فهرست
مسیر خوشبختی مهاجمان ایرانی؛ رویاهای دست‌یافتنی
مسیر خوشبختی مهاجمان ایرانی؛ رویاهای دست‌یافتنی

مسیر خوشبختی مهاجمان ایرانی؛ رویاهای دست‌یافتنی

آی اسپورت - برخلاف فوتبال داخلی و وضعیت تیم‌های لیگ برتر ایران، لژیونرها اوضاع و شرایط خوبی در لیگ‌های مختلف دارند. بعد از سال‌هایی که اکثر لژیونرها یا افت کرده یا نیمکت‌نشین و سکونشین بودند حالا با دورانی مواجه هستیم که اکثر آنها یکی از وزنه‌های اصلی تیم‌هایشان محسوب می‌شوند و روزهای طلایی را می‌گذرانند. اگرچه شاید همیشه در مورد لژیونرهای جدید این بحث مطرح شود که در لیگ‌های معتبر دنیا بازی نمی‌کنند و به همین دلیل حتی عملکرد خوبشان زیر سایه غیبت در سطح اول فوتبال دنیا قرار بگیرد. با این حال تجربه حضور جهانبخش به عنوان آقای گل لیگ هلند و یکی از باکیفیت‌ترین بازیکنان ایرانی در لیگ برتر انگلیس نشان داد که شاید روش فعلی بهترین راه‌حل پیش روی لژیونرهای ایرانی باشد تا حضور در لیگ‌های رده دوم هم حضور در اروپا را تجربه کنند و هم آمار و عملکرد بسیار خوبی از خود به جای بگذارند.

در رده بندی بهترین لیگ‌های اروپایی، به ترتیب اسپانیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا و فرانسه قرار دارند. لیگ‌هایی که بازیکنان محدودی از ایران، در آن‌ها به میدان می‌روند. اگرچه هرازگاهی خبرهایی جسته و گریخته در مورد ترانسفر شدن بازیکنانی مانند آزمون به این لیگ‌ها شنیده شده اما هیچ‌گاه این انتقال از خبر فراترنرفته است. بعد از 5 لیگ معتبر، در رده ششم تا نهم لیگ‌های پرتغال، روسیه، بلژیک و هلند قرار دارند. لیگ‌هایی که در این چند سال اخیر به مقصد بازیکنان ایرانی تبدیل شده‌‌اند. مهاجمان ایرانی در این لیگ‌ها عملکرد خوبی داشته‌ و با درخشش خود بارها در صدر اخبار فوتبالی این کشورها قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر مهرداد محمدی با 7 گل در میان ده گلزن برتر لیگ پرتغال قرار دارد و در جام‌های مختلف، مجموعا 7 پاس گل هم داده است. مهدی طارمی هم با این که در پست مهاجم بازی نمی‌کند توانسته آمار بسیار خوبی از خود به جا بگذارد. او در همه جام‌ها مجموعا 8 گل زده و 5 گل ساخته که شامل پنالتی‌هایی که برای تیمش گرفته هم می‌شود. طارمی همچنین دو پنالتی برای تیمش به دست آورده که تبدیل به گل نشدند. 7 گل و 5 پاس گل هم کارنامه سردار آزمون تا این‌جای کار بوده که او را هم در میان 10 گلزن برتر لیگ روسیه قرار داده است. مثل کاوه رضایی که با 8 گل و 2 پاس گل فاصله زیادی با رده‌های بالایی جدول گلزنان ندارد. جهانبخش هم قبل از حضور در لیگ برتر انگلیس توانست یک ایرانی را به آقای گلی لیگ خارجی برساند و این افتخار را در هلند بدست آورد.

درخشش بازیکنانی مانند آزمون و جهانبخش این مسیر را برای بازیکنان ایرانی بیشتر باز کرد و روز به روز به تعدادشان اضافه شد و حالا گل‌ها و پاس‌گل‌های مهاجمان ایرانی می‌تواند این راه را بیشتر و بیشتر برای ایرانی‌ها باز کند تا حضورشان را در اروپا پررنگ‌تر کنند. تداوم این حضور و درخشش شاید به تدریج راه بسته شده به 5 لیگ معتبر دنیا را هم باز کند.

نود

۵    
آی اسپورت
2020-01-19 20:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر