فهرست
آمار دربی‌های رسمی؛ پرسپولیس استقلال را گرفت
آمار دربی‌های رسمی؛ پرسپولیس استقلال را گرفت

آمار دربی‌های رسمی؛ پرسپولیس استقلال را گرفت

آی اسپورت – از تاریخچه شهرآورد بیش از ۵۰ سال می‌گذرد. این دو تیم در این مدت رقابت نزدیک و پایاپایی با یکدیگر داشتند ولی از روز شروع این رقابت استقلال از نظر تعداد پیروزی چه در دربی‌های رسمی چه در دربی‌های غیررسمی از رقیب خود پیش بود. از دربی برگشت لیگ یازدهم، پرسپولیس در نتیجه‌گیری در شهرآورد موفق‌تر بود. در آن مقطع استقلال ۲۱ برد در دربی‌های رسمی و ۲۴ پیروزی در مجموع دربی‌ها داشت و در سمت مقابل پرسپولیس ۱۶ بار دربی‌های رسمی و دوستانه را برتری به پایان رسانده بود. از آن بازه زمانی به بعد ۱۷ دربی برگزار شده که با احتساب دربی سوپرجام که هنوز رای دادگاه CAS صادر نشده است پرسپولیس در ۸دربی به پیروزی رسیده و آبی‌پوشان تنها در دو مسابقه برنده از زمین خارج شدند و ۷ مسابقه با نتیجه تساوی به پایان رسید.

با این روند نتایج پرسپولیس صاحب ۲۴ پیروزی در دربی‌های رسمی شد و استقلال که در ۲۳ شهرآورد رسمی به پیروزی رسیده بود را پشت سر گذاشت و این برای نخستین بار از زمان آغاز رقابت این دو تیم است که پرسپولیس از نظر تعداد برد از رقیب خود پیشی گرفته است. البته باید دید که رای دادگاه عالی ورزش، حکم فدراسیون فوتبال ایران را تایید خواهد کرد یا خیر و در صورت عدم تایید، تعداد پیروزی دو تیم در شهرآوردهای رسمی برابر خواهد شد.

در مجموع دربی‌ها رسمی و دوستانه، استقلال همچنان از رقیب موفق‌تر است و در ۲۶ شهرآورد به پیروزی رسیده است. این در شرایطی است که پرسپولیس ۲۴ بار این موفقیت را تجربه کرده است.

 

90tv

۱۶ ۱  
آی اسپورت
2019-09-23 13:18:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸، ۰۴:۱۳
۴ تا جعلی و من درآوردی رو حذف کنین زیرمونین:))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر