فهرست
دیدید دروغ بود؟
دیدید دروغ بود؟

دیدید دروغ بود؟

آی اسپورت - مطابق آنچه کنداکتور شبکه سه اعلام کرده بود، شب گذشته نخستین قسمت از ویژه‌برنامه تحلیلی «فوتبال برتر» پخش شد؛ برنامه‌ای با اجرای محمدحسین میثاقی که پارسال به‌طور نامنظم، صرفا بعد از برگزاری مسابقات لیگ برتر پخش می‌شد اما ظاهرا حالا قرار شده روند پخش منظم و هفتگی پیدا کند. باکسی که برای فوتبال برتر درنظر گرفته‌اند، همان ساعت آشنایی است که سال‌های طولانی برنامه ۹۰ در آن روی آنتن می‌رفت؛ دوشنبه‌ها بعد از اخبار شبانگاهی! این علنی‌ترین اعلان جنگ سازمان علیه عادل و بسته‌شدن رسمی آخرین روزنه‌های امید برای بازگشت فردوسی‌پور روی آنتن است. جالب اینجاست که وقتی چندی پیش شایعه شد دوشنبه‌شب‌ها قرار است برنامه‌ای به‌نام «نود پلاس» روی آنتن برود و این مسئله با هجمه شدید افکار عمومی همراه شد، آقایان در صداوسیما ترش کردند و گفتند خبر نادرست است. بله خب؛ خبر نود پلاس غلط بود، فقط همه‌‌چیز آن داستان در همان تایم با اسم فوتبال برتر پخش خواهد شد. آفرین!

رفع یک ضعف بزرگ

اواخر فصل گذشته که برنامه ۹۰ تعطیل شد و قرار گذاشتند فوتبال برتر بخشی از وظایف آن را برعهده بگیرد، این برنامه با استقبال چندان خوبی مواجه نشد. غیراز دافعه میثاقی که برخی عقیده داشتند به ناحق جای عادل را گرفته، یک ضعف دیگر برنامه به روند نامنظم پخش آن مربوط می‌شد. مسلم است که وقتی یک برنامه تلویزیونی جای ثابت در کنداکتور نداشته باشد، پیگیری و تماشای آن سخت می‌شود. حالا ظاهرا قرار شده این ضعف برای فصل جدید برطرف شود و فوتبال برتر همان دوشنبه‌ها روی آنتن برود؛ شبی که خبری از مسابقات لیگ‌های اروپایی و البته لیگ قهرمانان نیست و وقت خالی برای پخش برنامه وجود دارد. اساسا با همین فلسفه هم بود که عادل سال‌ها پیش برنامه‌اش را از شنبه‌شب‌ها به دوشنبه‌شب‌ها برد و حالا هم دستیار سابقش، در همین پنجره زمانی وارث بحث‌برانگیز او شده است. البته که در تلویزیون عجیب و غریب ایران به‌خصوص با مدیریت کودکانه فعلی، هیچ بعید نیست که همین تصمیم هم ۲ روز دیگر عوض شود و باز شکل پخش فوتبال برتر را تغییر بدهند.

دنبال چی هستید؟

ظهر دوشنبه برای پیگیری این موضوع با شماره تلفن ۱۶۲، یعنی روابط عمومی صداوسیما تماس گرفتیم و از اپراتور شماره «۲۳۳» پرسیدیم آیا دائمی شدن پخش فوتبال برتر در تایم دوشنبه‌شب‌ها صحت دارد یا نه؟ این بنده خدا هم که از هیچی خبر نداشت، بعداز کلی معطلی مدعی شد کنداکتور برنامه‌ها را فقط برای ۲۴ ساعت بعدی در اختیار دارد. به او توضیح دادیم که کنداکتور یک روزه، در اینترنت هم موجود است و طبعا کارشناسان روابط عمومی باید اطلاعات بیشتری داشته باشند اما طرف شاکی شد و گفت: «اصلا دنبال چی هستید شما؟» خلاصه اینکه ظاهرا حتی طرح سؤال در مورد برنامه‌های ورزشی شبکه سه هم کم‌کم دارد ممنوع می‌شود. ۲ هفته پیش هم دیگر اپراتور همین سازمان بدون رد یا تأیید راه‌اندازی برنامه نود پلاس گفته بود: «اطلاعات ما هم در حد همان فضای مجازی است.» خسته نباشید واقعا. اگر اینطور است، کسی می‌داند این همه بودجه چرا صرف اداره چنین تشکیلاتی می‌شود؟ اگر فقط به‌نظر دادن باشد که مردم با پیامک و تلفن گویا هم می‌توانند این کار را انجام بدهند.

همشهری ورزشی

۲۵ ۴  
آی اسپورت
2019-08-27 22:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
سلام
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۲:۱۷
کافیه نبینیم این برنامه ، نه به خاطر عادل، به خاطر عدم توجه به سلایق ما بینندگان، یعنی علنا میگن به تخممونم نیست، فقط کافیه درامد این برنامه کم بشه
اسمان
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸، ۰۱:۲۹
فوتبال برتر تحریم.فقط فردوسی پور و برنامه 90.
۹
خوارکیسه ها
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۱۶
از سوختن خوارومارسپوخته های حامی عنتری پور خوشحالیم
۲
حرف حساب
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۲۵
اما مسیری که عادل برای حضور در سازمان صداوسیما پیمود، تقریبا ناشناخته باقی مانده است. او سال ۱۳۷۴ به عنوان مترجم زبان انگلیسی کارش را در روزنامه «ابرار ورزشی» با «اردشیر لارودی» آغاز کرد. اردشیر لارودی از بنیان‎گذاران سبک نوین روزنامه‌نگاری ورزشی، نخستین سردبیر اولین روزنامه ورزشی خاورمیانه و مربی باسابقه کشتی و فوتبال ایران است.

ورود عادل فردوسی‌پور به سازمان صداوسیما با سفارش لارودی بود.
او سال‌ها تلاش کرد برپایه اطلاعات و قدرت فنی خود رشد کند. اما در هر حال زمانی که پای اعتماد مجموعه‌ای مانند سازمان صداوسیما به یک نیروی جوان و تازه وارد پیش کشیده می‌شود، معیاری مانند خدمات پدر عادل به «روح‌الله خمینی» در «نوفل لوشاتو» هم اهمیت پیدا می‌کند. پدر او در نوفل لوشاتو امین و تلفن‏چی آیت‌الله خمینی بود!!!

چون که صد آمد نود هم پیش ماست
همشهری عزیزم
عادل فردوسی پور
مولانا شعری در حقانیت نام پیامبر اسلام و ادعاهای شاهان دارد و یک مصرع آن ضرب المثل شیرینی در فرهنگ ایرانیان شده است که :
" چون که صد آمد نود هم پیش ماست"
نود به گواهی صداوسیما مردمی ترین برنامه
نود، به گواهی مسئولان صدا و سیما، مردمی ترین برنامه شناخته شده و این یعنی:
با محبوبیت خویش، خشم جماعتی را برانگیختی که علیرغم ادعاهای اسلامی، نه با جمهوریت سازگارند و نه برایشان رای و نظر مردم، مهم است.
مشکل پدر هم با این جماعت خوددین پندار همین بود که باهر بهانه ، می خواستند جمهوریت را از جمهوری اسلامی بگیرند.
سرافراز و استوار باش که با برنامه ۹۰ نه تنها پیش جوانان عزیزی که در دل ۸۰ میلیون ایرانی جاودان گشتی.
سعادتت در زندگی فردی، کاری و اجتماعی را از خداوند خواستارم و مطمئنم اندیشه هایت چون نهال از دل صدا و سیما برمی خیزد و دوباره اوج خواهد گرفت.
انشاالله
یاسر هاشمیفرزند تلفنچی امام خمینی در پاریس
سفارش شده توسط لارودی
مورد تایید خاندان آل هاشمی
و کارمند رسمی صدا و سیما

این دلقک قهرمان ملی ماست؟!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر