فهرست
رکورد‌های پیش‌رو برای نابغه ۲۰ ساله
رکورد‌های پیش‌رو برای نابغه ۲۰ ساله

رکورد‌های پیش‌رو برای نابغه ۲۰ ساله

آی اسپورت - کیلیان امباپه با وجود ۲۰ سالگی، همین حالا کلی رکورد منحصر به‌فرد دارد که نوید ظهور فوق‌ستاره‌ای در سال‌های پیش‌رو می‌دهد. پله، اسطوره فوتبال برزیل او را همردیف خودش می‌داند و زلاتان می‌گوید بعد از رونالدوی واقعی، یعنی رونالدوی برزیلی، امباپه، دومین بازیکنی است که دوست دارد بازی اش را از تلویزیون تماشا کند. این ستاره نوظهور که حالا گفته می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور، رکورد نقل و انتقالات را خواهد شکاند، امید زیادی به هواداران پاری‌سن‌ژرمن داده که با حضورش، احتمال قهرمانی در اروپا را هم دارند. کیلیان با وجود اینکه سن و سال زیادی ندارد همین حالا یکی از ۱۰ گلزن برتر تاریخ باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است. او البته رکورد‌های مهمی پیش‌رو دارد که می‌تواند همگی را بشکند به شرط آنکه در پاریس ماندنی باشد. در واقع در مطلب زیر به رکورد‌هایی که امباپه می‌تواند در آینده بشکند اشاره شده که لازمه اش همان شرط ماندگاری در پاری‌سن‌ژرمن است. گفتنی است اعداد و ارقام کیلیان امباپه، بدون بازی روز گذشته پی‌اس‌جی مقابل مون پلیه، در نظر گرفته شده است.

بهترین گلزن تاریخ باشگاه

اگر امباپه چند فصل دیگر در پاری‌سن‌ژرمن بماند، می‌تواند خیلی زود رکورد برترین گلزن باشگاه را به خودش اختصاص دهد. او تا همین جا ۷۱ گل برای پی‌اس‌جی زده و با حفظ همین ریتم محتمل است تا سه فصل آینده (به طور میانگین زدن ۳۰ گل در هر فصل) این عنوان را از آن خود کند. در حال حاضر، ادینسون کاوانی با زدن ۱۵۹ گل، برترین گلزن تاریخ باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است. امباپه در این رده‌بندی با زدن ۷۱ گل، در کنار بیانکی، در رده دهم برترین گلزنان تاریخ باشگاه قرار گرفته است.

بهترین گلزن در یک فصل

این رکورد چه در رقابت‌های لیگ و چه در مجموع تورنمنت‌های برگزار شده در یک فصل در اختیار زلاتان ایبراهیموویچ است. فوق‌ستاره سوئدی دنیا که روزگاری در پاری‌سن‌ژرمن بازی می‌کرد، موفق شد در یک فصل از حضورش ۳۸ بار در لیگ و در مجموع رقابت‌ها ۵۰ بار دروازه رقبا را باز کند و رکورد بهترین گلزن یک فصل باشگاه را به خودش اختصاص دهد. اگر همین فصل پیش، یعنی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ درنظر گرفته شود، کیلیان فاصله زیادی برای رسیدن به زلاتان نداشت، چون با زدن ۳۳ گل در لیگ یک، عنوان برترین گلزن لیگ را از آن خودش کرد. درست است که پاریسی‌ها برای رسیدن به اهداف فوتبالی‌شان امیدوار به دیگر مهاجمان تراز اولی که دارند هم هستند ولی ظاهراً کیلیان فاصله زیادی برای رسیدن به رکورد ۳۸ گل زده زلاتان در یک فصل ندارد.

بهترین گلزن اروپایی باشگاه

اینجا هم دوباره بحث درباره ادینسون کاوانی است. مهاجم اروگوئه‌ای پی‌اس‌جی فعلاً با زدن ۲۹ گل در لیگ قهرمانان اروپا، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه در این رقابت‌های مهم است. امباپه که با تیم ملی فرانسه به عنوان قهرمانی جام جهانی رسیده تا اینجا ۱۲ گل اروپایی دارد که به نظر فاصله زیادی است. البته نه آنقدر زیاد که دست نیافتنی باشد؛ اگر پاریسی‌ها بتوانند به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسند آن وقت ممکن است که کیلیان زودتر از موعد مقرر به هدفش برسد به ویژه اینکه بازی‌های مرحله گروهی فصل پیش‌رو، فرصت خوبی در اختیارش می‌گذارد که به اهدافش در این مورد برسد.

بهترین پاسور باشگاه در لیگ یک

آن روز‌هایی که سافت سوسیچ، هافبک اسطوره‌ای پاری‌سن‌ژرمن رکورد ۶۱ پاس گل در لیگ و ۹۵ پاس گل در مجموع بازی‌های برای پی‌اس‌جی را به ثبت رساند شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند دسترسی به این رکورد دیگر برای بازیکنی ساده نباشد. به ویژه آن رکورد دومش یعنی مجموع ۹۵ پاس گل. با این حال کیلیان امباپه همین حالا می‌تواند امیدوار باشد در آینده‌ای نه چندان دور این رکورد را هم بشکند. او همین حالا ۳۶ پاس گل در رقابت‌های لیگ داده و نیمی از پاس گل‌های سوسیچ را رد کرده است.

رکورددار بیشترین بازی برای پی‌اس‌جی                                                                                

با توجه به سن و سال و سبک بازی کیلیان امباپه بعید است این بازیکن به چنین رکوردی برسد؛ نه اینکه بازیکن ضعیفی باشد بلکه کاملاً برعکس. او با وجود ۲۰ سال سن، همین حالا آنقدر خوب بازی می‌کند که بسیاری از تیم‌های بزرگ دنیا را به وجد آورده تا خیلی زود او را با رقمی گران بخرند. حالا به فرض محال اگر او مدت زیادی در پی‌اس‌جی بماند در این میان اولین هدفش رسیدن به رکورد ۳۰۰ بازی است که در اختیار سیلویان ارمان، سافت سوسیچ و تیاگو سیلواست. هدف دوم می‌تواند رسیدن به رکورد ۴۳۵ بازی باشد که در اختیار یان مارک پیلورژه است. امباپه بدون احتساب بازی شب گذشته، ۱۰۱ بازی تا الان برای پی‌اس‌جی داشته است.

 

خبر ورزشی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-12-08 11:23:00
نظر دهید

۱ نظر
kean
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۰۵
حالا اگه ایران بود تو 20 سالگی دو سال خدمت سربازی باید میرفت دسته یک تو تیم فجر شهید ژوان دوپاردیه بعدشم به کل نابود میشد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر