فهرست
کمتر از ایتالیا و هلند؛ چرا در فضای جام جهانی نیستیم؟
کمتر از ایتالیا و هلند؛ چرا در فضای جام جهانی نیستیم؟

کمتر از ایتالیا و هلند؛ چرا در فضای جام جهانی نیستیم؟

آی‌اسپورت- سه روز هست که با ویزا و بلیت به هر صرافی که مراجعه می‌کنم یا دلار و یورو ندارند یا سهمیه‌شان قطع شده است. فقط نبودن ارز نیست که مسافران را سردرگم نگه داشته؛ کارمندان صرافی نیز آن‌قدر عصبانی و تند و تیز برخورد می‌کنند که در نهایت باید معذرت‌خواهی کنم که تقاضای خرید کردم. ۶ کودک کار یک هفته است که در گرمسار ناپدید شده‌اند و پلیس برای پیدا کردن آنها تحقیقات را آغاز کرده است. قاتل ندا دختر بچه شش ساله افغان در مشهد تحت بازجویی است و خاطره تلخ قتل بنیتا و آتنا بار دیگر در افکار عمومی زنده شده. از این دست اخبار هر روز ما را بمباران می‌کنند. نگرانی‌های اجتماعی و اقتصادی هم مثل حباب کاذب قیمت ارز - اگر کاذب باشد - جامعه را در خود گرفته است.

در این شرایط ما چه طور می‌توانیم در جو جام جهانی باشیم؟ چرا ما نمی‌توانیم در حالی که کمتر از ۷۰ روز به شروع هیجان‌انگیزترین جشنواره ورزشی دنیا زمان باقی است با هیجان این رویداد جهانی همراه و هم‌سو شویم؟ جنگ زرگری که بین کیروش و مربیان داخلی از ابتدا به راه افتاده بود و تا به امروز ادامه دارد، حرف و حدیث درباره آمادگی و عدم آمادگی بازیکنان داخلی، ادبیات سخیفی که رسانه‌ها در مورد برانکو و شفر به کار می‌برند، گله‌مندی‌های دائمی علی دایی و هزار و یک مشکل و جنگ اعصاب مجالی نمی‌دهد که از بودن در جمع بزرگان فوتبال جهان خوشحال باشیم. چه طور می‌توانیم با هیجان و شادی به جهان فوتبال نگاه کنیم آن هم وقتی این‌قدر نگرانی داریم؟ به نظر می‌رسد انتظار غیر منصفانه‌ای است که مردم و دوست‌داران فوتبال در این شرایط در جوش و خروش جام جهانی باشند. هر قدر جنگ‌های روانی مخالفان و موافقان کیروش بیشتر در عرصه رسانه‌ها جولان داده شود، نمی‌تواند اضطراب اجتماعی جامعه را کاهش دهد.

در آستانه جام جهانی حال و هوای ما کمتر از مردم هلند و ایتالیا در جام جهانی سیر می‌کند؛ مردمی که حتی دست‌شان از بلیت روسیه کوتاه ماند و حتی شاید هنوز آنها خوشحال تر و شادتر باشند و هیجان بیشتری احساس کنند. ۶۷ روز تا جام جهانی زمان باقی است. کاش کمی هیجان داشتیم!

۱۳ ۴  
آی اسپورت
2018-04-09 02:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
یک‌ بیکار
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۲۷
خیلی بده. فکر میکردم میتونم با بدبختی برم روسیه اما چند ماه پیش نگاه کردم تو‌ سایتا حدود بیست میلیون پول رفتن و اقامت میشد (البته به دلاره نرخ ها) که واقعا تواناییشو ندارم. الان که دلار نزدیک شیش تومن شده که هیچی... کاش همه چی درست بشه
ویلی
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۲۴
فعلن اولویت مهمتر داریم: اون روزی که سیمرغ خرد ازین خاکستر بلند بشه تا همه با جون ودل دست به دست بدیم با استخونمون ستون به سقف ایران آزاد بزنیم و کشورو بسازیم، روز جشنمونه....
۸
عماد
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۴۸
من بلیط بازی با مراکش و اسپانیا رو گرفتم. امیدوارم ایران بتونه در این بازی ها خوب ظاهر بشه
***
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲
دلت خوشه ها با کدوم پول؟ مردم نون ندارن بخورن برن روسیه فوتبال ببینن؟؟؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر