمق می‌تواند ضربات آخر را هم به خوبی بزند اما حقیقت امر و واقعیت بدیهی است که سرخ‌ها این مهاجمان را استخدام نکرده‌اند تا گل‌هایشان را بازیکنان سایر خطوط این تیم بزنند! این لابد یک دفاعیه قوی از جانب قرمزها است که اگر فورواردهای پرسپولیس بد هستند چطور یکی از آنها (علیپور) آقای گل لیگ است و بعید می‌نماید که تا پایان فصل کسی به وی برسد. پرسپولیسی‌ها قطعا به این نکته نیز استناد خواهند کرد که دروازه‌بان طلایی‌های اصفهان به رغم خوردن دو گل در دیدار جمعه از بهترین‌های میدان بود و چهار، پنج گل صددرصد را از قرمزها گرفت اما در لیگ قهرمانان آسیا که فرصت‌ها بسیار اندک‌تر از این به دست می‌‌آیند و جایی برای هیچ لغزشی نیست، حتی یکی دو فرصت هدر رفته برای شکست و حذف پرسپولیسی‌ها کفایت خواهد کرد و اگر برانکو فکری درباره بالا بردن بیلان گلزنی هافبک‌ها و مدافعان تیمش نکند و مسوولیت‌های جدیدی را در این ارتباط به آنها واگذار نکند، به رغم چندان سخت نبودن گروه سرخ‌ها بعید است که آنان راهی طولانی را در این جام قاره‌ای طی کنند.

با مهاجمانی که درصد فرصت‌های از دست رفته‌شان اینقدر چشمگیر است شاید بتوان در جام‌های داخلی به نتیجه رسید (که سرخ‌ها رسیده‌اند) اما در لیگ قهرمانان بازی با نسف قارشی ازبکستان، الوصل امارات و البته السد قطر طاقت‌فرسا خواهد بود و اگر هم پرسپولیس از گروهش بالا برود، مصاف با برگزیدگان سایر گروه‌ها برایش به شدت پر زحمت‌تر و غایت خطرناک‌تر خواهد بود و فقط یکی، دو فرصت از دست رفته توسط منشا و علیپور در مسابقات خاص و حساس کافی خواهد بود تا پرسپولیس یک بار دیگر با جام نخست باشگاهی آسیا وداع گوید و حسرت آن باز بر دلش بماند.

 

ایران ورزشی

۱۰ ۹  
آی اسپورت
2018-02-05 11:49:00
نظر دهید

۹ نظر
فروبی
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
عجب. باز که پرسپولیس رفته تو بحران
Hasan
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
بهترین مهاجم های لیگ مهاجم ها پرسپولیس هستند حتی بزرگانی مثل رونالدو هم موقعیت خراب میکنن
موراتا
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
تو لیگ ایران با برهوت مهاجم خوب شاید از بهترین ها باشن ولی برای بازی تو آسیا نیاز به مهاجمی داریم که از هر توپ یه گل بسازه
سیاوش
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۳
شاید اگر آقای هدایتی به جای این پول خُرد پخش کردن گداپرورانه بین برخی فوتبالیستها که در شغلشان که فوتبال است و آن را هم به نسبت دیگر همکاران لیگ برتری شان شاید بهتر باشند و به باد دادن ته مانده ای اگر از غرور و به خود باور داشتن و احترام گذاردن و یه چکه احساس کسی بودنِ ایشان منتهی بشود ، اگر این آقای به قول خودش هوادار متمول ، یک فوروارد درجه 2 اروپایی (فقط یکی) برای پرسپولیس خریده و به جای باند بازی را به عنوان هواداری جا زدن و بقیه ی هواداران را احمق فرض کردن ، یکی مثل آلن ویتل که ما پیرمردها هنوز به یاد داریم برای تیم میخرید هم خدمت بزرگی به رسپولیس هم فوتبال ایران هم بزرگترین تبلیغ برای خودش میشد ، مثلا به جای ده تا 200 هزار دلار یه بار فقط به یکی ، یه واقعأ فوروارد سزاوار )دو یا سه میلیون دلار ، ...
تکلمه : خدا مازلو رو با تئوری هرم اجتماعیش بیامرزه ، این خواست خود یابی شاید بدترین وسوسه است ...
۷
ساشا
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
اونوقت بر اساس نظر این روزنامه ی در پیت ، استقلال که کلا مهاجمان استقلال در این فصل 4 تا گل زدند .همه تیم ها رو 4 تا میزنند و فینال آسیا میرسند. چقدر مزخرف می نویسید خسته نشدید. علی پور تو 20 بازی 15 گل زده .حالا این روزنامه داره مزخرف میگیه. کل مهاجمان استقلال یک سوم گل های علی پور رو هم نزدند چرا درباره ی اونا صحبت نمی کنی. مشکل رو من میدونم چیه؟ مشکل شما با این بازیکن و اون بازیکن نیست ، مشکلتون با یکی دیگه ست!!!!!!!!!! ولی اونقدر حرص میخورید آخرش هم دق می کنید.
AVA-86
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۸
نویسنده یه جوری توی این مطلب علیپور و منشا رو کوبیده که اینگار آلزایمر داره یادش رفته پرسپولیس فصل پیش با گل های همین دوتا بازیکن رفت جزو چهار تیم برتر آسیا
امان از بی سوادی
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
ای بابا. امسالم که قهرمانی پرید با این اوضاع پرسپولیس
۹
خاطره الهلال
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۲
بهتر بود می نوشتید لنگ همچنان در حسرت فینال آسیا خخخخخخ.
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۴۷
چه با نمک!!! کهیر زدم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر