فهرست
آمار/ نخبه های هفته آخر جزیره
آمار/ نخبه های هفته آخر جزیره

آمار/ نخبه های هفته آخر جزیره

آی اسپورت- در زیر به بازیکنانی از لیگ انگلیس اشاره می کنیم که در دیدار هفته آخر تیمشان در لیگ در زمینه ذکر شده بهترین عملکرد را داشته اند.

بیشترین موفقیت در نبردهای هوایی: فیل جاگلکا

در رقابتی که بین دو ستاره بلژیکی در دیدار اورتون و کریستال پالاس به وجودآمده بود جاگلکا عملکرد فوق العاده ای داشت و بهتر از بنتکه کار کرد. او در 11 دوئل از 13 دوئل موفق بود و این در حالی است که بنتکه در 9 دوئل از 19 دوئل موفق بود. انتظار می رفت رقابت کلیدی بین اشلی ویلیامز و بنتکه باشد، اما این طور نشد و جاگلکا همه را به وجد آورد. او عملکردی ستودنی داشت، 68 ارسال بلند، 27 سانتر توپ و دریبل های موفق داشت.

 

فیل جاگلکا بهترین در نبردهای هوایی
فیل جاگلکا بهترین در نبردهای هوایی

 

خلاق ترین بازیکن: الکسیس سانچس

آرسنال خوش شانس بود که توانست با 3 امتیاز از رقابت با برنلی بازگردد. اما این تیم حملات زیادی کرد و تیم میزبان مدام در دفاع بود. این تیم طوری دفاع می کرد که هیچ تاکتیکی از ونگر برای باز کردن دفاع آن ها کارساز نبود. اما در حملاتی که آرسنال انجام داد، در 8 مورد الکسیس سانچس موقعیت ها را ایجاد کرده بود. برنلی می دانست که آرسنال برای ساختن فضایی برای شماره 10 کار می کند و آرسنال در عوض از سیستم 9 کاذب استفاده کرد.

 

سانچس بیشترین موقعیت را ایجاد کرد
سانچس بیشترین موقعیت را ایجاد کرد

 

بیشترین از پیش رو برداشتن بازیکن مستقیم: ویلفرد زاها

در دیدار اورتون و کریستال پالاس زاها بازیکنی بود که دفاع کردن مقابلش واقعا سخت بود. مدافع مستقیم پیش روی او هیچ تکل موفقی نداشت و اصلا نتوانست قطع توپ داشته باشد. زاها در 14 تلاش 8 بار موفق شد مدافع پیش رو را از پیش رو بردارد.

 

زاها مدافع مستقیمش را خسته کرد
زاها مدافع مستقیمش را خسته کرد

 

بیشترین قطه توپ: اوتامندی، بیشترین تکل: زابالتا

منچسترسیتی مجبور بود در بازی مقابل تاتنهام هرچه هنر تدافعی دارد نشان دهد که البته نشان داد زیاد هم هنرمند نیست. اوتامندی در این بازی 8 بار قطع توپ داشت و زابالتا هم 10 تکل موفق زد. اما کار آن ها برای دفاع کردن مقابل موسی سیسوکو، سون هیونگ مین، دله الی و کریستین اریکسن بسیار سخت بود. مخوصا که آن ها معمولا پشت سر فرناندو صاحب توپ می شدند و تنها دو مدافع میانی بودند که باید مقابل این بازیکنان دفاع می کردند. دلیل این سختی ها فاصله زیاد بین هافبک دفاعی و خط دفاعی بود.

 

زابالتا و اوتامندی نکات مثبت هم داشتند
زابالتا و اوتامندی نکات مثبت هم داشتند

 

بیشترین توپ دریافت شده: اوریول رومئو

ساوثهمپتون معمولا در ورزشگاه کینگ پاور و در بازی مقابل لستر به ندرت مالکیت توپ بهتری داشته است. اما دلیل آن سیستم 2-4-4 خطی لستر مقابل چنین حریف هایی است. اوریلو رومئو در میانه میدان بلافاصله بعد از از دست رفتن توپ آن را احیا می کرد و با حضور او لستر تنها یک تکل زد و هیچ قطع توپی نداشت. رومئو 17 بار احیای توپ انجام داد.

 

رومئو بیشترین ریکاوری توپ را داشت
رومئو بیشترین ریکاوری توپ را داشت

 

بیشترین تماس های ناموفق: زلاتان ایبراهیموویچ

در بازی یونایتد مقابل استوک می توان گفت بدترین عملکرد زلاتان در لباس شیاطین را شاهد بودیم. البته که با 4 شوت زده در چارچوب او تاثیرگذاری زیادی در بازی داشت. اما در 5 مورد زمانی که توپ به او رسید آن را از دست داد و مالکیت توپ را به حریف داد. شاید دلیلش این بود که بازیکنان به فاصله دوری از او می ایستادند و توقع داشتند او هر طور شده توپ را به آن ها برساند.

 

زلاتان بیشترین توپ ها را لو داد
زلاتان بیشترین توپ ها را لو داد

 

بیشترین آفسایدها: سونگ هیون مین

مین بهترین بکاپ برای هری کینی است که آسیب دیده است. ملی پوش اهل کره جنوبی در دیدار مقابل یونایتد استثنایی بازی کرد، گل دوم را سخت و با حرکاتش بارها خط دفاعی من سیتی را ویران کرد. اما به خاطر پافشاری ای که روی دویدن پشت مدافعان می کرد 5 بار در تله آفساید سیتیزن ها قرار گرفت.

 

هیونگ مین بارها در آفساید بود
هیونگ مین بارها در آفساید بود

۳    
آی اسپورت
2016-10-05 19:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر