فهرست
بوفون-کاسیاس؛ ملاقات دو اسطوره
بوفون-کاسیاس؛ ملاقات دو اسطوره

بوفون-کاسیاس؛ ملاقات دو اسطوره

آی‌اسپورت- بازی امشب پورتو و رئال مادرید در لیگ قهرمانان فرصتی است تا طرفداران فوتبال شاید برای آخرین بار شاهد رویارویی کاسیاس و بوفون، دو دروازه‌بان استثنایی باشند. بوفون ۳۹ ساله به آخرین سال‌های فوتبالش نزدیک شده و کاسیاس ۳۵ ساله فاصله زیادی را همتای ایتالیایی‌اش ندارد.

بوفون و کاسیاس در مجموع ۱۳ قهرمانی لیگ، ۴۲ قهرمانی و ۳۳۴ بازی ملی دارند. هر دو قهرمان جهان شده‌اند و در مقاطعی به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان مطرح بوده‌اند.

کاسیاس بارها از بوفون به عنوان الگویش نام برده. وقتی بوفون در اواسط دهه ۹۰ میلادی توانست به ترکیب پارما برسد، کاسیاس ۱۴ ساله از تلویزیون شاهد بازی‌های او بود. او در این باره می‌گوید: «من فرصت داشتم سبک بازی و شخصیت او را زیر نظر بگیرم. وقتی فوتبالم را شروع کردم، همچنان بازی‌های او را تماشا می‌کردم و در کنار هم رشد کردیم. فکر می‌کنم فوتبال ایتالیا دیگر دروازه‌بانی مثل بوفون نداشته باشد.»

بوفون هم در سال ۲۰۱۵ درباره کاسیاس گفت: «بهترین دروازه‌بان عصر من کاسیاس بوده است. او با دست‌های مطمئنش همیشه بهترین بوده.» این حس برادری همچنان بین آنها پابرجاست. وقتی قرعه یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مشخص شد، رسانه‌ها شروع به مقایسه این دو کردند و می‌پرسیدند کدام بهتر است، ولی آنها وارد این بازی نشدند.

اگر افتخارات ملاک باشد، کاسیاس کارنامه پربارتری دارد و سه بار قهرمان لیگ قهرمانان و دو بار قهرمان یورو شده، هرچند پس از نیمکت‌نشینی در دوره مورینیو مجبور به ترک رئال شد و حالا درون دروازه پورتو می‌ایستد.

 

جدول مصاف‌های قبلی این دو دروازه‌بان بزرگ

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-02-22 19:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر