فهرست
همه آمارهای منفی؛ آژير قرمز در سانتياگوبرنابئو
همه آمارهای منفی؛ آژير قرمز در سانتياگوبرنابئو

همه آمارهای منفی؛ آژير قرمز در سانتياگوبرنابئو

آی‌اسپورت- وضعیت رئالِ زیدان هر هفته بدتر از قبل می‌شود و حتی کسب سهمیه لیگ قهرمانان هم برای شاگردان زیدان به خطر افتاده. بحرانی که در رقابت‌های لالیگا گریبانگیر رئال‌مادرید شده، هفته به هفته شدت می‌گیرد و این را به وضوح می‌توان در نتایج و آمار و ارقام تیم مادریدی ملاحظه کرد. البته آنها هنوز یک بازی عقب افتاده‌شان مقابل لگانس را برگزار نکرده‌اند ولی آمار این تیم بعد از برگزاری بازی‌شان در هفته نوزدهم، به خوبی گویای همه چیز هست.

بیشترین فاصله با صدرنشین در پایان نیم‌فصل اول: در پایان هفته هجدهم، رئال 16 امتیاز با بارسای صدر جدول فاصله داشت و این بیشترین فاصله رئال با صدر جدول در طول تاریخ است.

امتیازات از دست رفته، بیشتر از تمام فصل گذشته:  رئالی‌ها در نیم‌فصل اول امسال 22 امتیاز از دست دادند (با 5 تساوی و 4 باخت) و در طول تمام فصل گذشته آنها با تحمل 6 تساوی و 3 باخت، مجموعاً 21 امتیاز از دست داده بودند.

فاصله با صدر و نزدیکتر شدن به منطقه سقوط: رئالی‌ها صبح یک‌شنبه را با فاصله 16 امتیازی با صدر جدول و فاصله 17 امتیازی با قعر جدول آغاز کردند و این برای آنها بسیار ناامید‌کننده است.

گل نزدن در خانه: از فصل2007 -2006 به بعد هرگز پیش نیامده بود که رئال در دو بازی خانگی متوالی در گلزنی ناکام بماند. در آن فصل این اتفاق در شب باخت 1-0 مقابل لوانته و تساوی بدون گل مقابل بتیس رقم خورد و این فصل بعد از باخت 3-0 مقابل بارسا و ناکامی 1-0 مقابل ویارئال اتفاق افتاد.

باخت پشت باخت در برنابئو: کهکشانی‌ها در دو بازی خانگی اخیرشان، نه تنها به گل نرسیدند بلکه بازنده هم شدند. از فصل 2009-2008 به بعد پیش نیامده بود که آنها در دو بازی خانگی متوالی تن به باخت بدهند (6-2 مقابل بارسا و3-1 مقابل مایورکا)

ناتوانی در کسب دو برد متوالی: باورش سخت است ولی رئال از 9 هفته پیش، نتوانسته در دو بازی متوالی برنده شود. در اواسط ماه اکتبر آنها در دو هفته متوالی ختافه و ایبار را بردند.

نیم‌فصل اول رافا بنیتش: در فصل 2016-2015، رئال تحت هدایت رافا بنیتس 19 هفته ابتدایی لالیگا را با کسب 37 امتیاز به پایان برد‌؛ یعنی پنج امتیاز بیشتر از رئال این فصل زیدان (با یک بازی کمتر) اما بنیتس در پایان بازی تیمش در هفته نوزدهم از سمتش برکنار شد.

هفته‌های به یادماندنی برای رقبا: نیم‌فصل اول این فصل در ذهن تیم‌های ویارئال، خیرونا و بتیس همیشه باقی خواهد ماند. ویارئال برای اولین بار در طول تاریخ در ورزشگاه برنابئو به پیروزی رسید‌؛ بتیس با گل سانابریا روند 19 سال ناکامی در خانه برنابئو را متوقف کرد و خیرونا هم توانست مقابل رئال پیروز شود. نومانسیا و فوئنلابرادا هم در جام‌حذفی توانستند در خانه تیم مادریدی تاریخ‌ساز شوند.

لیگ قهرمانان اروپا: رئال اگرچه در رده چهارم جدول لالیگا قرار دارد و در حال حاضر در جمع نمایندگان اسپانیا برای فصل بعد لیگ قهرمانان اروپاست‌ اما اگر آنها با همین روند به کارشان ادامه دهند، ممکن است فصل را در جایگاه بدتری به پایان ببرند.

خارج از خانه: با شمارش امتیازات بازی‌های خارج از خانه، رئال (به جز بازی عقب‌افتاده‌‌اش با لگانس)، در رده پنجم است. بارسا، اتلتیکو، والنسیا و ویارئال در بازی‌های خارج از خانه‌شان به مراتب بیشتر از رئال امتیاز گرفته‌اند.

 غزال زیاری

۱    
آی اسپورت
2018-01-15 19:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر