فهرست
هفته ششم بوندس لیگا به روایت آمار
هفته ششم بوندس لیگا به روایت آمار

هفته ششم بوندس لیگا به روایت آمار

آی اسپورت- دورتموند شروعی طوفانی در فصل جدید بوندس لیگا داشته و پس از 6 هفته تعداد گل های زده این تیم به عدد 19 رسید، یعنی بیش از 3 گل برای هر بازی. در آن سو مدعی اصلی بوندس لیگا دوباره امتیاز از دست داد. در ادامه نگاهی از دریچه اعداد، ارقام و آمارها به هفته ششم بوندس لیگا خواهیم داشت.

 0:برای اولین بار در این فصل در بازی های یک هفته هیچ تیمی در بیرون از خانه پیروز نشد.

 1:یولیان وایگل هافبک دفاعی دورتموند در شصت و دومین بازی اش سرانجام اولین گلش در بوندس لیگا را به ثمر رساند. وایگل پس از 17 بار شوت زنی به سمت دروازه حریفان اولین گلش را ثبت کرد. 

2:لوکاس آلاریو مهاجم جدید بایر لورکوزن بعد از دیگو پلاسنته تبدیل به دومین بازیکن آرژانتینی شد که برای این باشگاه در بوندس لیگا به میدان می رود.

 3:مارتین اشمیت در 3 بازی که تیم هایش در آلیانز آرنا به میدان رفته اند بازنده زمین را ترک نکرده اند. او قبلا با ماینتس یک برد و یک تساوی کسب کرده بود و با وولفسبورگ هم موفق شد تیم آنچلوتی را متوقف کند.

 3:تیمو ورنر در 3 بازی خانگی این فصل حداقل یک گل به ثبت رسانده.

 5:فرایبورگ برای پنجمین بازی متوالی در برمن شکست نخورد. تحت هدایت کریستین اشترایش فرایبورگ در وزراشتادیون شکست نخورده است. 

6:بایر لورکوزن ششمین برد متوالی خانگی اش مقابل هامبورگ را جشن گرفت.

 6:برای اولین بار در تاریخ حضورش در بوندس لیگا، هانوفر در 6 بازی ابتدایی فصل بدون شکست بوده است.

 8:پیر امریک اوبامیانگ هشتیمن گل فصلش را هم به ثمر رساند. مهاجم گابنی قبل از این هرگز در پایان هفته ششم به این تعداد گل نرسیده بود.

 8:برای هشتمین بازی متوالی تحت هدایت آندره برایتن رایتر، هانوفر در بازی های خانگی خود کلین شیت کرد (بوندس لیگا 2 و بوندس لیگا).

 9:آرین روبن در این هفته موفق شد نهمین گل خود مقابل وولفسبورگ را به ثمر برساند. او دروازه گرگ ها را بیش از هر تیم دیگری در بوندس لیگا باز کرده است.

 10:اسون اولرایش برای دهمین بار روی ضربات آزاد در بوندس لیگا دروازه اش باز شد. دروازه بان سابق اشتوتگارت برای چهارمین بار روی ضربات ایستگاهی مغلوب بازیکنان وولفسبورگ شد.

 11:روبرت لواندوفسکی یازدهمین پنالتی خود برای بایرن مونیخ را هم تبدیل به گل کرد.

 12:در تقویم سال 2017، اشتوتگارت هیچ یک از 12 بازی خانگی خود را به حریفان واگذار نکرده است.

 14:از 18 امتیاز ممکن هوفنهایم تاکنون 14 امتیاز کسب کرده و این بهترین شروع این باشگاه در بوندس لیگا محسوب می شود.

 14:در 14 بازی مقابل وولفسبورگ، روبرت لواندوفسکی 15 گل به ثمر رسانده است. مهاجم لهستانی فقط دروازه آگزبورگ را بیش از وولفسبورگ باز کرده است.

 18:تفاضل گل مثبت 18 در پایان هفته ششم یک رکورد جدید در بوندس لیگا محسوب می شود، رکوردی که دورتموند موفق به ثبت آن شد. بایرن مونیخ در 2015 تا پایان هفته ششم تفاضل گل مثبت 17 داشت و قبل از این بهترین عملکرد به نام آن ها ثبت شده بود.

 19:دنیس گایگر هافبک 19 ساله هوفنهایم اولین گلش در بوندس لیگا را به ثمر رساند. در بین گلزنان این فصل بوندس لیگا تنها کریستین پولیشیچ از او جوان تر است. 

 21:هوفنهایم برای بیست و یکمین بازی متوالی در بوندس لیگا بدون شکست باقی ماند (14 برد و 7 تساوی).

 41:بوروسیا دورتموند هم تعداد بازی های خانگی بدون شکست خود را به عدد 41 رساند.

 92:آرین روبن موفق شد برای نود و دومین بار در بوندس لیگا گلزنی کند و با رکورد جیوانی البر برابر شد.

 200:کریستین اشترایش برای دویستمین بار در بوندس لیگا روی نیمکت فرایبورگ نشست. او باسابقه ترین سرمربی تاریخ این باشگاه در بوندس لیگا محسوب می شود.

 323:نالدو برای سیصد و بیست و سومین بار در بوندس لیگا به میدان رفت و از دده بازیکن سابق دورتموند پیشی گرفت. در بین برزیلی ها تنها زی روبرتو (336) بازی های بیشتری نسبت به نالدو در بوندس لیگا انجام داده است.

 500:پابلو دی بلاسیس مهاجم آرژانتینی ماینتس، پانصدمین گل تاریخ باشگاهش در بوندس لیگا را به ثبت رساند.

 515:رومن بورکی دروازه بان سوئیسی توانست برای 515 دقیقه متوالی در بوندس لیگا دروازه اش را بسته نگه دارد تا اینکه لارس اشتیندل مانع از بهبود رکوردش شد.

 2001: برای اولین بار پس از دسامبر 2001 وولفسبورگ موفق به کسب امتیاز در زمین بایرن مونیخ شد.

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2017-09-25 08:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر