فهرست
زمزمه‌های نگران کننده در پرسپولیس
زمزمه‌های نگران کننده در پرسپولیس

زمزمه‌های نگران کننده در پرسپولیس

آی اسپورت - مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و البته پیشنهادهای جذاب و وسوسه‌کننده برای چند بازیکن این تیم از اروپا و کشورهای عربی باعث شده تا در ذهن هواداران نگرانی‌های زیادی درباره جدایی آنها از پرسپولیس ایجاد شود

برای پرسپولیس هنوز فصل به پایان نرسیده و این تیم باید در جام حذفی مقابل سپاهان و در صورت پیروزی مقابل داماش هم به میدان برود. با این حال زمزمه‌های نقل و انتقالاتی از اردوی سرخ‌ها به شکلی عجیب و غیرمتعارف به گوش می‌رسد. البته شکی نیست که بخشی از این زمزمه‌ها شایعه و بازی رسانه‌ای است اما با نگاهی دقیق به وضعیت کلی باشگاه پرسپولیس به نظر می‌رسد این تیم پس از پایان جام حذفی درگیر نقل و انتقالات زیادی شود. به خصوص حرف و حدیث‌های زیادی درباره بازیکنانی که از این تیم جدا خواهند شد وجود دارد. بازیکنانی که اتفاقا تعدادی از آنها کلیدی و تاثیرگذار هستند و پر کردن جای خالی آنها آسان نخواهد بود. در ادامه به گمانه‌زنی درباره بازیکنانی که احتمالا در پایان فصل از پرسپولیس جدا خواهند شد و البته چرایی جدایی آنها از این تیم خواهیم پرداخت.

علیرضا بیرانوند

دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس پیشنهادهایی از چند لیگ معتبر و نیمه‌معتبر اروپایی دریافت کرده است. تیم‌هایی از بلژیک، ترکیه، کرواسی و اسپانیا خواهان مذاکره و جذب بیرانوند شده‌اند و این بهترین فرصت برای لژیونر شدن اوست. بیرانوند البته او پیش از این در مقاطع مختلف هم پیشنهادهایی داشت اما به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس و برای کمک به این تیم از لژیونر شدن منصرف شد و قراردادش را به صورت مشروط تمدید کرد. حالا اما پنجره پرسپولیس بسته نیست و او می‌تواند بدون این که مثل احمدزاده، طارمی، امیری و محرمی، از چشم هواداران بیفتد، تیم را به مقصد یک لیگ اروپایی ترک کند. ضمن این که به نظر می‌رسد مدیران باشگاه هم از لژیونر شدن او به شرطی که درآمد خوبی به باشگاه تزریق کند استقبال خواهند کرد. ماجرا این جاست که پرسپولیس وضعیت مالی خوبی ندارد. ایرج عرب در گفتگو با برنامه ورزش و مردم از مشکلات عجیب مالی باشگاه گفت. باید این نکته را هم در نظر داشت که پرسپولیس در این فصل خیلی زود از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده و این بار خبری از درآمد نسبتا خوب فصل گذشته نیست. همه این موارد باعث شده تا فروش ستاره‌ها به شرط داشتن پیشنهاد مالی خوب، به یکی از معدود راه‌های درآمدزایی باشگاه تبدیل شود. با توجه به بند فسخ نسبتا بالای قرارداد بیرانوند، اگر تیمی او را جذب کند، پول خوبی نصیب باشگاه خواهد شد که می‌تواند بخشی از مشکلات مالی را رفع و رجوع کند.

محمد نادری

مدافع چپ پرسپولیس که در نیم‌فصل دوم و به صورت قرضی از باشگاه کورتریک بلژیک به این تیم پیوست به شکل غیرمنتظره‌ای خوب از آب درآمد! پرسپولیس قطعا به دنبال حفظ او خواهد بود چرا که برانکو در هفته‌های پایانی او را نیمکت‌نشین کرد تا قیمتش بالاتر نرود اما او رسما بازیکن کورتریک است و پرسپولیس برای نگه داشتن او باید با این باشگاه به توافق مالی برسد که این هم مستلزم هزینه‌ای نسبتا بالا خواهد بود. اما فقط این هزینه نیست که احتمال جدایی نادری را از پرسپولیس افزایش داده است، بلکه بازگشت محمد انصاری از مصدومیت و همچنین آماده شدن تدریجی شایان مصلح باعث شده تا پرسپولیس در پست دفاع چپ نیاز به بازیکن دیگری نداشته باشد و به این ترتیب اگر باشگاه بلژیکی برای ماندن نادری در پرسپولیس پول زیادی طلب کند، احتمالا مدیران پرسپولیس قید حفظ او را خواهند زد و جناح چپ تیم را با مصلح و انصاری خواهند بست.

امید عالیشاه

کاپیتان دوم پرسپولیس، در فصلی که گذشت شروع خوبی داشت و بهترین پاسور لیگ در نیم‌فصل اول بود. اما باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، درهای شانس را به روی او بست. عالیشاه در نیم‌فصل دوم نیمکت‌نشین محض ترابی و رفیعی بود. در این مدت آنقدر به او سخت گذشت که در مقطعی با یک مصاحبه جنجالی مدعی شد که نیمکت‌نشینی‌اش دلیل فنی ندارد و در پایان فصل در این باره افشاگری خواهد کرد. هرچند این مصاحبه کمکی به بازگشت او به ترکیب نکرد و برعکس باعث عصبانیت برانکو و خروج چندهفته‌ای نام عالیشاه از لیست پرسپولیس شد. برانکو البته در هفته‌های پایانی یکی دو بار به او فرصت داد اما عالیشاه دیگر آن عالیشاه نیم‌فصل اول نبود. حالا او یکی از بازیکنانی است که احتمال جدایی‌اش از پرسپولیس بیش از دیگران است. عالیشاه می‌داند که در شرایط فعلی جایی در ترکیب اصلی پرسپولیس نخواهد داشت و اگر وحید امیری هم برگردد، شانس بازی کردن او در پرسپولیس به حداقل خواهد رسید. گفته می‌شود عالیشاه همین حالا از پدیده مشهد پیشنهاد دارد و اصلا بعید نیست که او بازی کردن در پدیده را به نیمکت‌نشینی در پرسپولیس ترجیح دهد.

بشار رسن

چند ماه پیش بود که خبر  تمدید قرارداد شبانه بشار رسن هواداران پرسپولیس را خوشحال کرد. تصاویر امضای قرارداد او در حالی که سیدجلال حسینی هم در کنارش حضور داشت در رسانه‌ها منتشر شد و خیال پرسپولیسی‌ها از ماندن او راحت شد. اما همین دو هفته پیش، رسانه‌های قطری از مذاکره او با الریان قطر خبر دادند و چند روز بعد مشخص شد که بشار رسن قراردادش را با پرسپولیس تمدید نکرده و هر چه بوده، فقط یک تفاهم ساده و غیررسمی برای ادامه همکاری بوده. تفاهمی که با توجه به پرداخت نشدن حق و حقوق رسن، به صورت خودکار از اعتبار افتاده است. رسن چند روز پیش ایران را ظاهرا برای ادامه معالجه ترک کرد و به قطر رفت. همان کشوری که از آنجا پیشنهاد دارد! رسن در فرودگاه هم عکسی از خود در اینستاگرامش منتشر کرد و دلخوری خود را از مدیران پرسپولیس به صراحت اعلام کرد. هرچند ساعتی بعد او این پست را پاک کرد اما مشکلات مالی پرسپولیس و دلخوری رسن به این راحتی‌ها پاک شدنی نیست و به نظر می‌رسد او قطعا یکی از جداشده‌های پرسپولیس در روزهای آینده خواهد بود.

علی علیپور

بهترین گلزن پرسپولیس در دو فصل اخیر با چند پیشنهاد اروپایی مواجه شده است. پیشنهادهایی که رد کردن‌شان اصلا آسان نیست. قرارداد علیپور در پرسپولیس به اندازه تاثیرگذاری‌اش بالا نبوده و با توجه به مشکلات مالی، بعید است باشگاه قصد و توان افزایش قرارداد او و دیگران را داشته باشد. به همین دلیل پیشنهادهای معمولی اروپایی هم برای وسوسه شدن او کافی به نظر می‌رسد. تیم‌هایی از ترکیه و بلژیک خواهان جذب علیپور شده‌اند و علاوه بر این که خود او هم هوای لژیونر شدن به سرش زده، باشگاه پرسپولیس هم به پیشنهادهایی که درآمد خوبی به دنبال داشته باشند نه نخواهد گفت. این دقیقا همان اتفاقی است برای بیرانوند هم رخ داده و جدایی از پرسپولیس برای هر دو طرف سود مالی قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

لیست ورودی‌ها، نگران‌کننده‌تر از لیست خروجی‌ها

نگرانی پرسپولیسی‌ها فقط به بازیکنانی که ممکن است این تیم را ترک کنند محدود نمی‌شود و آنها شایعات زیادی درباره بازیکنانی که احتمالا به پرسپولیس خواهند پیوست می‌شنوند. تا این لحظه بیشترین گمانه زنی‌ها مربوط به بازگشت تعدادی از کسانی است که در پنجره نقل و انتقالاتی بسته، این تیم را ترک کردند و از چشم هواداران افتادند. فرشاد احمدزاده رسما در لیست مازاد تیم لهستانی قرار گرفته و قصد دارد به ایران برگردد. او در چند مصاحبه از علاقه خود به بازگشت به ایران حرف زده و تلویحا از هواداران به دلیل جدایی نابهنگامش عذرخواهی کرده اما به نظر می‌رسد هواداران او را نبخشیده‌اند. وحید امیری هم فصل آینده جایی در فهرست ترابزون اسپور نخواهد داشت. گقته می‌شود او هم مذاکراتی برای بازگشت به پرسپولیس داشته است. البته کار او برای بازگشت راحت‌تر از احمدزاده است و هواداران مشکلی با او نخواهند داشت. دیگر بازیکنی که گفته می‌شود شاید به پرسپولیس بپیوندد رضا قوچان‌نژاد است که در نیم‌فصلی که گذشت فقط یک گل برای اف‌سی سیدنی زد. او از شرایط ایده‌آل خود فاصله زیادی دارد و ممکن است نتواند انتظارات باشگاه و هواداران را برآورده کند و شاید یک گزینه جوان‌تر و گلزن‌تر و البته ارزان‌تر، انتخاب بهتری برای پرسپولیس باشد.

 

هفت صبح

 

۶ ۶  
آی اسپورت
2019-05-27 20:45:00
نظر دهید

۶ نظر
حسن
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۰۰
وقتی یک استقلالی درباره پرسپولیس مینویسد، ادای نگران بودن را در می آورد و البته برای اثبات حسن نیت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اظهار میکند که ممکن است شایعه باشد. خداییش خر خودتونید
عباس
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۳۴
هیچ چیز غیر طبیعی و نگران کننده ای وجود نداره اگه بعضیا از ما بیرون بکشن
۸
کنت دراکولا
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۴۲
تو میگی البته بخشی از اینها بازی رسانه ای هست ولی من میگم همشون بازی رسانه ای امثال تو کیسه کش هست که از ترس دبل قهرمانی و خفت بیشتر شلوارتونو خیس کردین. ما تو محرومیت از اینهایی که نامبردی دارن میرن بهترهاشو دادیم رفت بازیکنهایی که تو جام جهانی ستاره بودن ولی ککمون نگزید در ثانی اینها رو قبل از اینکه بیان پرسپولیس کی میشناخت!!؟؟تو کیسه کش لازم نچسیده غصه ی تیم مارو بخوری در ضمن اینها حدسیات ذهن بیمار تو هستش برو فکر تیم خودت باش که سفتا شل کردن دارن میرن پوگباتون رفته بقیه هم خودشونو نجات میدن و میرن بازیکن اگه عاقل باشه تیم قهرمان رو ول نمیکنه بره تیم درپیت رول میکنن کجا برن از اینجا بهتر گه تا کنون دهها بار ثابت شده ما ضرر نکردیم اگه عقل داشته باشی این خزعبلات رو پاک میکنی تا کمتر فحش بخوری ولی پولی که از امیرمافیا گرفتی تا برای ما حاشیه درست کنی نمیزاره چون اون پول رو تا حالا خرج زن و بچه ات کردی.
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶
۱-در مورد لیست خروج، هر بازیکنی که میخواد بره ما براش آرزوی موفقیت میکنیم و ازش ممنونیم که برای قهرمانی ما جنگید و حالا هم با رفتنش به حل مشکلات مالیمون کمک میکنه.
۲-هیچ نگرانی ای در مورد بازیکنایی که مربیمون عالیجناب برانکو میخواد وارد تیم کنه نداریم و قویاً معتقدیم که برانکو دسته‌ی جارو رو هم تمرین بده ازش ستاره میسازه. آخرینش محمد نادری بود که خیلی شما رو نگران کرده بود!
۳-بازیکنای جدا شده‌ی پارسال رو بی تعارف دوستشون نداریم. این موضوعو نیم فصل در حالی که تیم بهشون نیاز داشت نشون دادیم. ولی حالا که فصل برامون به خوبی و خوشی تموم شده و اون ها هم فهمیدن چه شکری خوردن؛ اگر اگر اگر برانکوی عزیزمون تشخیص بده که تیم بهشون نیاز داره، منِ هوادار باز هم از تیم ، برانکو و اون بازیکنا حمایت و هواداری میکنم. دوسشون ندارم ولی به عشقِِ پرسپولیسمون میبخشمشون؛ اگه قرار به خدمت کردنشون به پرسپولیس باشه. اونم تو وضعیت بغرنج اقتصادی فعلی تیم که وزارت ورزش تمام درآمدهای تیممون رو تو حلقوم کفتار آبی پوش میکنه!
۴-هوادار عزیز هوشیار باش، هروقت کیسه کش عزیزی مثل این نادر، نویسنده، برای تیمت ابراز نگرانی کرد و نقشه چید و نسخه پیچید، فریبشو نخورید و وارد بازیش نشید. هرکی خواست بره، دِینشو به تیم ادا کرده و حمایتش میکنیم هر کی هم برانکو تشخیص داد بیاد هر کی هم باشه حمایتش میکنیم.
حسین اهوازی
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۵۹
من استقلالی ام پرسپولیس همه توانش را برای حفظ برانکو بگذارد کفایت میکند. باید نگران استقلال بود که هر سال کل تیم را شخم میزنند
شاهین
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸، ۰۶:۴۴
آی اسپورتیا مسابقه گذاشتن بیینن کی بی شرف تره:))))
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر