فهرست
جز یک بازی‌خوب در جام‌جهانی‌چه داشتی آقای چشمی؟
جز یک بازی‌خوب در جام‌جهانی‌چه داشتی آقای چشمی؟

جز یک بازی‌خوب در جام‌جهانی‌چه داشتی آقای چشمی؟

آی اسپورت - روزبه چشمی بعد از مدت‌ها کش‌وقوس و مذاکرات با تعداد زیادی از تیم‌های حاشیه خلیج‌ فارس، با استقلال تمدید کرد تا این فصل هم پیراهن استقلال را به تن کند. روزبه چشمی، بعد از پایان لیگ برتر، سودای لژیونر شدن را ذهنش پرورش می‌داد. در این مدت‌ به هر باشگاهی که به او پیشنهاد داد، نه نگفت و با آن‌ها مذاکره کرد و به پیشنهادهای تیم‌های ایرانی، مخصوصا استقلال دست رد زد. همین موضوع باعث شد تا استقلال خیلی دیر ساختار دفاعی خود را بشناسد و حتی این تیم با بازیکنانی که در حد و اندازه‌های استقلال نیستند، پای میز مذاکره برود.

در نهایت اما روزبه چشمی، به استقلال برگشت تا در کنار سیاوش یزدانی، محمد دانشگر و عارف غلامی، خط دفاع استقلال را بسازد.. اولین واکنش جدی او بعد از تمدید با استقلال، بعد از پایان بازی با نفت مسجدسلیمان رقم خورد. جایی‌که او در واکنش به عملکرد داور مسابقه، او را ادعا کرد که گل سالم استقلال را مردود اعلام کرده است و قبل از دربی هم بازیکن استقلال را به‌خاطر فقط دو خطا محروم و اخراج کرده است. چشمی با جمله‌ای که کاملا کنایه‌آمیز بود، به داور خسته نباشید گفت و نوشت «خدا قوت پهلوان»؛ به‌نظر می‌رسد چشمی راه نشان دادن تعصب را برای بازگشت به دل هواداران ناراحت آبی انتخاب کرده است، راهی که احتمالا اگر به این شکل ادامه داشته باشد با برخورد محکم کمیته انضباطی روبه‌رو می‌شود، چراکه فدراسیون فوتبال تصمیم گرفته برای جلوگیری از جنجال‌ها و چالش‌ها با کوچک‌ترین عامل تحریک تماشاگران برخورد کند. کمیته انضباطی در این فصل با افرادی که برخورد بسیار نرم‌تری داشتند و صرفا «انتقاد سازنده» خود را مطرح کرده‌اند هم برخورد داشته و آن‌ها را توبیخ کرده است! با این عزم جزم شده این کمیته بعید به‌نظر می‌رسد با مدافع جنجالی استقلال، هیچ برخوردی انجام ندهد.

جدا از همه این انتقادات که به چشمی وارد است، او به‌لحاظ فنی در زمان مظلومی به یکی از هافبک‌های دفاعی لیگ برتر شد و موفق شد نام خود را بر سر زبان‌ها بندازد، اما مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی، چشمی چابک و تند و تیز را که در بازی فولاد در اهواز با استارت فوق‌العاده چشم‌ها را به خود خیره کرد، به بازیکنی کند در پست دفاع وسط تبدیل کرد تا حدی که او بازی لیگ قهرمانان آسیا و دربی‌ها به پاشنه آشیل استقلال تبدیل شد و شاهکارش در خطای پنالتی‌ای که روی علیپور در دربی انجام داد مشخص شد. همچنین او در سال‌های اخیر نتوانسته است به اندازه کافی به اعصاب و افکار خود مسلط باشد و استقلال در لیگ قهرمانان فصل گذشته و مقابل السد با این ضعف خود از رقابت‌ها حذف کرد و تیم در آستانه بازگشت به مسابقه شفر را در آسیا به ته دره فرستاد. شاید باید برگردیم و ببینیم چشمی در سال‌های اخیر جز یک بازی خوب در مقابل مراکش، چه چیزی برای فوتبال ما داشته است که این روزها از داوران تا بزرگ‌ترین باشگاه‌های ایران را سر کار می‌گذارد و آن‌ها را معطل خود می‌کند.

 

دنیای ورزش تورنتو

۱۹ ۵  
آی اسپورت
2019-09-16 13:33:00
نظر دهید

۵ نظر
حبیب
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۱۳
باز یک خبرنهار لنگی لب به کلام گشود. تا امسال شما به عنوان خبرنگار مطلب می نویسند فاتحه این فوتبال را باید خواند.
۳
Salar
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۰۷
عقده و حقارت از این متن میباره. اصلا هم نویسنده ی باشرفش طرفدار پیروزی نیست .
۳
محمد
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۱۶
کدام عزم جزم؟ در فدراسیونی که شعار اجرای عدالت داده بود، هنوز سه هفته از لیگ نگذشته است که بی عدالتی ها بیداد می کند. همه قانون و تبصره ها برای تیم حکومتی است و مجازات برای بقیه تیم‌ها.
همه از توپ امسال شکایت کردند اما وریا غفوری محکوم شد و امثال سیدجلال تبرئه شدند.
تراکتور سازی حکم تعلیقی اش اجرا و به یک جلسه محرومیت از تماشاگر محکوم می شود اما بیرانوند با تبصره های من در آوردی حکم تعلیقی قبلی اش از 4 جلسه جان سالم به در برد و با دنیایی تخلف تنها به یک جلسه محکوم شد و.... آیا می رسد روزی که از دست فوتبال ناپاک و فدراسیون نشینان ناعادل و سینه چاکان تیم حکومتی نجات یابیم و پرچم عدالت، قانون و آرامش دوباره برافراشته گردد؟
۴ ۱
کیسه پررو
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۹:۰۶
اره نجات پیدا میکنید وقتی کیسه بره دسته یک
احمق جون باید لیگ رو با کسرامتیاز و محرومیت شروع میکردین حالا دنبال عدالت هستین؟؟ بازیکن تون ادم کشت محروم نشد حالا میگی چرا بیرانوند بیشتر محروم نشده؟ منشا هوادار کیسه رو گرفت زیر مشت و لگد یه جلسه هم محروم نشد
عقده و حقارت تاسی های حقیر اینطوری تموم نمیشه باید ادم بشین خدا بهتون رو کنه
یوسف
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۳۴
نویسنده هم اینقدر بدبخت آخه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر