فهرست
تایید خبر آی‌اسپورت؛ شجاع محروم نیست
تایید خبر آی‌اسپورت؛ شجاع محروم نیست

تایید خبر آی‌اسپورت؛ شجاع محروم نیست

آی‌اسپورت- برخلاف برخی شایعات شجاع خلیل‌زاده با وجود دریافت کارت از بازی اول نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل السد محروم نیست. دیروز و پس از پایان بازی با الدحیل که با پیروزی و صعود پرسپولیس همراه بود، اخباری در مورد عدم محرومیت شجاع خلیل‌زاده در بازی بعدی به دلیل پاک شدن اخطار مراحل گروهی مطرح شد.

طبق بند ۵۷.۴ قانون جرایم لیگ قهرمانان آسیا، اگر بازیکن با یک کارت زرد راهی مراحل حذفی شود این اخطار پاک خواهد شد و بدین ترتیب، شجاع خلیل زاده در دیدار رفت جدال مقابل السد محروم نخواهد بود.اما استفاده از کلمه "ONLY" باعث بروز این شائبه می‌شود که بازیکنانی که تنها یک کارت زرد در مرحله گروهی گرفتند مشمول این بخشش خواهند شد و چون شجاع خلیل‌زاده ۳ کارت زرد گرفت، کارت آخر او محاسبه می‌شود. شجاع خلیل‌زاده در مرحله گروهی ۳ کارت زرد گرفته که ۲ کارت اول مربوط به ۴ بازی اول بود و یک کارت زرد نیز در دقیقه ۹۶ دیدار مقابل السد به او داده شد.

شجاع خلیل‌زاده در مرحله گروهی و جدال مقابل نسف قارشی به دلیل محرومیت در ازبکستان غایب بود و در دقیقه ۹۶ دیدار مقابل السد نیز با کارت زرد مواجه شد و بر اساس این تئوری، چون او در مجموع ۳ کارت زرد در مرحله گروهی گرفته و بند ۵۷.۴ اشاره به تنها یک کارت زرد دارد، پس شجاع با احتساب کارت دیروز بازی بعدی را از دست خواهد داد.

اما حامد مومنی عضو کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال می‌گوید:

«اگر یک بازیکن در پایان مرحله گروهی یک اخطار داشته باشد، دیگر در مرحله بعدی لحاظ نخواهد شد و شجاع به دلیل ۲ کارت اول خود یک بار جریمه شده (محرومیت از بازی پنجم مقابل نسف قارشی) و به همین دلیل، تنها یک کارت زرد در پایان مرحله گروهی خواهد داشت که آن نیز پاک می‌شود و این مدافع در بازی بعدی مقابل السد حاضر خواهد بود.»

البته کمیته مسابقات ای‌اف‌سی فردا رسما اسامی غایب‌های دور اول نیمه نهایی را منتشر می‌کند.

 

ورزش سه

۵ ۳  
آی اسپورت
2018-09-18 23:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
رضا
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۱۵
دقیقا بعد بازی اولین یا دومین خبر آی اسپورت به جای پرداختن به بازی یه خبر رفت که تو نوشت هم شجاع هم انصاری هم کمال محروم هستن. حالا تیتر میزنن تایید خبر آی اسپورت

[پاسخ آی‌اسپورت: http://isport.ir/fa/content/4327dfb5b6c9 ]
۳
علیرضا
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۴۷
پس این خبرتون چی؟
http://isport.ir/fa/content/514e6c4e9b43
۱
Ashkanred
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۴۹
با توجه به سوابق خیلی خوب تیم های ایرانی چه باشگاهی چه ملی در سوتی دادن محرومیت ها، بهتر است رسما ازafc استعلام شود.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر