فهرست
پنجره یک باشگاه با قول سه رای در انتخابات باز شد!
پنجره یک باشگاه با قول سه رای در انتخابات باز شد!

پنجره یک باشگاه با قول سه رای در انتخابات باز شد!

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال روزهای حساسی را سپری می کند، روزهای منتهی به انتخابات و این وسط آنچه هر روز بیشتر از قبل نگران کننده می شود خبرهایی است که از قول و قرارها به گوش می رسد. از یک طرف خبر می دهند یکی از اعضای هیات رییسه که قهرمان سفرهای استانی است، در تلاش است رای هیات ها را به نفع خود مصادره کند، از طرف دیگر شایعه شده بعضی ها تلفنی دستور داده اند رای تان را به بهمان نامزد بدهید و حالا شایعه شده عده ای در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ دنبال این هستند با اعمال نفوذ و دادن امتیازهای ویژه از باشگاه ها رای جمع کنند!

یکی از باشگاه هایی که حق رای بالایی دارد پارس جنوبی جم است. باشگاهی که هم تیم فوتبال ساحلی دارد و هم تیم فوتبال و هم کاپیتان تیم ملی ساحلی که عضو مجمع محسوب می شود، تحت قراردادش است. شایعه شده برخی افراد در تلاش هستند با حل مشکلات این باشگاه دسته اولی سه رای این باشگاه را به حساب یک کاندیدای خاص بریزند.

درباره پارس جنوبی که فصل قبل به دلیل بالغ بر چند میلیارد بدهی پنجره اش بسته شده بود، این خبر به گوش می رسد که آنها با تعهد دو ماهه پنجره شان را باز کردند و حالا بازیکنان شان بدون صدور کارت و با کارت ملی بازی می کنند. باور کردنی نیست چنین اتفاقی در لیگ آزادگان افتاده باشد و سازمان لیگ اجازه بدهد یک تیم با کارت ملی به میدان برود اما همین شرایط خاص تیم شهر جم باعث شده عده ای در حاشیه فدراسیون فوتبال بگویند مشکلات پارس جنوبی به این دلیل حل شده که سه رای در انتخابات دارد و یک عضو هیات رییسه می خواهد این سه رای را از این باشگاه بگیرد!

پارس جنوبی جم با محمد نصرتی در لیگ آزادگان نتایج خوبی گرفته اما گویا مدیرعامل این باشگاه بهرام رضاییان که نامزد انتخابات هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم هست، دوره ماموریت ده ساله اش در ورزش منطقه ویژه اقتصادی پارس تمام شده و با این که در پروانه باشگاه نامش به عنوان مدیرعامل پارس جنوبی آمده، ادامه حضورش در این باشگاه غیر قانونی است و همین موضوع باعث شده پارس جنوبی موفق به دریافت پولی که از فصل قبل در حساب اداره کل ورزش و جوانان بوشهر است، نشود. درباره رضاییان خبرهایی هم به گوش می رسد که پرونده ای در وزارت نفت دارد که منتظر می مانیم مدیرعامل پارس جنوبی خودش به این ابهامات و شایعه ها پاسخ بدهد اما داستان آرا را از بخش حقوقی فدراسیون فوتبال می پرسیم؛

آیا این شایعه که بعضی ها چشم شان دنبال سه رای باشگاه پارس جنوبی در انتخابات است و به همین دلیل تلاش کرده اند مشکلات این باشگاه (که پنجره اش از نیم فصل لیگ گذشته، بسته بوده خارج از روال قانونی و فقط با یک تعهد که مهلتش هم به پایان رسیده) حل شود، صحت دارد؟ آیا درست است که با وجود پایان مهلت دو ماهه و عمل نکردن به تعهدات، تنها به خاطر همان سه رای، همچنان پنجره بسته پارس جنوبی باز مانده است؟

از بخش حقوقی فدراسیون فوتبال که انصافا طی هفته های اخیر در مواجهه با ابهامات و شایعات (از ماجرای شستا تا پرونده ویلموتس و سایر ماجراها) شفاف عمل کرده و پاسخگو بوده، تقاضا داریم به این شائبه هم واکنش نشان بدهد و خیال اهالی فوتبال را راحت کند. البته علاوه بر پاسخگویی به شائبه معامله بر سر رای، پاسخ به این سوال هم مهم است؛

 

نظارت بر انتخابات وظیفه کیست؟ چگونه می توان به اهالی فوتبال اطمینان داد آرای مجمع دستوری یا سفارشی و یا توافقی نیست؟

۲    
آی اسپورت
2021-01-07 16:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر