فهرست
طعنه کی‌روش؛ نمی‌دانم جام جهانی مهم است یا نه!
طعنه کی‌روش؛ نمی‌دانم جام جهانی مهم است یا نه!

طعنه کی‌روش؛ نمی‌دانم جام جهانی مهم است یا نه!

آی اسپورت - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز در اظهاراتی ناامیدکننده گفت دیگر معقول نیست که عکس جریان رودخانه شنا کنیم. کارلوس کی‌روش عصر امروز در مصاحبه با خبرنگاران به سوالات مختلف آنها پاسخ داد. پاسخ‌هایی کنایه‌آمیز که ناراحتی او را از شرایط اردوی تیم ملی در فاصله کمتر از یک ماه تا جام جهانی نشان می‌داد. صحبت‌های کی‌روش را بخوانید:

  • این‌جا هستیم که با ازبکستان بازی کنیم. امیدوارم همه چیز اوکی باشد. یک سال پیش فکر می‌کردم که حضور هواداران تیم ملی مهم باشد اما الآن دیگر مطمئن نیستم. خواهشا از من درباره مسائل حاشیه‌ای نپرسید. چرا شما نگران ناراحتی من هستید؟ همه در کشور از این شرایط راضی هستند. شما چرا باید ناراحت باشید؟ آیا روز قبل از بازی می‌خواهید این سوال را بپرسید؟ باید بیست روز قبل این سوال را می‌پرسیدید. وقتی این سوال را پرسیدید، فکر کردم خودم از نظر فیزیکی و سلامتی ناسالم به نظر برسم.
  • وقتی شما برای یک مدت زیادی برخلاف جریان رودخانه شنا می‌کنید، شاید این کار معقول به نظر نرسد و به این نتیجه برسید که برگردید و با جریان رودخانه شنا کنید. اگر همه خوشحال هستند، من هم باید خوشحال باشم. فدراسیون، سازمان لیگ، باشگاه‌ها و مربیان خوشحالند. پس من هم باید خوشحال باشم. سوال بعدی!
  • اگر شما می‌خواهید درباره شرایط فعلی لژیونرها بپرسید یک مبحث جداست و اگر درباره وضعیت آماده‌سازی می‌خواهید سوال کنید، این هم مبحث دیگری است. آیا شما فکر می‌کنید به این خاطر که چند بازیکن در اروپا داریم، دیگر نیازی به آماده‌سازی نیست؟ شما نمی‌توانید مرا مجبور کنید که نظرم را عوض کنم. بنده قبول می‌کنم و فقط می پذیرم اما چرا باید لبخند بزنم و گریه کنم؟ این شرایط فدراسیون بوده است.
  • مصاحبه‎ام با روزنامه رکورد پرتغال 7 ماه پیش انجام شد. مصاحبه هفت ماه پیش انجام گرفته بود. بیایید مطلب را شفاف مطرح کنیم. ما همیشه باید در زندگی امید و توقع بهترین‌ها را داشته باشیم اما یک سری از افراد بیش‌تر مستحق یک سری مسائل هستند. افرادی که این استحقاق را دارند چه کسانی هستند؟ افرادی که بیش‌تر آماده می‌شوند و تعهد بیش‌تری به مسیرشان دارند، بهتر نتیجه می‌گیرند. چنین افرادی هستند که خدا در فوتبال به آن‌ها بیش‌تر کمک می‌کند. فردا یک بازی‌ پیش‌رو داریم. از فردا که تمرین‌ها با بازیکنان جدید آغاز خواهد شد، سعی می‌کنیم بهترین آماده‌سازی را تا اولین بازی درجام جهانی داشته باشیم اما نمی‌توانم این مساله را پنهان کنم که اتفاقی که افتاد نادرست بود. برنامه‌ای که ما از یک سال پیش تهیه کرده بودیم با تایید فدراسیون فوتبال قرار بود اتفاق بیفتد. برنامه ما تبدیل شد به برنامه مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا. فکر نمی‌کنم که این اتفاق درستی بود اما الان دیگر چرا باید در موردش صحبت کنیم. همه وقتی که این اتفاق افتاد خوشحال بودند. باید واقعیات را بپذیریم و سعی کنیم از آن‌ها بهترین دستاورد را خارج کنیم. یک تصمیم و گزینه‌ای بود که فوتبال ایران انتخاب کرد و من باید آن را بپذیرم اما شما نمی‌توانید مرا مجبور کنید که بگویم موافق این امر بودم. از شما اهالی رسانه می‌پرسم. تا امروز نگران این مطلب نبودید. امروز چرا باید نگرانش باشید؟
  • صحبت‌های ناامیدکننده‌ای امروز نزدم. اگر شما در این مسیر می‌خواهید بروید، اشتباه رفته‌اید. سعی کردم شفاف توضیح دهم. ما یک جام‌جهانی را پیش رو داریم. سرمربیان پیشین ایران و سایر تیم‌ها اعتقاد دارند بازیکنان آسیایی و آفریقایی که در لیگ کشورشان بازی می‌کنند احتیاج به یک برنامه آماده‌سازی دارند. حتی قبل از جام‌جهانی پیشین، اردوی سه هفته‌ای در آفریقا، دو هفته در اتریش و ۱۰ روز هم در برزیل داشتیم اما شما افرادی را دارید که فکر می‌کنند ایران به همان میزان نیاز به اردو دارد که کشورهایی مثل فرانسه، اسپانیا، پرتغال و آلمان نیاز دارند و ما هم باید ۱۵ روز تمرین داشته باشیم. نقطه نظر فروتنانه، متفاوت است. به همین خاطر ما یک مستر پلن را برای جام جهانی تهیه کردیم. این برنامه آماده سازی تغییر کرد تا از تیم‌های حاضر در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حمایت شود. به خاطر خدا این سوال را دیگر از من نپرسید. بنده منفی‌گرا نیستم و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد و بهترین عملکردمان سعی می‌کنیم انجام دهیم. بعدش امیدوارم خدا به ما کمک کرده و از فوتبال ما حفاظت کند اما لطفا مساله آماده‌سازی همین جا امروز تمام شود. به خاطر این که شما رسانه‌ها الان حق ندارید این سوال را بپرسید. شما عزیزان تا دیروز کجا بودید؟ با کمال احترامی که دارم، تا امروز کجا بودید؟ من همه مثل بقیه افراد خوشحال هستم.
۱۳ ۱۶  
آی اسپورت
2018-05-18 18:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
بی طرف
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۵۶
حالا خوبه که یکی در سطح فرگوسن یا یواخیم لو نیست که اینقدر ادعا داره تا حالا هم که به هیچ کسی جوابگو نبوده و از همه دنیا هم طلبکار هست اون هم با این کارنامه که از هیچ تیم اروپایی پیشنهادی نداره و منتظر هست که دوباره رسانه ها کمکش کنن که چهار سال دیگه تمدید کنه.
محسن
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۵۴
ننگ بر خائنین این مملکت
منتقد
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۵۷
منتظر نظرات نوچه هاش هستیم این پایین
محسن
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۵۴
ننگ بر خائنین این مملکت
قارتال
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۰۴
جناب منتقد به قول گفتنی زر زدی .
reza
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۰۱
درود بر کیروش کبیر و شرم بر خائنان و قلم فروشان مزدور
پدرام
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۱
تازه خبر نداری مقاله دوست دارانت رو هم پاک میکنند

این مقاله خانم اشک ریز چی شد ؟؟
روستایی
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
اگر کسی به کارلوس کی روش دسترسی دارد متن مرا برایش ترجمه کند!

شما و تیم ملی متعلق به رسانه ها و فدراسیون و حتی هواداران آبی و قرمز نیستید!
شما و تیم ملی متعلق به آن کارگر شریف و نجیبی هستید که منتظر درخشش و جانفشانی شماست تا وقتی در کنار زن و فرزند قرار می گیرد اندکی از شرمساریش از سفره ی کوچک کم شود.

کارگری که هیج چیز جز پیروزی تیم ملی شادش نمی کند.
هواداری که بعد از یک روز سخت با دستمزدی اندک می نشیند تا تیم ملی با سرمربی نامدارش حماسه خلق کند؛
نه ! منظورم بردن پرتغال و مراکش و اسپانیا نیست ، منظورم این است که آن کارگر شریف ببیند که تیم ملی و سرمربی بزرگش همه ی زحمت خود را کشیده اند.

آقای کی روش ؛
شما متعلق به کسانی هستید که با عرق جبین پول قراردادتان را پرداختند ،
کارگران و زحمت کشان محروم این جامعه ، آنها هستند که پولتان را می پردازند .چون فقط آنها هستند که از پیروزی شما خرسند می شوند.
برای ما و بخاطر ما آقای کی روش! فقط بما نگاه کن!
امید از تفت
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۴۴
کیروش خان روی داشته ها تمرکز کن نه کمبودها. الان وقت امید و حمایت است.
۶
reza
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۲
بعد ۷ سال باید بفهمیم ایشون بیشتر ناراحت قرادادشه تا تمرینات آماده سازی
شهرام
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
فقط دست از سر تیم ملی بردارن این رسانه ها؛ تیمای باشگاهیشون. باشگاهای ملی شون تموم امکانات دستشون بود.
من از این حرصم میگیره که بعد از بازی با الجزایر، امثال برانکو گفتن چرا باید برنامه لیگ برای تیم ملی فشرده بشه؛
ولی واقن برنامه برای تیم ملی فشرده شده بود یا باشگاهها؟!
وقتی لیگ تعطیل بود که بازیکنا در اختیار تیم ملی قرار نگرفتن! در اختیار باشگاهها بودن تا برای جلم باشگاهها اماده بشن!
چرا به نام تیم ملی، فشاری باید به همه ی باشگاهها بیاد ولی عملن فقط 3 باشگاه سود ببرن!
به نام تیم ملی و به کام سه باشگاه!
چرا کسی اعتراض نکرد چرا برای 3 باشگاه لیگ ایران تعطیل میشه؟
ولی کافیه تیم ملی یه اردوی دو هفته ای وسط فصل بزاره که آه و فغان همه بلند بشه که داره به باشگاهها آسیب میرسه.
رسانه ها و مسئولین اولویتشون رو انتخاب کردن و اون باشگاهها بود؛ حالا از تیم ملی بکشن بیرون.
خدا کنه صدا و سیما بازیای تیم ملی هم پخش نکنه، ما هواداران واقعی بالاخره از شبکه های دیگه بازی رو میبینیم.
خدا کنه فردا ورزشگاه خالی باشه چون این دقیقن همون چیزی هست که با واقعیت آنچه در این مدت بر تیم ملی گذشت منطبقه؛ یه تیم ملی تنها و بی پشتیبان.
قطار تیم ملی 15 روز قبل حرکت کرده و ما هوادارای واقعی سوارش شدیم، این تیم ملی کیروش رو داره و کیروش هم سربازانی که تا سر حد جان براش حاضرن بجنگن. همین و همین کافیه.
مارو به حال خودمون بزارید.
AVA-86
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۲۶
اینکه ای اف سی برنامه ریزی ایش مشکل داره چه ربطی داره به باشگاهای داخلی! کیروش قبل از بازی با تیم معلوم نیست از کجا اومده سیرالئون هم کلی هوچی بازی راه انداخت اخرم معلوم نشد اون تیم از کجا و کی اومد ایران. حالام یک ماهه مدام برای بازی با ازبکستان داره طعنه میزنه با باشگاهها حالا مشخص شده تیم ازبکستان با تیم جوانانش میاد تا بازیکناش برای بازی های آسیایی جاکارتا آماده بشند. یعنی ایشون توقع داشت استقلال پرسپولیس ملی پوشاشون و بدن برای بازی با تیم جوانان ازبکستان
امین
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۳۴
بیایید واقع بین باشیم.هدف مملکت ما و فوتبال ما موفقیت تو جام جهانی نبود ونیست و نخواهدبود.همش باید با برانکو با قلعه نویی به کمالوند با x yبجنگه.یعنی درواقع پول گرفته که بجنگه نه اینکه فکر تیم ملی باشه چون اینجا باشگاه ها در اولویت هستن نه تیم ملی...الانم جفت تیم های ایران از السد والدحیل میخورن و جام جهانی هم حذف میشیم و کیروش میره و دوباره روز از نوع روزی از نوع .استقلال پرسپولیس میزنن توسر هم. و باید دوباره با سلام وصلوات تیم بره جام جهانی.البته تاج یک نکته بدونه تیم ملی بعد کیروش نتیجه نگیره دوباره حیا کن رها کن ها میان سراغش و این ارمشی که الان داره و راحت از سیخ کباب حرف میزنه و قطعا بعد کیروش نداره
serezo
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۵۲
کیروش نزده میرقصید دیگه الان که کاملابهونه واسش جور شده ؛ یه زمانی مسابقات جام ملتها مدام بهانه چند بازیکن سرباز رو میگرفت وقتی که سربازی اونا تموم شد مثل رفیعی اصلا به تیم ملی دعوتشون نکرد ؛ سه ماه بازیکنا رو تو پک در اختیارداشت باشگاهاهم تاجایی که امکانش بود همکاری کردن مثل بازی بعد از 48 ساعت بازیای ملی ؛ در ضمن وقتی ک بازی با سیرالئون و قرقیزستان و امثالهم رو به بازی با مکزیک ،سویس و کرواسی ترجیح میداد فکر امادگی نبود !
امید به بی ...رف
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۰۰
بچه جون عمر فوتبالی شما به اندازه دوره کیروشه،از قبلش خبر نداری،فوتبال درپیت ما با امکاناتی در حد درچه سه آسیا،پر از باند و مافیا،شما بدون نتیجه گیری برانکو و شفر هم مدیون همین کیروشه که سردمدار مبارزه با باند بازی تو فوتبال ایرانه،باندی که اجازه نمداد پرسپولیس با مربی خارجی و استقلال که اصلا حق گرفتن مربی خارجی نداشت تو داخلی ها هم بجز ا.ق نمیتوانست نتیجه بگیره،کلی بازیکن ایرانی تو دست این مافیا سوختن،کلی مربی ایرانی هم پشت خط ماندن،تا مربیانی مثل فیروز ها و فراز ها و امیر ها هرساله تو لیگ اقایی کنن علی ها هم تا شرایط به نفعشونه ساکت هستن باد مخالفم نمیپذیرن،چهارتا مربی دیگه مثل کیروس،شفر،برانکو پاشون به این لیگ باز بشه فوتبال ایران روی پیشرفت میبینه وگرنه پیش کسوت بیسواد تو حوزه مربیگری با احترام به پیشکسوتان فهیم جز سنگ اندازی کار دیگه ای نمیتوانن بکنن
۴
داود
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۴۴
شورشو دراورده...اندازه ۵۰تا مربی حرف میزنه این کیروش
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر