فهرست
رکوردهای رونالدو که مقابل تورینو ثبت شد
رکوردهای رونالدو که مقابل تورینو ثبت شد

رکوردهای رونالدو که مقابل تورینو ثبت شد

آی اسپورت - در جریان برد ۴-۱ یوونتوس مقابل تورینو در هفته سی ام سری آ ایتالیا، کریستیانو رونالدو گلی زیبا از روی ضربه آزاد به ثمر رساند و چندین رکورد را جابجا کرد. کریستیانو رونالدو با گلی که از روی ضربه ایستگاهی وارد دروازه تورینو کرد، سرانجام طلسم گلزنی از روی ضربات آزاد مستقیم با پیراهن یوونتوس را شکست. البته وی پیش از این یک بار نیز در دیداری دوستانه مقابل اینتر موفق به گلزنی از روی ضربه آزاد شده بود.

رونالدو ۳۲ بار با پیراهن رئال مادرید،۱۳ بار با پیراهن منچستریونایتد، ۹ بار با پیراهن تیم ملی پرتغال و یک بار با پیراهن یوونتوس موفق به گشودن دروازه حریفان از روی ضربات ایستگاهی شده است. رونالدو علاوه بر ۵۵ گل در مسابقات رسمی، ۷ بار نیز در مسابقات دوستانه و ۲ بار هم از روی ضربات آزاد دو ضرب موفق به گلزنی شده است.

کریستیانو رونالدو با گلی که در دربی دلاموله به ثمر رساند به رکورد ۲۵ گل در فصل ۲۰۱۹ سری آ دست یافت تا پس از ۵۹ فصل یکی از بازیکنان یوونتوس موفق به ثبت این تعداد گل شوند. آخرین بار عمر سیوری در فصل ۱۹۶۰موفق شده بود ۲۵ بار برای یوونتوس در سری آ گلزنی کند.

کریستیانو رونالدو موفق شد برای یازدهمین بار ۲۵+ گل در مسابقات سه لیگ معتبر اروپایی به ثمر رساند. پس از لیگ برتر انگلیس و لالیگا، سری آ نیز شاهد ثبت ۲۵ گل طی یک فصل توسط کریستیانو رونالدو بود. رونالدو فقط در دو فصل از ۱۳ فصل اخیر در این امر ناکام مانده است.

رونالدو موفق شد چهلمین گل ملی و باشگاهی خود در فصل ۲۰۱۹  را به ثمر رساند تا برای دهمین بار در دوران حرفه ای اش، ۴۰+ گل ملی و باشگاهی در یک فصل مسابقات را تجربه کند.

کریستیانو رونالدو با گلی که وارد دروازه تورینو کرد موفق شد به رکورد ۴۴۱ گل در لیگ برتر (۸۴)، لالیگا (۳۱۱) و سری آ (۴۶) دست یابد و با رکورد لیونل مسی مساوی کند. بدین ترتیب این دو فوق ستاره تاریخ فوتبال به طور مشترک رکورددار گلزنی در پنج لیگ معتبر اروپایی هستند.

رونالدو به اولین بازیکنی بدل شد که در سه لیگ معتبر اروپایی موفق به ثبت ۲۵+ گل در یک فصل مسابقات می شود. او در لیگ برتر، لالیگا و اکنون سری آ چنین رکوردی به ثبت رسانده است.

کریستیانو رونالدو شرایط خوبی در ترکیب یوونتوس سپری می کند. رونالدو در ۱۶ دیدار اخیرش در ترکیب یوونتوس یا گلزنی کرده یا پاس گل داده یا در هر دو زمینه موفق بوده است. به جز بازی با اینتر، کریستیانو رونالدو در ۱۵ دیدار از ۱۶ دیدار اخیرش در سری آ موفق به گلزنی شده است. ۲۰ گل و ۵ پاس گل در این ۱۶ دیدار به ثبت رسیده است.

رونالدو مقابل ساسولو (یک گل)، لاتزیو (یک گل)، اودینزه (دو گل)، سمپدوریا (یک گل)، کالیاری (سه گل و یک پاس گل)، آ اس رم (یک گل)، پارما (دو گل)، ناپولی (یک گل)، فیورنتینا (دو گل)، ورونا (یک گل)، اسپال (یک گل)، اینتر (یک پاس گل)، بولونیا (یک گل)، لچه (یک گل و دو پاس گل)، جنوا (یک گل) و تورینو (یک گل و یک پاس گل) به ثبت رساند.

۱    
آی اسپورت
2020-07-05 01:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر