فهرست
۷ رکورد بزرگی که مسی به آنها نرسیده
۷ رکورد بزرگی که مسی به آنها نرسیده

۷ رکورد بزرگی که مسی به آنها نرسیده

آی اسپورت - لیونل مسی، برنده توپ طلای ۲۰۱۹، هنوز چند چالش بزرگ دیگر پیش از بازنشستگی در مقابل دارد. به گزارش موندو دپورتیوو، پس از فتح ششمین توپ طلای دنیای فوتبال که رکوردی تاریخی محسوب می‌شود، لیونل مسی مدعی شد امیدوار است هنوز افتخارات بیشتری به دست بیاورد. واقعیت این است که لئو در ۳۲ سالگی، بسیاری از رکوردهای تاریخی را به نام خودش ثبت کرده اما هنوز هم در چند زمینه، چالش‌های بعضا دشواری پیش رو دارد. به خصوص در لیگ قهرمانان اروپا که چهار سال است در فتح آن، ناکام مانده است. به ۷ چالش بزرگ پیش روی مسی می‌پردازیم:

۱- تبدیل شدن به بازیکنی با بیشترین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا؛ این رکورد هم اکنون در اختیار خنتو، اسطوره رئال مادرید با ۶ قهرمانی است. مسی تاکنون ۴ بار جام گوش دراز را بالای سر برده است.

۲- تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا؛ این رکورد هم اکنون با ۱۲۷ گل در اختیار کریستیانو رونالدو، رقیب دیرینه مسی قرار دارد. کاپیتان بارسلونا ۱۱۴ گل در این تورنمنت به ثمر رسانده است.

۳- تبدیل شدن به باسابقه‌ترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا؛ این رکورد هم اکنون در اختیار ایکر کاسیاس است که ۱۸۱ بار در لیگ قهرمانان به میدان رفته است. مسی تاکنون ۱۴۰ بار در معتبرترین تورنمنت باشگاهی دنیا به میدان رفته است.

۴- تبدیل شدن به باسابقه‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا؛ این رکورد هم اکنون با ۷۶۷ بازی در اختیار ژاوی است. مسی تا امروز، ۷۰۱ بار برای بارسا به میدان رفته است.

۵- تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ یک باشگاه؛ این رکورد جاودانه هم اکنون در اختیار پله است که ۶۴۳ گل برای سانتوس به ثمر رساند. مسی تاکنون ۶۱۴ گل برای بارسا به ثمر رسانده است و به ۳۰ گل دیگر نیاز دارد.

۶- تبدیل شدن به پرافتخارترین بازیکن تاریخ لالیگا؛ این رکورد هم اکنون در اختیار خنتو، اسطوره رئال مادرید است که ۱۲ بار قهرمان بالاترین سطح فوتبال اسپانیا شد. لئو تاکنون ۱۰ بار قهرمانی لالیگا را تجربه کرده است.

۷- تبدیل شدن به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال؛ رکوردی که اکنون در اختیار دنی آلوز با ۳۹ عنوان قهرمانی است. مسی ۳۴ عنوان قهرمانی کسب کرده است.

۴    
آی اسپورت
2019-12-04 02:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر