فهرست
آبی و قرمزهایی که جایی در تیم ملی ندارند
آبی و قرمزهایی که جایی در تیم ملی ندارند

آبی و قرمزهایی که جایی در تیم ملی ندارند

آی اسپورت - درحالی که تیم ملی در چند پست مشکل دارد و کارلوس کی روش ترجیح می دهد برای ترکیبش از بازیکنانی استفاده کنند که توانایی بازی در چند پست مختلف را با کیفیت بالاتر از نرمال داشته باشند، حالا بخصوص در خط دفاعی و هافبک دفاعی ، کی روش پس از چرخ زدن های گوناگون، در نهایت به همان ایده آل های ابتدایی خودش رسیده است. برای مثال دعوت از امید ابراهیمی و روزبه چشمی ، درحالی که مجید حسینی هم با استقلال به عربستان نرفته بود و می توانست در اردو باشد، نشان می دهد مجید که دوره ای از تمرینات رهایی از آسیب دیدگی را زیر نظر پزشکی تیم ملی انجام نداده، در حقیقت شانسش برای ماندن در اردو را کمرنگ کرده است و کی‌روش نشان داده وقتی بازیکنی استانداردهای رایج برای بودن در مجموعه را رعایت نکند، از دایره خارج می شود.

 اینگونه مجید که بارها برای رده های سنی ایران بازی کرده و با استقلال هم بازی های چشمگیری در آسیا انجام داده بودش، شانس خود برای سفر به مسکو را کمرنگ کرده است.

 این اتفاقی است که برای محمد انصاری در پرسپولیس هم رخ داده . او هم دوران درمانش را بیرون از تیم ملی گذرانده و حتی پرسپولیسی ها بخشی از این آسیب دیدگی او را به دلیل حضور در تمرینات تیم ملی می دانستند. اگرچه کمبود زیاد بازیکن دو پسته برای تیم ملی شاید سبب شود در نهایت کی روش انصاری را جای سعید آقایی به جام جهانی ببرد که قابلیت بازی در دفاع چپ را هم در شرایط بحران برای تیم ملی داشته باشد.

 با این وجود ، او هم شانسش را به حداقل رسانده است. کمرنگ شدن حضور نورافکن و کمال و حتی اکبر ایمانی هم نشان می دهد کی‌روش روی استفاده از امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی در آن پست به قطعیت رسیده و البته امثال روزبه چشمی و حاج صفی هم توان بازی در آن منطقه را دارند.

 تازه قبل از این 4 نفر، کی روش تکلیفش را درباره علی علیپور هم مشخص کرده بود و او خیلی در پلان جام جهانی روسیه قرار نداشت چون واقعا تیم ملی با ترافیک شدید مهاجمان بی نظیر روبرو است.

 

خبرآنلاین

۵ ۴  
آی اسپورت
2018-04-14 11:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
ali
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
فارغ از بحث قرمز و ابی بنظرم اماده ترین مدافعان ایران در حال حاضر مجید حسینی و محمد انصاری هستند.
آرش6
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۳۲
همین کار رو برانکو میکنه انواع و اقسام مقاله و توهین و اشک ریزی انجام میشه

ولی کیروش همون کار رو بکنه چون اربابه میترسید بهش حرف بزنید باید به به چه چه بزنید

وگرنه جوابتون رو نمیده و بهتون توهین میکنه و بلیط سفر روسیه بهتون نمیده
شهرام
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۰۳
در مورد انصاری دوتا بازی تو تیم ملی با سوریه و کره کرد و همونجا از چشم کیروش افتاد. جاییکه هنوز نیمه تموم نشده بود انصاری رو کشید بیرون!
کیروش داره از مدافعای سنتی میره به سمت مدافعای مدرن. مدافعایی که بازی با پاشون قوی تر باشه.
در مورد حسینی فک میکنم براش برنامه بلندمدتی داره. برای ج.ج شاید بعید باشه ازش استفاده کنه چون تجربه آنچنانی نداره و هنوز کار داره. ولی برای جام ملتها فکر میکنم کم کم به ترکیب تیم ملی اضافه بشه. مثه جام ملتهای قبل که پورعلی گنجی از همونجا شرو کرد. حسینی آینده ی دفاع ایران هست و اگه کیفیت خوبی نشون بده جاش تو تیم ملی محفوظه.
۴ ۱
serezo
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۴۵
هیچ مدافعی در لیگ ایران در زمینه بازیسازی در پست مدافع اخر حتی نزدیک به انصاری هم نیست
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر