فهرست
باخت استقلال با همان متوسط‌ها
باخت استقلال با همان متوسط‌ها

باخت استقلال با همان متوسط‌ها

آی اسپورت - استقلال با استراماچونی لیگ را با باخت آغاز کرد. باختی که چندان مستحق آن نبود اما اگر  به دلایل بوجود آمدن فرصت‌های ماشین‌سازی نگاهی دوباره شود می‌توان به این نتیجه رسید که آبی ها به ضعف دفاع خود روی توپ‌های بلند پشت مدافعان باختند. از همان ابتدای بازی چند باری ماشین‌سازی  با ارسال توپ‌های مستقیم روی دفاع استقلال صاحب موقعیت گلزنی شد و وقتی این اتفاق چند بار رخ داد برای کادرفنی و بازیکنان ماشین‌سازی مسجل شد که راه گلزنی به استقلال ریختن توپ بلند روی دروازه آبی‌ها و نشستن به انتظار اشتباه مدافعان این تیم است. در نهایت نیز این ضعف به ضرر استقلال تمام شد تا این تیم لیگ را با باخت و فاصله سه امتیازی با رقیب دیرینه خود آغاز کند.

تقریبا می‌توان مطمئن بود که استقلال استراماچونی با ترکیب اولیه بازی امروز لیگ را ادامه نخواهد داد. حتی می‌توان حدس زد که به زودی نیمی از بازیکنان استقلال که بازی با ماشین سازی را آغاز کردند، راهی نیمکت خواهند شد. بازیکنانی که در گذشته نیز نتوانسته‌اند قابلیت فراتر از متوسطی از خود نشان دهند و استرای ایتالیایی نیز به زودی با آماده کردن بازیکنان دیگر خود متوسط‌ها را راهی نیمکت خواهد کرد.

استقلال برای بردن ماشین‌سازی در نیمه دوم موقعیت‌های خوبی را خلق کرد که نتوانست از آنها بهره ببرد‌. اما همانند هر تیم دیگری در هفته اول، کیفیت فنی استقلال دلچسب نبود‌. اگر ضعف مدافعان این تیم در دادن موقعیت‌های ساده به حریف را کنار بگذاریم نباید از بازی ناهماهنگ شاگردان ماچونی در اغلب دقایق بازی بگذریم. اما نباید از کنار این موضوع نیز گذشت که کیفیت فنی استقلال در بازی اول بهتر از بازی‌های اولش در چند لیگ گذشته بود‌. شاید اگر ضربه آزاد دقایق آخر وارد دروازه حسینی نمی‌شد، کیفیت فنی استقلال منصفانه‌تر مورد قضاوت قرار می‌گرفت اما همین که لیگ با باخت برای آبی‌ها شروع شده خود می تواند موجی از انتقاد را نصیب بازیکنان این تیم کند. بازیکنانی که اغلب روز خوبی را پشت سر نگذاشتند و اشتباهات‌شان به بازی خوبشان می‌چربید.

با تغییر ترکیب اصلی در بازی‌های آینده و کنار رفتن متوسط‌ها از ترکیب اصلی استقلال می‌تواند امیدوار به روزهای خوب در لیگ باشد. اما هنر یک مربی می‌تواند این باشد که متوسط‌ها را ارتقا دهد و چه بسا استرای ایتالیایی هم بتواند با همین متوسط‌ها لیگ را فتح کند. استقلال در ترکیب اولیه خود در بازی مقابل ماشین‌سازی تنها یک بازیکن جدید نسبت به فصل قبل در اختیار داشت. برخی از بازیکنان ترکیب امروز در فصل های قبل نشان داده‌اند که کیفیت‌شان از حدی مشخص بالاتر نمی‌رود. نه منصوریان و نه شفر نتوانستند از این بازیکنان متوسط یک ستاره قابل اتکا بسازند و شاید استراماچونی بتواند‌. اما اگر این مربی ایتالیایی بتواند بازیکنانی مثل وریا غفوری و داریوش شجاعیان را به روزهای اوج خود برگرداند با اضافه کردن چند بازیکن که امروز در ترکیب نبودند قادر خواهد بود استقلال را به سرمنزل مقصود برساند. در این میان شاید این مربی در فرصت نقل و انتقالات چراغ سبزی هم به یکی دو بازیکن بیرون مانده که قبلا سابقه پوشیدن پیراهن آبی را داشته‌اند نشان دهد و تیمش را تقویت کند.

۴    
آی اسپورت
2019-08-23 23:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر