فهرست
نگاهی به ذوب‌آهن ۹۶؛ دیگر هشت نفره نیستند
نگاهی به ذوب‌آهن ۹۶؛ دیگر هشت نفره نیستند

نگاهی به ذوب‌آهن ۹۶؛ دیگر هشت نفره نیستند

آی اسپورت – ذوب‌آهن اصفهان تنها تیمی است که حداقل هنوز از نظر ریاضی و علم احتمالات شانس قهرمانی در لیگ هفدهم را دارد. این تیم در حال حاضر 42 امتیازی است و اگر همه بازی‌های باقیمانده خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و پرسپولیس هم در 5 بازی بعدی خود شکست بخورد! قهرمان لیگ هفدهم خواهد شد.

ذوب‌آهن لیگ هفدهم را با امیر قلعه‌نویی آغاز کرد. این تیم شروع خوبی داشت و پس از یک تساوی با سیاه‌جامگان در مشهد، گسترش فولاد را 2-0 برد و با پیکان مساوی کرد. اما باخت 2-0 در دربی اصفهان این روند را متوقف کرد. شاگردان قلعه‌نویی در آبادان با صنعت نفت 2-2 مساوی کردند و بهترین پیروزی این فصل لیگ برتر را با نتیجه 6-0 مقابل استقلال خوزستان جشن گرفتند اما ناگهان همه چیز تغییر کرد.

3 تساوی متوالی مقابل استقلال تهران، سایپا و پدیده مشهد با باخت خانگی و عجیب 3-0 مقابل پارس جم جنوبی همراه شد تا یک بحران بزرگ در ذوب‌آهن آغاز شود. شاگردان قلعه‌نویی در ادامه با تراکتورسازی در تبریز مساوی کردند و سرانجام بعد از 4 بازی موفق شدند سپیدرود را با گلی در وقت‌های تلف شده شکست دهند تا این طور به نظر برسد که بحران به پایان رسیده است اما در واقع بحرانی بزرگ‌تر در راه بود.

ذوب‌آهن در اصفهان به فولاد خوزستان هم 1-0 باخت تا در بدترین شرایط به پرسپولیس آماده برسد. شاگردان ژنرال در یکی از بدترین روزهای تاریخ این باشگاه 4-0 مغلوب پرسپولیس شدند تا زمزمه‌های برکناری یا استعفای امیر قلعه‌نویی در اصفهان به گوش برسد. ذوب‎آهن در این مقطع در جام حذفی هم ناکام شده و مقابل تیم لیگ یکی فجر سپاسی شکست خورده و حذف شده بود. حتی جلسه هیات مدیره باشگاه هم برگزار شد و هر لحظه احتمال پایان زودهنگام کار قلعه‌نویی در ذوب‌آهن وجود داشت اما سعید آذری و همکارانش به امیر قلعه‌نویی اعتماد کردند و او در این تیم ماندنی شد.

اصفهانی‌ها خیلی زود ثمره اعتماد مجدد به قلعه‌نویی را دیدند. آنها در اولین بازی خود بعد از باخت فاجعه‌بار به پرسپولیس، مقابل نفت بحران‌زده قرار گرفتند و این تیم را 2-0 مغلوب کردند. در بازی سیاه‌جامگان با وجود برتری کامل با تساوی بدون گل متوقف شدند اما این توقف آغاز یک دوره فوق‌العاده برای ذوب‌‎آهن بود. شاگردان قلعه‌نویی که نفراتی مثل بختیار رحمانی، اکبر ایمانی و میلاد فخرالدینی هم به آنها اضافه شده بودند، در 6 بازی متوالی مقابل گسترش فولاد، پیکان، سپاهان، صنعت نفت، استقلال خوزستان و استقلال تهران به پیروزی رسیدند و سرانجام این علی دایی و شاگردانش در سایپا بودند که آنها را متوقف کردند و 4-2 شکست دادند. در همین روزها، قلعه‎نویی گاهی در مصاحبه‌هایش به بعضی از شاگردان سابقش که حالا در تراکتورسازی سرباز بودند طعنه می‌زد و مدعی می‎‌شد که تیمش دیگر 8نفره بازی نمی‌کند!

ذوب‌آهن بعد از این باخت دوباره به خود آمد و 2-1 پدیده را شکست داد و در بوشهر با پارس جم به تساوی بدون گل رسید. با این نتایج حالا شاگردان قلعه‌نویی بهترین تیم نیم‌فصل دوم هستند و در جدول نیم‌فصل دوم بالاتر از پرسپولیس و استقلال قرار دارند. آنها مدعی اول نایب قهرمانی هم هستند و جزو امیدهای اصلی کسب سهمیه مستقیم آسیا به شمار می‌روند.  

ذوب‌آهن در آسیا هم نتایج قابل قبولی گرفته و شانس خوبی برای صعود از گروه خود دارد. این تیم اگر روز 14 فروردین در اصفهان الدحیل را شکست دهد به احتمال زیاد صعودش از گروه قطعی خواهد شد و البته شانس کمی برای صدرنشینی در گروه خود را هم دارد.

۴    
آی اسپورت
2018-03-21 16:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر