فهرست
ابتکار والورده؛ انتخاب پست مناسب مسی
ابتکار والورده؛ انتخاب پست مناسب مسی

ابتکار والورده؛ انتخاب پست مناسب مسی

آی اسپورت- لیونل مسی در بارسلونا نقضی جدید دارد. چون ارنستو والورده روی نیمکت مربی‌گری نیوکمپ نشسته است و نقشه‌ای جدید برای شماره 10 تیمش کشیده است. او تصمیم گرفته مسی را از وینگرها دور کند و او را به سمت مرکز زمین متمرکز کرده و نقش یک 9 کاذب را به او بدهد.

2 می 2009 بود که پپ گواردیولا همه را سورپرایز کرد و مسی را نوک تیمش قرار داد و ساموئل اتوئو را به کناره زمین برد. از این سیستم تا سال 2014 استفاده شد، تا زمانی که لوئیس سوارس آمد و ستاره آرژانتینی دوباره به کناره زمین رفت. البته که همیشه آزادی در حرکت کردن هم داشت.

حالا والورده دوباره مسی را به پست قبل بازگردانده و 5 گل در 3 بازی لیگ به نظر به معنی درست بودن تصمیم او است. بعد از بازی مقابل بتیس و پیروزی مقابل این تیم والورده گفت: «او یک مهاجم ذاتی است. اما استفاده از او در این پست یک فرضیه بود و دلیلش هم تمایل مسی برای شرکت همیشگی در حمله بود. حالا شرایط او خوب است و از این بابت ما خوشحالیم». مسی بالاخره در بازی مقابل بتیس توانست در پست جدیدش متمرکز باشد و این را در هیت مپ زیر هم می‎توانید ببینید

هیت مپ مسی در بازی با بتیس
هیت مپ مسی در بازی با بتیس

دمبله در سمت راست

خیلی‌ها این طور فکر می‌کنند که ورود عثمانه دمبله چیزی را تغییر نداده است. بازیکن فرانسوی در پست وینگر راست بازی می‌کند، مسی در مرکز است و سوارس کمی به سمت چپ متمایل است. هرچند دمبله می‌تواند در پستی بازی کند که در دورتموند بیشتر داشت. اما هرچه هست والورده به نظر به سیستممورد علاقه و دلخواهش در نیوکمپ دست پیدا کرده است.

 

۶    
آی اسپورت
2017-09-11 17:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر