فهرست
شعله‌های سرخ اختلاف از آتش زیر خاکستر
شعله‌های سرخ اختلاف از آتش زیر خاکستر

شعله‌های سرخ اختلاف از آتش زیر خاکستر

آی اسپورت - درست در روز‌هایی که هواداران پرسپولیس از پیروزی‌های اخیر این تیم شاد و خوشحال هستند و برای عالم و آدم کری می‌خوانند، در روز‌هایی که پرسپولیس مشغول قدم زدن در مسیر قهرمانی دوباره است، آتش اختلاف بر سر مسائل مالی گریبان تیم را گرفته و به فاصله یک روز پس از پیروزی برابر سایپا، ابر تیره حاشیه بر کمپ سرخ سایه گسترده است.

صبر برانکو لبریز شده است

برانکو ایوانکوویچ شاکی و معترض است. حق هم دارد؛ تنها مربی خارجی شاغل در ایران و شاید در بین تمام مربیان لیگ برتر است که ۱۱ ماه گذشته حقوق، پاداش و پولی دریافت نکرده. دو بار قرار بود به حسابش پول واریز کنند، اما او از مدیران باشگاه خواست به دستیارانش پول بدهند و با آن‌ها تسویه کنند. حالا طلب برانکو بدون پاداش پیروزی‌های اخیر در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، از سقف ۸۰۰ هزار دلار هم عبور کرده و این در حالی است که تا پایان فصل، زمان اندکی باقی مانده و آن زمان، طلب او به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. رقمی که نمی‌توانند به راحتی تسویه کنند.

اعتراض دوباره بازیکنان

بازیکنان پرسپولیس نیز اعتقاد دارند صبوری مقابل مشکلات مالی باشگاه کافی است و وقتی هیئت‌مدیره جدید آمده و مدیرعامل جدید برای باشگاه منصوب شده، زمان آن است تا به بخش دیگری از حقوق‌شان برسند. از یک سو، آن‌ها بدون اعتراضات رسمی و به تعطیلی کشیدن تمرینات و بازی‌ها، مشغول فعالیت هستند و از طرف دیگر، از باشگاه استقلال به صورت مداوم، اخباری مبنی بر پرداخت پول و پاداش به اردوی‌شان می‌رسد و این موضوع، حساسیت‌ها را صدبرابر می‌کند به خصوص که هر دو باشگاه، زیرمجموعه وزارت ورزش هستند و قراردادهای‌شان با محل‌های درآمدزایی شبیه یکدیگر است. همان فردی که هیئت‌مدیره استقلال را چیده، برای پرسپولیس هیئت‌مدیره انتخاب کرده ولی تفاوت بین اتفاقات اقتصادی در باشگاه استقلال طی سه هفته گذشته کاملاً متفاوت با باشگاه پرسپولیس است.

شعله‌های خشم، آتش زیر خاکستر

پرسپولیسی‌ها ساکت و آرام به کارشان مشغول بودند تا اینکه جعفر کاشانی دوباره مصاحبه کرد و دوباره جو تیم را به‌هم ریخت. او، قهرمانی‌های اخیر پرسپولیس را به مدیریت خوب و بدون ایراد باشگاه ربط داد نه تلاش بازیکنان و کادر فنی تا صدای اعتراض بازیکنان را به آسمان بلند کند. اولین واکنش‌ها متعلق به شجاع خلیل زاده و علیرضا بیرانوند بود که اعتقاد داشتند کاشانی اشتباه کرده و سپس برانکو با مصاحبه پر از طعنه و کنایه خود، جواب کاشانی را داد. کاشانی و پرسپولیسی‌ها سعی در تکذیب این مصاحبه داشتند، اما مگر در عصر ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی، می‌توان حرفی زد و چند ساعت بعد تکذیب کرد! بازیکنان که سعی داشتند آرام بمانند، وقتی لحن طلبکارانه رئیس هیئت‌مدیره در نسبت دادن قهرمانی به مدیریت باشگاه را دیدند، دوباره اعتراضات را کلید زدند تا از آتش زیر خاکستر، شعله‌های خشم برخیزد.

عرب با همه قهر کرد؟!

تنها اتفاق قبل از بازی با سایپا، مصاحبه جعفر کاشانی علیه برانکو و زحماتش برای پرسپولیس نبود؛ ایرج عرب نیز از حضور در اردوی تیم، قبل از بازی امتناع کرد و در زمان برگزاری این دیدار، به استادیوم آزادی نرفت تا شرایط را پیچیده‌تر کند. او دلیل غیبت خود را، خستگی عنوان کرد و از خانه، تماشاگر بازی پرسپولیس بود. با این حال، سرخپوشان موفق به کسب پیروزی مقابل سایپا در یک بازی بسیار سخت و نفسگیر شدند؛ دیداری که فاصله پرسپولیس با سایر رقبا را افزایش داد.

پست مشترک و ادامه دعوا

روز گذشته و ساعاتی پس از اتمام تمرین، برخی بازیکنان پرسپولیس سرشناس پرسپولیس، اقدام به انتشار این متن کردند: «هواداران عزیز، خونگرم و عاشق پرسپولیس سلام. ما بازیکنان، کادر فنی، پزشکی، تدارکات باشگاه بزرگ پرسپولیس بنا به تعهدی که به باشگاه و شما هواداران دادیم، به شوق شاد کردن دل شما هواداران ارتش سرخ و برافراشتن نام پرسپولیس با همه وجود برای پیراهن مقدس پرسپولیس در میادین داخلی و بین‌المللی وارد میدان می‌شویم و می‌جنگیم، اما از آنجایی که شما را محرم خود می‌دانیم و اعتقاد داریم به همراه هواداران باشگاه جزئی از یک خانواده بزرگ هستیم لازم دانستیم مطلبی را عنوان کنیم. حالا که به اواخر فصل نزدیک می‌شویم و ۹۰ درصد فصل سپری شده و با دعای خیر شما عزیزان توانستیم موفقیت‌هایی حاصل کنیم، تمایل داریم به صورت شفاف اعلام کنیم به‌رغم درآمدزایی که از لیگ قهرمانان، اسپانسر‌ها و سایر منابع مالی انجام می‌شود، شما عزیزان بی‌گمان اطلاع دارید که فوتبال حرفه ماست و تنها راه درآمد ما برای خود و خانواده همین دریافتی‌هایی است که طبق قرارداد به ما تعلق می‌گیرد. ما بازیکنان، کادر فنی، پزشکی و تدارکات تیم انتظار داریم همان گونه که به تعهد خود در قبال قرارداد خود عمل کردیم، تعهدات طرف مقابل نیز عملی شود. بدیهی است این درددل صرفاً برای شفاف‌سازی محضر شما خوبان عرضه می‌گردد و ما همچنان برای دیدن اشک شوق و برق چشمان شما عزیزان با پیراهن مقدس پرسپولیس در میادین داخلی و بین‌المللی خواهیم جنگید.»

آغاز جنگ بزرگ

این پست اینستاگرامی می‌تواند حرف و حدیث‌های زیادی در دل خود داشته باشد که کمترین آن، علنی شدن یک دعواست. بازیکنان برای جلب حمایت هواداران، از این پست اینستاگرامی سود بردند و در نگاه اول، هیئت‌مدیره جدید پرسپولیس را مقابل هواداران گذاشتند. حالا مدیران باشگاه باید جوابگوی کادر فنی، بازیکنان و میلیون‌ها هوادار باشند. مشخص است طرفداران پرسپولیس بین مدیریت باشگاه و بازیکنان یا برانکو، چه انتخابی دارند. هیئت مدیره، صبح دیروز برای رسیدگی به مشکلات اخیر، جلسه فوق العاده‌ای را همزمان با تمرین تیم برگزار کرد که خروجی آن جالب بود: «باید خیلی زود به بازیکنان و کادر فنی، پول بدهیم وگرنه اوضاع بدتر از این‌ها می‌شود.» البته نتیجه گیری هیئت‌مدیره در جلسه قبلی، «چابک‌سازی اقتصادی» باشگاه بود که اصلاً معلوم نیست این واژه‌ها، چه معنایی در دل خود دارد و چطور یک باشگاه می‌تواند به چابک‌سازی اقتصادی برسد! واژه‌ای که البته سوژه بازیکنان نیز شده بود.

 

خبر ورزشی 

۴ ۴  
آی اسپورت
2019-04-16 08:59:00
نظر دهید

۴ نظر
طرفدار
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۲
چرا نباید مسائل مالی باشگاه بزرگ پرسپولیس شفاف نباشد؟
چرا باید بعد اینکه یک فصل نتونست بازیکن بخره و طبعا تیم هزینه بالایی برای فصل پیش نداشت و هزینه های سفرهای لیگ قهرمانان هم توسط AFC پرداخت میشد، باقی مانده درآمد و درواقع بودجه پارسال چی شد؟
درآمد پرسپولیس از لیگ قهرمانان که نزدیک 3 میلیون دلار بود چی شد؟
طبق مصاحبه هایی که آقای گرشاسبی موقع رفتن از پرسپولیس انجام دادن اشاره به 40 میلیارد طلب از اسپانسر داشتن، 40 میلیارد چی شد؟
نزدیک 800 هزار دلار از فیفا بابت حضور بازیکنان در جام جهانی طلب داشت ، چی شد؟
تبلیغات دور زمین فصل پیش چی شد؟
درآمد بلیط فروشی فصل پیش که هم برای لیگ و هم برای لیگ قهرمانان بود و مبلغ بالایی هم بود ، چی شد؟
هیئت مدیره که به جای حل مشکلات دارن سنگ اندازی میکنن و جناب عرب چرا شفاف سازی نمیکنن؟چرا هیچ مرجعی نیس که به این مساله رسیدگی کنه؟
جناب عرب با کمال احترامی که براتون قائلم ، لباس مدیریت باشگاهی به بزرگی پرسپولیس برای شما گشاد است و متاسفانه طبق معمول و عرف که هیچ کسی جای خودش نیست جای شما هم باید همون مدیر اداری باشه میبود نه مدیرعامل...
آقای عرب باید مسالئل مالی را به طور شفاف برای ما طرفداران پرسپولیس بیان کند، که چرا با این همه درآمد بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس پایین ترین دریافتی رو در بین تیم های لیگ دارند؟
۹
Mn
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۱۷
خیلی تلاش میکنین اوضاع پرسپولیس رو بحرانی نشون بدین تا به اون تیم سوگلی کمک کنین بازیکنهای پرسپولیس و کادر فنی متعصب تر از اون هستن که فکر میکنین و با تمام وجود تلاش میکنن بهتره سعی کنین تو زمین مردانه بازی کنین نه بیرون زمین اون هم با نامردی
۷
دی باگر
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۲۰
اولا به اینا نمیگن اختلاف؛ میگن مطالبه حق و حقوق. میبیند که نه پزشک تیم زحمت ارائه تاکتیک رو به خودش میده نه بازیکنان زحمت اینکه کدوم بازیکن کی تعویض بشه رو گردن گرفتن، از دعوا و بزن بزن بازیکنان و توهین نژادپرستانه هم خبری نیست.
بحث سر حق و حقوقشونه که کاملا حق دارن. البته وقتی یه تیمی با درامد کمتر از پرسپولیس دو سه برابر خرج میکنه مشخصه پولی برای پرسپولیس نمی مونه. حساب کنید وقتی سرمربی استقلال با قرارداد یک میلیون و 200 هزاردلاری هیچ طلبی از باشگاهش نداره پولی باقی می مونه تا مطالبات 11 ماهه برانکو پرداخت بشه؟؟ تو سکوت رسانه های بی طرف، یه عده با رمز وزیرپرسپولیسی تا خِرخِره خوردن و حالا کسانی که 24 ساعته توییت میکردن و متن منتشر میکردن که « این دولت ابی ها رو دوست نداره» و دم از مظلومیت و کارما میزدن درحالیکه دیگه 99درصد بهانه هاشون از دست شون رفته، ده پانزده روز یه بار برای ماله کشی پیداشون میشه. « ومکرو ومکرالله والله خیرالماکرین»
neo
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴
باشه بابا همه ملت حواس شون پرت شد که کیسه غرق در حاشیه اس ولی انصافا از این همه درامدی که پرسپولیس داشته یه مقدارش هم خرج خود تیم کنید کسی شک نکنه و اینقدر تابلو نباشه ما قول میدیم به همه بگیم پرسپولیس حاشیه داره. به خدا ما مسئول دراوردن کیسه از بحران نیستیم که بابت هر بردی هم که میارن جدیدا باج میخوان.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر