فهرست
به دنبال طارمی‌های دیگر؛ شاید بامعرفت‌تر باشند!
به دنبال طارمی‌های دیگر؛ شاید بامعرفت‌تر باشند!

به دنبال طارمی‌های دیگر؛ شاید بامعرفت‌تر باشند!

آی اسپورت – جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس آنقدر حاشیه داشت که شاید یک موضوع کلیدی در آن دیده نشد. امروز همه در حال اظهارنظر پیرامون چگونگی جدایی این بازیکن، عدم وفاداری او و پاره‌ای از ابهامات اخلاقی و حرفه‌ای این انتقال هستند که البته همه این حرف‌ها سر جای خودش درست و قابل طرح است. با این حال اصل مطلبی که به کلی تحت تاثیر حواشی قرار گرفته، مربوط به ابتدای لیگ چهاردهم است که طارمی به پرسپولیس آمد. او به عنوان یک بازیکن دسته اولی با قراردادی 150میلیون تومانی سرخپوش شد و از همان فصل نشان داد که پتانسیل بالایی دارد. طارمی بعدتر دو قرارداد دیگر با پرسپولیس بست که حداقل روی کاغذ مطابق آنها برای هر فصل حدود یک میلیارد تومان پول گرفت. اصلا گیریم که طارمی در این مدت مبالغی را هم به طور زیرمیزی و بدون ثبت و سند دریافت کرده باشد؛ باز هم کل هزینه‌های این بازیکن برای پرسپولیس، پنج میلیارد تومان نمی‌شود. حالا اما طارمی با جدایی‌اش از پرسپولیس چیزی نزدیک به همین پول را به باشگاه برمی‌گرداند؛ بخشی به عنوان پول رضایتنامه و بخشی هم به عنوان پاداش حضور روزانه در جام‌جهانی. تازه به یاد بیاورید که طارمی در این مدت دو آقای گلی در پرسپولیس به دست آورده و در مسیر کسب یک قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی به سرخ‌ها یاری رسانده. آیا از نظر مالی، معامله‌ای از این پرسودتر سراغ دارید؟

یکی از اصولی‌ترین کارهایی که باشگاه‌های حرفه‌ای باید انجام بدهند همین است؛ اینکه با کمترین هزینه، بیشترین فایده را کسب کنند. این مساله بیشتر از هر چیز دیگری نیاز به درایت دارد که متاسفانه در فوتبال ما به ندرت نشانی از آن یافت می‌شود. در یک دوره درهای باشگاه پرسپولیس برای مدتی کوتاه رو به بازیکنان مستعد و گمنام باز شد که ثمرات بسیار زیادی برای این تیم داشت. طارمی از نظر فنی و مالی یکی از نافع‌ترین بازیکنانی بود که در آن مقطع به پرسپولیس آمد، هرچند در صورت درست مدیریت شدن ماجراهای مربوط به این بازیکن، منافع ناشی از حضور او در هر دو جنبه می‌توانست افزایش پیدا کند. غیر از او اما علی علیپور هم که آقای گل جدید فوتبال ایران است، یک مثال عالی برای این فرایند محسوب می‌شود. باورنکردنی است که علیپور همین امسال قراردادی فقط و فقط 350میلیونی با پرسپولیس دارد و البته چند سال از زمان قرارداد او باقی مانده؛ چند سالی که هر لحظه از آن علیپور ترانسفر شود، یک مبلغ هنگفت دیگر نصیب پرسپولیس خواهد شد. محمد انصاری و احمد نوراللهی هم دو نمونه ایده‌آل دیگر در همین راستا هستند.

مخلص کلام اینکه دعواهای‌تان را بکنید، از طارمی و بی‌وفایی تاریخی‌اش بگویید و بنویسید  و بر جنازه جوانمردی ضجه بزنید، اما این لابلاها یادتان باشد که لیگ یک یا مسابقات کم‌اهمیت دیگر هنوز پر از طارمی‌های ناشناخته است؛ استعدادهایی که شاید همین‌قدر توانا و سودبخش باشند، اما در ضمن بویی هم از مرام و معرفت برده باشند. اگر از هر پنج گزینه‌ای که سراغ‌شان می‌روید فقط یکی از آنها به نتیجه برسد، باز خیلی بهتر از آن است که یکی مثل مسعود همامی را به پرسپولیس بیاورید و طرف بابت شش ماه روی نیمکت نشستن، ادعای 800میلیون خسارت کند!

۲۵ ۷  
آی اسپورت
2018-01-15 12:29:00
نظر دهید

۷ نظر
red
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۸
به لطف این یکی تا یه سال دیگه نمیتونم دنبال بقیه طارمیا بریم!
۴ ۱
برزو
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
اين پسر قدر خودشو ندونست.
حالا ده سال ديگه مصاحبه ميكنه و ميگه بزرگترين اشتباهم رفتن از پرسپوليس بود.
خيلي دوست داشتم طارمي در دربي برگشت حضور داشته باشه.
طارمي با هر مختصاتي كه حساب كنيم يك ستاره بود در ليگ ما و الان ليگ ما از داشتنش محروم شده.
خيلي سرمايه گذاري شد تا طارمي بشه ايني كه الان هست. فك نكنيد از استعدادهاي ليگ يكي به اين راحتي ميشه يه ستاره ساخت.
به عنوان يك استقلالي از حضور ستاره ها در ليگ ايران و حتي تيم رقيب استقبال ميكنم.
عليپور يك دهم توانايي هاي طارمي رو هم نداره. اون رفلاكس برگردون زدنش، سرعتش، هد زدنش و...
۳
پدرام
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱
خیلی عالی خیلی منطقی۷
آرش
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۱
هفففففففففففف پتِ هففففففففففففف پتِ هففففففففففففففففففففففف
پووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
همش تقصیر وزیره، میخان پرسپولیس رو قهرمان کنن، استقلال مظلومه، گریه کنید مسلمونان گریه کنید ثوابه
۹
محمد غ
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۱
دقيقا با حرفت موافقم ، ٢٤٠ هزار دلار از پول جام جهاني به باشگاه ميرسه ، ٥٢٠ هزار دلار مبلغ رضايتنامه و ١٠٠ هزار دلار هم خود طارمي از قراردادش به تيم ميده ، كه روي هم ميشه ٨٦٠ هزار دلار با احتساب دلار ٤٢٠٠ ميشه ٣ ميليارد و ٦٠٠ ! كه به نظرم بزرگترين معامله پرسپوليس بوده تو اين سالها ، با طارمي تا نيم نهايي اسيا رفت هم يه قهرماني و يك نايب قهرماني اورد ، كاش به دنبال طارمي هاي بعدي باشيم
سعید
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
خیلی خوب بود
۵
هواداران متوهم پرسپولیس
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۲
دلال کی بودی تو ؟ حداقل مقاله رو بدون اسم می نوشتی تا نفهمیم که دلال بنجلای لیگ یکی به لیگ برتر خودتی . امثال شما مثل همون گزارشگرای تلویزیونی هستید که تو بازی یک تیم معروف با یک تیم با بازیکنان ناشناخته اسم بعضی از بازیکنان تیم ناشناخته رو 10 بار تکرار میکنند تا همه برند پیگیر اسم اون بازیکن بشند درحالیکه اون بازیکن هیچی نیست فقط توی یک بازی پخش زنده انگیزه زیادی داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر