فهرست
همه تیم‌ها در قهرمانی پرسپولیس سهیم هستند!
همه تیم‌ها در قهرمانی پرسپولیس سهیم هستند!

همه تیم‌ها در قهرمانی پرسپولیس سهیم هستند!

آی اسپورت - با پایان بازی‌های هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس همچنان تیم اول لیگ باقی ماند، اما جایگاه کنونی پرسپولیس در جدول علی‌رغم عملکرد خوب این تیم تا اینجای کار، بستگی به نتایج تیم‌های دیگر هم داشته است. استقلال که یکی از رقیبان جدی پرسپولیس برای قهرمانی بود، از نیم‌فصل تا پایان هفته بیست‌وچهارم دو شکست، سه تساوی و یک پیروزی در کارنامه خود ثبت کرده است. البته استقلال فعلا یک بازی کمتر دارد، چون به دلیل شیوع ویروس کرونا بین اعضای این تیم آن‌ها در هفته بیست‌وسوم مقابل پارس جنوبی جم قرار نگرفتند تا از هفته هفدهم تنها نُه امتیاز به دست آورده باشند.

سپاهان یکی دیگر از رقبای پرسپولیس برای رسیدن به صدر و قهرمانی بود، اما شاگردان قلعه‌نویی هم نتوانستند آنطور که انتظار می‌رفت نتایج خوبی برای رسیدن به پرپسولیس کسب کنند. زردپوشان اصفهانی، در نیم‌فصل دوم لیگ برتر که استثنا امسال از هفته هفدهم آغاز شد تا الان پنج تساوی و دو برد به دست آورده است. یک بازی این تیم هم مقابل پرسپولیس بود که برگزار نشد و کمیته انضباطی رای به سه بر صفر شدن این مسابقه به سود پرسپولیس داد تا یک شکست هم به نام این تیم ثبت شود و در نهایت سپاهان ۱۱ امتیاز در نیم‌فصل دوم گرفته است.

تیم فوتبال شهرخودرو هم که امسال همواره جزو بالانشینان جدول بود با نتایجی که گرفت، کمک زیادی به پرسپولیس برای صدرنشینی کرد. این تیم در نیم‌فصل دوم چهار برد، دو تساوی و دو شکست به دست آورد تا با کسب ۱۴ امتیاز از هشت مسابقه، نتواند نزدیک صدر جدول شود.

تیم دیگری که به نظر می‌رسید بتواند یک رقیب جدی برای پرسپولیس در قهرمانی باشد، تراکتور بود. با این حال، تبریزی‌ها از هشت بازی که در نیم‌فصل دوم انجام داده‌اند، سه شکست، سه برد و دو تساوی کسب کرده‌اند و نتوانستند امتیازی بالاتر از ۱۱ از این هشت مسابقه بگیرند.

فولاد خوزستان هم که عملکرد نسبتا خوبی در نیم‌فصل دوم داشت، پنج برد و یک شکست را برای خود ثبت کرد. همچنین دو بازی اخیر این تیم مقابل نساجی مازندران و نفت مسجدسلیمان هم به دلیل شیوع ویروس کرونا در این تیم برگزار نشد تا فولادی‌ها ۱۵ امتیاز در نیم‌فصل دوم کسب کرده باشند.

با این وجود به نظر می‌رسد تیم‌های مدعی لیگ برتر هیچ‌کدام نتوانستند در نیم‌فصل دوم نزدیک پرسپولیس شوند و نتایج لازم را کسب کنند، اما حالا باید دید پرسپولیس در نیم‌فصل دوم برخلاف رقبای چه نتایجی گرفته است. سرخپوشان از هشت مسابقه، هفت پیروزی و یک تساوی به دست آوردند. اگرچه یکی از برد‌های پرسپولیس مربوط به بازی برگزار نشده با سپاهان است، اما اگر همین دیدار هم از آمار سرخپوشان بیرون بیاوریم، باز هم آمار پرسپولیس خیلی بهتر از دیگر مدعیان بوده است. با این حساب، هرچند که رقبای پرسپولیس کمک زیادی به این تیم برای صدرنشینی و قهرمانی احتمالی این تیم کرده‌اند، نباید از عملکرد خوب این تیم به راحتی رد شد.

۳    
آی اسپورت
2020-07-13 22:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر