فهرست
سیستم چرخشی روی نیمکت‌ها در لیگ برتر!
سیستم چرخشی روی نیمکت‌ها در لیگ برتر!

سیستم چرخشی روی نیمکت‌ها در لیگ برتر!

آی اسپورت - تغییرات روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری ترکیبی خاص به فوتبال ایران داده است. تغییراتی که از نیم‌فصل قبل آغاز شدند. منصوریان به ذوب‌آهن رفت و حالا تقریبا مشخص است که کسی جایش را نمی‌تواند بگیرد. او قرار است این فصل مثل دوره حضورش در نفت مدعی قهرمانی باشد. یحیی گل‌محمدی تا حوالی تیم امید رفت اما باز به مشهد برگشت و تصمیم گرفت سرمربی پدیده بماند. می‌گویند او برای این ماندن رقمی ۱.۵ میلیاردی گرفته است. دو برابر قرارداد سال قبلش. البته این فقط یک ادعاست. او در تیم امید ، سالانه به سختی صاحب ۵۰۰ میلیون سالانه می‌شد.

جواد نکونام راهی اهواز شد و اولین چالش بزرگ مربیگری‌اش را در تیمی مدعی قهرمانی تجربه خواهد کرد. او جای افشین قطبی را گرفته که قرارداد دلاری سنگینی در نیم‌فصل قبل با فولاد داشت و این تیم را از بحران خارج کرد. گفته شده او پیشنهاد سپاهان را که از قهرمانی بازمانده و تراکتورسازی را دارد. البته افشین مدام رویایش پرسپولیس بعد برانکو هم می‌تواند باشد. او کسی بوده که قرمزها را قهرمان لیگ کرده است. موفق‌ترین مربی یک دهه اخیرشان بعد برانکو!

قلعه‌نویی احتمالا بهترین گزینه برای سپاهان است که بماند، البته اگر رفقای قدیمی‌اش نتوانند باز او را به استقلال ببرند. او پیشنهاد تیم امید را هم دارد اما خیلی برایش هیجان‌‎انگیز نیست. فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال است. او اگرچه تهدید قلعه‌نویی و مربی خارجی را پیش رو دارد اما این قدر محبوبیت و سیاست دارد که نیمکتی را که سخت بدست آورده، ساده از دست ندهد.

برانکو رویای قرمزهاست. می‌خواهند او بماند ولی او این بار برای ماندن قطعا شروط سخت‌تری دارد. تاج تیم ملی را به برانکو نداده. او کلی پیشنهاد خارجی دارد و حالا دو دوتایش نشان می‌دهد بودن در پرسپولیس خواسته‌اش است یا رفتن!

علی دایی گزینه بعدی‌ست. او چه می‌شود؟ خیلی نزدیک به تراکتورسازی بود اما دور شد. می‌گویند برای حرف‌هایش درباره مدیر سایپا توصیه شده که نباشد. او هنوز آپشن تراکتور را دارد اما یک پیشنهاد جسورانه برای دایی می‌تواند تیم ملی امید باشد. این تیم نیاز به یک قهرمان دارد تا حصار ۴۰ ساله را با جسارتش بشکند. چه کسی اما بهتر از او؟

دنیای ورزش تورنتو

۱    
آی اسپورت
2019-05-23 16:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر