فهرست
امری همانی است که آرسنال می‌خواهد
امری همانی است که آرسنال می‌خواهد

امری همانی است که آرسنال می‌خواهد

آی‌اسپورت- یک تعویض بین دو نیمه، یکی دیگر میانه نیمه دوم. شاید خیلی بااهمیت به نظر نرسند اما تصمیمات ابتدایی اونای امری در آغاز دوران کارش در آرسنال روشن می‌کند چرا ایوان گازیدیس، مدیر اجرایی آرسنال در تابستان تصمیم گرفت او را برای جانشینی آرسن ونگر انتخاب کند. با وجود دومین باخت متوالی در آغاز فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ برتر، این بار به دست چلسی، تیم مربی اسپانیایی نشانه‌هایی از کیفیت هجومی و شجاعتی را که مطمئنا در ادامه فصل بیشتر می‌شود به نمایش گذاشت. آرسنال در نیمه اول بازی در زمین چلسی بیش از شش مسابقه آخرش در استمفوردبریج گل زد و هنریخ مخیتاریان و الکس آیووبی گل‌های زودهنگام پدرو و آلوارو موراتا را خنثی کردند.

داستان شاید طور دیگری رقم می‌خورد اگر پیر امریک اوبامیانگ و مخیتاریان موقعیت‌های عالی گلزنی خود را هدر نمی‌دادند و توپ را از جلوی دروازه خالی به آسمان نمی‌زدند. ماهیت فرصت‌طلبانه بازی آرسنال بعد از چنین موقعیت‌هایی مورد تردید قرار می‌گیرد اما نباید از ضعف‌هایی که خط دفاع این تیم را در معرض تهدید قرار می‌دهد، غافل شد.

ساده‌اش اینکه، آرسنال به بدترین دشمن خود باخت همانطور که گل پیروزی بازی ثابت کرد؛ الکساندر لاکازت، بازیکن تعویضی آرسنال توپ را در نیمه خودی لو داد و به سختی توسط ادن آزار مجازات شد که مارکوس آلونسو را پیدا کرد و این اسپانیایی در تمام کردن موقعیت و عبور دادن توپ از بین پاهای پتر چک اشتباه نکرد هرچند همانطور که گفته شد با گل‌شدن موقعیت‌های مسلم آرسنال بازی می‌توانست روند متفاوتی پیدا کند.

تصمیم امری برای آوردن خرید تابستانی‌اش، لوکاس توریرا به جای گرانیت ژاکا نشان داد مربی جدید ترسی ندارد از اینکه تصمیماتی بگیرد که بازیکنان را عصبانی کند همانطور که اواسط نیمه دوم هم مسعود اوزیل بیرون کشیده شد و جای خودش را به آرون رمزی داد.

ماتئو گوندوزی ۱۹ ساله یک بار دیگر در ترکیب اصلی قرار گرفت و یک بار دیگر در قلب خط میانی آرسنال درخشید. این محصول آکادمی پاری‌سن‌ژرمن در نیمه دوم تکلی روی پای آزار رفت که می‌تواند نقطه اوج حرفه یک بازیکن باشد که در آغاز فصل قبل در دسته دوم فرانسه بازی می‌کرده.

البته هنوز نقاط منفی در آرسنال وجود دارد که حل شدنش زمان می‌خواهد. ناپختگی دفاعی قطعا یکی از آنها به حساب می‌آید اما مشخص است که آرسنال تیمی در حال پیشرفت است که با هر بازی پیشرفت می‌کند. وقتی چلسی با ۲ گل پیش بود، هواداران این تیم می‌خواندند: «آیا تو ونگری که تغییر قیافه داده؟» و پاسخ هواداران آرسنال این بود: «ارتش سفید و سرخ اونای امری» و این یعنی آنها کاملا پشت مربی جدیدشان هستند. و این تعجب‌آور نیست. تصمیم‌های درست امری شخصیت تیم در دوران پساونگر را روشن می‌کند. پشت صحنه بازیکنان خوشحال‌تر هستند و در زمین پیشرفت حاصل می‌شود.

دو باخت متوالی در آغاز فصل بدترین شروع آرسنال از سال ۱۹۹۲ را رقم می‌زند اما باید آن را در قالب یک مجموعه دید. نتایج مثبت نبوده اما بازی قطعا چرا. زمان می‌برد که این آرسنال بهتر شود و امری مصمم است تا زمانی که این کار به نتیجه نرسد، دست از تلاش برندارد.

 

ترجمه از گل‌دات‌کام

۵    
آی اسپورت
2018-08-20 23:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر