فهرست
الکساندر نوری: تابستان به مربیگری برمی‌گردم
الکساندر نوری: تابستان به مربیگری برمی‌گردم

الکساندر نوری: تابستان به مربیگری برمی‌گردم

آی اسپورت – مدت‌ها هیچ خبری از الکساندر نوری نبود. مربی ایرانی‌الاصل ساکن آلمان بعد از جدایی از وردربرمن ترجیح داده بود سکوت کند تا اینکه دیروز مصاحبه نسبتا مفصلی داشت و از چند ماه گذشته و برنامه‌هایش برای آینده صحبت کرد. این مربی 38 ساله به اشپرت بیلد، روزنامه ورزشی آلمان گفت که برای فصل آینده به دنبال تیم جدیدی است و تصمیم گرفته بعد از حدود نیم فصل دوری به فوتبال برگردد. در ماه‌های گذشته او فرصت داشته به دوران حضورش در وردربرمن و جدایی‌اش از این تیم بوندس‌لیگایی فکر کند و البته دوره‌های جدید مربیگری را پشت سر بگذارد.

نوری فصل گذشته در برمن عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و نامش به‌عنوان یک مربی جوان و آینده‌دار سر زبان‌ها افتاد. او تیم را در منطقه سقوط تحویل گرفت، ولی با بردهای متوالی تا آستانه کسب سهمیه لیگ اروپا پیش رفت. در فصل جدید اما اوضاع سبزپوشان خوب پیش نرفت. جدایی چند بازیکن کلیدی و مصدومیت مکس کروزه، گلزن اصلی تیم ضربات بزرگی بود و برمن فصل را با نتایج بدی شروع کرد تا اینکه نوری بعد از 10 بازی و کسب تنها 5 امتیاز برکنار شد.

با این حال نوری از باشگاهی که تجربه بازی و مربیگری در بوندس‌لیگا را به او داده کینه‌ای ندارد و گفت: «جدایی ما خیلی راحت و بی‌دردسر بود. بهترین‌ها را برای باشگاه آرزو می‌کنم. همراه خانواده‌ام در «ویهه»، نزدیک برمن زندگی می‌کنیم، ولی از روزی که برکنار شدم، این ماجرا را پشت سر گذاشتم.»

الکس یک سال دیگر با برمن قرارداد دارد و تا روزی که تیم جدیدی پیدا نکند باشگاه موظف است دستمزدش را پرداخت کند، ولی انتظار می‌‌رود این شرایط به زودی تغییر کند. نوری گفت: «دوست دارم تابستان دوباره به فوتبال برگردم. همین حالا هم پیشنهادهایی دارم، هم از آلمان و هم از لیگ‌های جذاب خارجی.» البته او از کشوری که پیشنهاد مربیگری داشته نام نبرد.

نوری بعد از برکناری عجله‌ای برای بازگشت نداشت و با وجود پیشنهادها ترجیح داد تا پایان فصل صبر کند. او در این باره گفت: «نیاز به زمان داشتم تا درباره آنچه پشت سر گذاشتم فکر کنم.» او درباره 14 ماهی که سرمربی وردربرمن بود، گفت: «ماه دسامبر در سمیناری در شهر اوزنابروک شرکت کرده بودم و سه روز با مارکوس فلدهوف، همکارم در برمن هم اتاق بودم. ما فرصت داشتیم درباره عملکردمان در این تیم صحبت کنیم. این گفت‌وگوها کاملا سازنده بود. نتیجه بحث ما هم جالب بود: خیلی مهم است که تنها روی مواردی که می‌توانید تاثیرگذار باشید، تمرکز کنید و توان کمتری درباره عوامل محیطی و حاشیه‌ها صرف کنید.»

نوری از اوقات بیکاری ماه‌های گذشته برای بازدید از آکادمی باشگاه‌های حرفه‌ای در اسپانیا از جمله والنسیا استفاده کرد (او در شبکه‌های اجتماعی هم عکسی از حضورش در این باشگاه منتشر کرده بود). او همچنین به ترکیه رفت تا از اردوی تمرینی باشگاه‌های شرق اروپا، شاختار دونتسک و دینامو زاگرب بازدید کند. نوری درباره این سفر گفت: «من از جلسات تمرینی زیادی بازدید کردم و در پنج روز توانستم 12 بازی ببینم.» او همچنین فرصت پیدا کرد در دوره‌های مدیریتی پیشنهادی فدراسیون فوتبال آلمان شرکت کند و بابت آن هیجان‌زده است؛ «مدیران تجاری جهانی حاضر بودند و این جلسات بسیار جذاب بود.»

این مربی همچنین وقت زیادی را صرف ورزش و بدنسازی کرد؛ «من عاشق ورزش هستم و نیاز به آن داشتم. به‌عنوان مربی شما همیشه یک الگو هستید.» بازگشت نوری به مربیگری به نفع برمن هم خواهد بود که مجبور است تا پایان زمان قرارداد دستمزد این مربی را پرداخت کند. باید دید نوری می‌تواند تیم جدیدی پیدا کند. در ماه‌های اخیر زمانی که مربیان بوندس‌لیگای یک یا دو برکنار شدند، او جزو نامزدهای اصلی نبود، ولی این شرایط می‌تواند تغییر کند.

نوری در سالن هندبال چه می‌کرد؟

نوری در دوره بیکاری به ورزش‌های دیگر هم سر زد و مدتی میهمان باشگاه هندبال «فلنزبورگ – هندویت» بود، یکی از باشگاه‌های مطرح آلمان و اروپا. نوری درباره این حضور غیرمنتظره گفت: «یک مربی همیشه می‌تواند بیاموزد. تلاش من همیشه این است که مربی بهتر و رهبر بهتری شوم.» نوری درباره مشاهداتش در این باشگاه که 23 سال متوالی در مسابقات اروپایی حضور داشته گفت: «تعدادی از بهترین بازیکنان هندبال جهان در فلنزبورگ بازی می‌کنند و در بالاترین سطح جهان هستند.»

 

 

     
آی اسپورت
2018-04-19 13:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر