فهرست
گفت‌و‌گو با اوجاقی؛ بچه‌های تیم ملی خوب جنگیدند
گفت‌و‌گو با اوجاقی؛ بچه‌های تیم ملی خوب جنگیدند
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

گفت‌و‌گو با اوجاقی؛ بچه‌های تیم ملی خوب جنگیدند

آی اسپورت - حسین اوجاقی قبل از جام جهانی فوتبال و به درخواست کی‌روش به کادر تیم ملی اضافه شد. اضافه شد تا روحیه جنگندگی را به تیم ملی تزریق کند. اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو است و تمام تلاشش را کرد تا هر آنچه که کی‌روش از او خواسته بود را روی بازیکن‌‎ها پیاده کند. کی‌روش می‌خواست تا بازیکنانش جنگنده باشند و تا آخرین نفس هم بجنگند. همین اتفاق هم افتاد و آنچه در ذهن همه هواداران باقی مانده این است که ملی‌پوشان جنگنده بودند. با اوجاقی تماس گرفتیم تا پس از پایان تیم ملی او درباره کارهایی که کرده بود حرف بزند.

چرا شما همراه تیم به روسیه نرفتید؟

درگیر بودم. مدت زمان زیادی تا بازی‌های آسیایی باقی نمانده است. باید بچه‌های ووشو را برای این رقابت‌ها آماده می‌کردم. اگر به روسیه می‌رفتم زمان را از دست می‌دادیم. ضمن اینکه مسابقات جهانی و یونیورسیاد هم در نظر بگیرید.

تلاش شما برای افزایش توان جسمی و روحیه جنگدگی در تیم ملی نتیجه داد؟

من نباید این نظر را بدهم. هر چیزی که آقای کی‌روش گفته بودند چه از لحاظ انگیزشی، چه جنگندگی و چه روحیه‌ای انجام دادم. امیدوارم کارهایی که انجام دادیم مثمر ثمر بوده باشد.

نظر شخصی خودتان چیست؟ اصلا بازی‌های تیم ملی را تماشا می‌کردید؟

بله دیدم. نه فقط بازی ایران که بازی چند تیم دیگر را هم تماشا کردم. تیم‌ها خیلی آماده هستند. اما بچه‌های ما انصافا جان‌شان را در زمین گذاشتند. از نظر من جنگیدند و نشان دادند که می‌توانند کارهای بزرگ انجام بدهند. من هم حس غرور کردم وقتی دیدم با چنگ و دندان دارند مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال می‌جنگند. من فوتبالی نیستم اما باید پرتغال را می‌بردیم.

کی‌روش و تفکرات او تا چه اندازه در این موفقیت نقش داشت؟

من بدون تعارف و بدون اینکه بخواهم از کسی تعریف کنم باید بگویم که کی‌روش آدم باهوشی است و خودش روحیه جنگندگی بالایی دارد. قطعا روحیه خود او هم روی بازیکنانش تاثیر دارد. تفکراتی که او داشت و البته تلاش بازیکنان، تیم‌هایی مثل پرتغال را ناکام گذاشت.

سازندگی

۳    
آی اسپورت
2018-06-28 14:17:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر