فهرست
نادال-واورینکا/ نبرد هیولاها در رولان گاروس
نادال-واورینکا/ نبرد هیولاها در رولان گاروس

نادال-واورینکا/ نبرد هیولاها در رولان گاروس

آی‌اسپورت- مرد شماره چهار جهان در حالی به دنبال دهمین قهرمانی‌اش در رولان گاروس است که حریف سوییسی‌اش تاکنون در هیچ یک از فینال‌های گرند اسلم مغلوب نشده.

 تنیس رولان گاروس امروز با دیدار رافائل نادال و استن واورینکا به پایان می‌رسد. جمعه هواداران شاهد دو بازی متفاوت در مرحله نیمه نهایی بودند. در نخستین رقابت اندی ماری، مرد شماره یک جهان برابر واورینکا قرار گرفت و پس از یک ماراتن زیبا مغلوب حریف سوییسی‌اش شد. دو تنیسور برتر جهان چهار ساعت و ۳۴ دقیقه بازی کردند تا این که واورینکا سه بر دو بازی را به نفع خود به پایان رساند. زمانی که نام تنیسور سوییسی را در فینال‌های گرند اسلم می‌بینیم عنوان قهرمانی را نیز در کنارش شاهد هستیم. مرد شماره سه جهان سه بار فینال گرند اسلم را تجربه کرده و هر سه بار فاتح این رقابت‌ها شده است.

نخستین فینال واورینکا در سال ۲۰۱۴ بود. او در استرالیا برابر نادال قرار گرفت و در چهار ست با نتایج ۶ بر ۳، ۶ بر ۲، ۶ بر ۳، و ۶ بر ۳ پیروز شد. مرد شماره سه جهان یک سال بعد در پاریس به فینال رسید و نواک جوکوویچ را در چهار ست شکست داد. او در ادامه توانست به دیدار تنیس اپن آمریکا ۲۰۱۶ برسد و دوباره جوکوویچ را برابر خود ببیند. واورینکا دوباره در چهار ست و با نتایج ۶ بر ۷، ۶ بر ۴، ۷ بر ۵ و ۶ بر ۳ مرد شماره دو جهان را شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد. واورینکا در حالی سه فینال گرند اسلم را فتح کرد که بخت نخست قهرمانی نبود.

آمار تنیسور سوییسی ترسناک است. او سه فینال را در سه سال و هر سه را در چهار ست با پیروزی پشت سر گذاشت. او چهارمین فینال خود را برابر نادال تجربه خواهد کرد، دو فینال مقابل تنیسور سوییسی و دو فینال برابر جوکوویچ.  واورینکا در رقابت‌های امسال تا پیش از تقابل با ماری حتی یک ست را به حریفانش واگذار نکرده بود.

در مقابل نادال به دنبال فتح Decima است. تنیسور اسپانیایی در این رقابت‌ها عملکرد فوق العاده‌ای داشته است و تاکنون اجازه نداده است یک ست به حریفانش برسد؛ رکوردی که درسال ۲۰۰۸ نیز به ثبت رساند. او جمعه شب به راحتی توانست دومینیک تیم را سه بر صفر شکست دهد. مرد شماره چهار جهان علاوه بر این که در تنیس رولان گروس سابقه خوبی دارد و در رقابت‌های امسال قدرتمند ظاهر شده است آمار خوبی نیز برابر واورینکا دارد.

دو تنیسور تاکنون ۱۰ بار با هم رو به رو شدند که هفت پیروزی سهم نادال است. نخستین پیروزی واورینکا برابر تنیسور اسپانیایی تنها فینالی بود که برابر هم برگزار کردند. در پاریس برای دومین بار به مصاف هم رفتند. اولین رویارویی دو تیم در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد که نادال به راحتی و در سه ست پیاپی پیروز شد. آخرین تقابل دو  تنیسور نیز به سال ۲۰۱۶ بر می‌گردد. در آن بازی مرد شماره چهار جهان به راحتی توانست در تنیس مسترز مونته کارلو در دو ست پیروز شود.

نادال بیست و دومین فینال خود را در گرند اسلم تجربه می‌کند  و هرگز در ۹ دیدار نهایی گرند اسلم پاریس شکست نخورده است. او اکنون تنها واورینکا را پیش‌رو دارد تا عنوانی را که دو سال از دست یابی به آن بازمانده است را از آن خود کند.

۴    
آی اسپورت
2017-06-11 03:21:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر