فهرست
سرخابی‌ها گل نمی‌خورند؛ پرچمداران ساختارسازی؟
سرخابی‌ها گل نمی‌خورند؛ پرچمداران ساختارسازی؟

سرخابی‌ها گل نمی‌خورند؛ پرچمداران ساختارسازی؟

آی‌اسپورت- در پایان هفته چهارم لیگ برتر باشگاه‌های سرخابی پایتخت فقط دو گل دریافت کرده‌اند و بهترین خط دفاع‌های لیگ را در اختیار دارند. قابلیتی که اگر ادامه داشته و رو به رشد باشد نشان می‌دهد به زودی شاید دوباره شاهد رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول باشیم. اگر منصوریان بتواند چالش خط هجومی تیم‌اش را حل کند. البته پرسپولیس برانکو چند گام بلند از استقلال پیش است و هارمونی لازم را در نقاط مختلف زمین به دست آورده؛ در حالی که استقلال منصوریان به جز خط دفاع، در نقاط هافبک و حمله ضعف‌های مشهودی دارند که باعث شده سردرگمی در خطوط تهاجمی این تیم به وضوح دیده شود.

از مولفه‌های مهم موفقیت در فوتبال امروز دنیا انسجام دفاعی و گل‌های خورده هرچه کم‌تر است. استراتژی‌ای که در همین کشور خودمان تیم ملی را به راحتی راهی جام جهانی کرده؛ و پرسپولیس اقتصادی فصل گذشته را قهرمان لیگ برتر. بعد از نزدیک به ده سال. آن هم در شرایطی که تفاوت‌های پرسپولیس برانکو در لیگ شانزدهم و پانزدهم کاملا محسوس؛ و تعداد گل‌های خورده پرسپولیس نشان دهنده اساس قهرمانی سرخ‌ها بود. 14 گل خورده فصل قبل؛ در برابر 34 گل خورده دو فصل قبل. تکلیف تیم ملی هم که مشخص است. ما تنها تیم در قاره‌های مختلف هستیم که مقدماتی جام جهانی 2018 را بدون گل خورده پیگیری می‌کنیم.

اما نکته مهم درباره این دو تیم، سرمربیانی هستند که برای این ساختارشکنی در فوتبال ایران و ساختارسازی پایه‌ای، وقت و انرژی فوق‌العاده‌؛ و توجه‌ای ویژه گذاشته‌اند و بعد از تلاش چند ساله، ثمره آنچه کاشته بودند را درو می‌کنند. طبیعتا انتظار می‌رفت با موفقیت‌های برانکو و کی‌روش، مربیان جوان داخلی نسبت به الگوبرداری از آن‌ها و روش‌های‌شان ترغیب شوند. طبیعی هم بوده که در لیگ جدید حداقل گام‌هایی رو به جلو برداشته شود. به خصوص درباره نقش انسجام دفاعی در موفقیت‌های نهایی پایان رقابت‌ها.

حالا در پایان هفته چهارم لیگ برتر نمی‌توان قضاوت قاطعی درباره عملکرد تیم‌ها و مربیان‌شان داشت؛ اما تعداد گل‌های خورده تیم‌ها و پیگیری مسیر توپ‌هایی که وارد دروازه‌شان شده می‌تواند کمک کننده درباره آینده‌شان هم باشد. استقلال فقط دو بار دروازه‌اش باز شده و آن هم هر دو از روی نقطه پنالتی. پرسپولیس هم مسیر فصل گذشته را ادامه می‌دهد و سخت‌تر از سخت به حریفان‌اش موقعیت می‌دهد و گل‌می‌خورد.

۱ ۶  
آی اسپورت
2017-08-19 22:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
شاهین
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۲
دو گل خورده پرسپولیس را مرور کنید.
اولی اشتباه فاحش شجاع و پاس به مهاجم حریف
و دومی هند مهاجم حریف و گل مردودی که قبول شد..

مهمتر از گل خوردن یا نخوردن این است که به حریف اجازه ایجاد موقعیت گل ندهی، کاری که پرسپولیس خوب انجام می دهد.
یوسف
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۳۳
خوبه جلو تراکتور فقط بیرانوند جلوی چند تا توپ تراکتور وایساد تا بازی رو ببرین! بعد پرسپولیس اجازه موقعیت سازی نمیده!؟
۶
جلوی تراکتور ده دقیقه آخر و بزن زیرش
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۵۷
باعث شد دو تا نیمچه موقعیت ایجاد بشه.
دربازه اون تک به تک شریفی هم که خیلی آفساید بود حرفی نداریم.
۷
بوي لجنشون خفمون كرد به ما نچسبونيدشون
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۰۷
نميدونم آي اسپورت چرا انقدر اصرار داره به هر بهونه اي اقليت رو به ما بچسبونه، يه نگاه به سوتياي منتظري و مجيد حسيني و يعقوب كريمي و نورافكن و چشمي بنداز تيم هايي هم كه اقليت باهاشون بازي كرده مرور كن، دو گل خوردن چون داوري باهاشون بوده و سه تا از چهارتا بازيشونم توي تهران بوده، تيركايي هم كه توي بازي صنعت و تراكتور خوردن بشمر اونوقت ميبيني چه دفاع فاجعه اي دارند، پرسپوليس توي بازيهاش يه سره توي حملست و ٨ تا گل زده ولي اقليت يه سره توي دفاعه و كلا يه گل تونسته بزنه و تفاضلش منفيه و كمترين گل رو توي ليگ زده (حتي كمتر از سپيدرود!!!)، كجاي دنيا صدرنشين و قهرمان يه كشور رو با تيم يازدهم جدول كه پنج ساله جام نديده مقايسه ميكنن، اقليت رو با تيم هاي هم سطح خودش مثل نفت و سپيدرود و گسترش و... مقايسه كنيد خواهشا به پرسپوليس كبير نچسبونيدشون بوي گندشون خفمون كرد
عزیزم عصبانی نشو
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۱۴
پولی که مواجب بگیران گرفته اند باید حلال باشد
آنها مجبورند بنویسند شما هم درک کن ❤❤
تاج اسیا
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۳۹
هر وقت تو فینال اسیا راهتون دادن بیا در افشانی کن ..... متوهم
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر