فهرست
معنای مصاحبه ماهینی؛ نارضایتی از طاهری
معنای مصاحبه ماهینی؛ نارضایتی از طاهری

معنای مصاحبه ماهینی؛ نارضایتی از طاهری

آی اسپورت - پس از استعفای علی اکبر طاهری، این انتظار از سوی هواداران باشگاه پرسپولیس وجود داشت که بازیکنان وارد عمل شده و با مصاحبه های خود، مانع از جدایی طاهری از پرسپولیس شوند اما بازیکنان رفتار دیگری داشتند. آنها به جای حمایت از طاهری، با یک هوادار متمول که در واقع منتقد عملکرد مدیریت باشگاه بود، جلسه گذاشتند و سپس عکس های آن ضیافت را در فضای مجازی منتشر کردند.

سپس به جای انجام مصاحبه، سکوت را انتخاب کردند تا مجبور به پاسخگویی به افکار عمومی در مورد جدایی طاهری نباشند. موضوع اما به این سادگی نیست. حسین ماهینی یکی از کاپیتان های پرسپولیس در مصاحبه ای، حرف هایی زد که خط فکری بازیکنان در این زمان است. او با انتقاد شدید از عملکرد مالی باشگاه گفت: «حرف‌های آقای برانکو را در مورد مشکلات مالی و عدم دریافت مطالبات تایید می‌کنم. الان بیش از 3 ماه می‌شود که باشگاه قرار بود به ما پول بدهد ولی چنین اتفاقی تا به امروز نیفتاده و بازیکنان از این مساله ناراحت هستند و برنامه‌شان با مشکل مواجه شده است. آنها به من و سید جلال مراجعه می‌کنند تا مشکلات را بازگو کنند و ما هم به باشگاه انتقال می‌دهیم ولی اتفاقی نیفتاده و ما حتی پاداش دربی را هم هنوز نگرفتیم. بازیکنان خوبی داریم و فعلا تمرین می‌کنند که آمادگی شان را حفظ کنند ولی امیدواریم این وضعیت سر و سامان بگیرد.این حق بازیکنان است و چون قول و قرارها عملی نشده ناراحت هستند.مسائل مالی می تواند تاثیرگذار باشد چون شرایط خوب نیست.»

این تمام حرف ماهینی نیست، او همچنین در مورد جدایی طاهری تاکید می کند: «رفتن و ماندن آقای طاهری دست ما نیست. باشگاه چارچوبی را برای ما تعریف کرده و ما در راستای وظایف یک بازیکن می‌توانیم نظر بدهیم. امیدواریم هر چیزی که به صلاح پرسپولیس است اتفاق بیفتد. برای ما باشگاه پرسپولیس مهم است چون بازیکن این باشگاه هستیم نه دیگران. به این امیدوار هستیم که هر اتفاقی می‌افتد برای هواداران خوب باشد.»

بخش بعدی انتقاد از طاهری نیز به جریمه های فصل قبل بود. ماهینی این بار نیز در حمایت از همبازیان خود ادامه داد: «مشکلات مالی باشگاه را همیشه درک کرده‌ایم و هر زمان در زمین حاضر شدیم بدون توجه به این مسائل برای کسب نتیجه تیم تلاش کردیم. این مساله را باید در نظر بگیرید که ما هنوز مطالبات فصل گذشته را نیز کامل دریافت نکردیم و در اتفاقی عجیب تمام بازیکنان از سوی باشگاه با جریمه 70 میلیونی هم همراه شده‌اند. دو جام طی دو فصل اخیر کسب کردیم و 70 میلیون جریمه شدیم. همه بازیکنان از این موضوع ناراحت هستند که دو قهرمانی کسب کردند و به جمع چهار تیم برتر آسیا رسیدند اما با جریمه مواجه شدند. اما به آینده و به تعهدی که به هواداران و پیراهن پرسپولیس داریم وفادار هستیم و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا هیچ هواداری ناراضی و غمگین استادیوم را ترک نکند و اینگونه پاسخ حمایت آنها را بدهیم.»

شما در بین حرف های ماهینی، حتی کلامی در رابطه با حمایت از علی اکبر طاهری و ماندن او می بینید؟ ماهینی کاپیتان پرسپولیس و صدای رسای بازیکنان دیگر است و اگر نظر و ایده باقی بازیکنان این بود که طاهری باید بماند، قطعا ماهینی به حمایت از مدیرعامل باشگاه می پرداخت اما او مسائلی مثل شرایط مالی را پیش کشید و اعتقاد دارد نه تنها طی 3 ماه اخیر پولی دریافت نکرده اند، بلکه هنوز از جریمه 70 میلیون تومانی شاکی و عصبانی هستند.

به این سادگی می توان پی برد دوران مدیریت طاهری از نگاه بازیکنان پرسپولیس، دوران بدون تنشی نبوده و از این رو، آنها حمایتی از مدیرعامل باشگاه ندارند. فراموش نکنید برانکو با تغییر مواضع خود، رسما اعلام کرده اگر طاهری از پرسپولیس برود نیز، در این تیم می ماند. کریم باقری هم مصاحبه ای کرد و گفت: «طاهری اگر واقعا رفتنی است، باید فورا مدیر جدید را معرفی کنند زیرا پرسپولیس نیاز به ثبات دارد.»

 

خبر ورزشی

۱۷۲ ۵  
آی اسپورت
2017-11-13 11:56:00
نظر دهید

۵ نظر
666
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
این بنجل 2 سال تو تیمه اکثرا هم فیکس فقط و فقط یک پاس گل داده !! مقایسش کنید با رامین رضاییان !!
تو نهایت قیمتت 400 500 ملیون نه ملی پوشی نه عملکرد درست و حسابی داری
اون وقت برا ما از ندادن پاداش دربی حرف میزنه !!!
مگه پول میگیرید که بازی ها رو ببازید که بعد برد پاداش میخواین ؟
پدرام
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
طاهری در مقابل بازیکن ها مشت آهنین داشت و این خیلی خوب بود

معلومه بازیکن ها ازش حمایت نمیکنند -اونها یه نفر رو میخواند سوارش بشند و خودشون رو به باشگاه بندازند

مهم هوادار ها هستند که از عملکرد یه نفر باید راضی باشند یا ناراضی

بازیکن ها اصلا مهم نیستند
موراتا
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۴
اولویت طاهری اداره تیم با منابع مالی موجود بود قرارداد ها کیلویی نبودن و برای پرداخت نشدن بسته نمیشدن شما تلاش طاهری برای دفاع از حق پرسپولیس رو با افشارزاده و افتخاری مقایسه کنید چون برای طاهری درآمدزایی مهم بود برخلاف مدیران بله قربان گو در مقابل خورده شدن حق پرسپولیس در قراردادهای عجیب و غریبی مثل بلیط فروشی یا اسپانسر مخابراتی کوتاه نیامد اتفاقا برخلاف ادعای ماهینی بازیکنان پرسپولیس نه بخاطر مصلحت باشگاه بلکه فقط به علت عقب افتادن دریافتی هاشون ناراحتن البته نمیشه ازشون گله کرد به هر حال باید به فکر زندگی خودشون هم باشن نکته تایانی اینکه طاهری به خاطر تسلیم نبودن در برابر بالادستی ها و زد و بندهاشون کنار میره تا یک مدیر بله قربان گو و باری به هر جهت سکان مدیریت پرسپولیس رو به دست بگیره و کاملا قابل پیش بینیه که باشگاه دوباره وارد یک دوره بهم ریختگی و آشفتگی بشه
۳
میم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۴۸
یکبار هم که فوتبالیست ایرانی حیطه و چارچوب خودش رو میدونه و پاش رو از گلیمش دراز تر نمیکنه،‌ شما کاسه ی داغ تر از آش شدید؟؟؟!!! حمایت یا مخالفت با مدیریت باشگاه به بازیکن ارتباطی نداره، بازیکن با باشگاه قرارداد داره و بر اساس اصول حرفه ای که قرارداد میبندن و دستمزد تعریف میشه؛ در ازای این حق الزحمه چیزی رو که کارفرما یا باشگاه میخواد رو باید انجام بده! متاسف برای شما که بخاطر مصالح خودتون اینجور قوانین رو زیرپا میزارید!‌
اتفاقا حسین ماهینی خط مشی برای بازیکنان تعریف میکنه که چه در تغییرات مدیریت، مربی یا حتی تاخیر پرداخت دستمزد، با جدیدت و وجدان کاری کار خودشون رو انجام بدن و خودشون رو اسیر مسایل حاشیه ای نکنند!‌ چه بسا تغییر مدیریت مثل عدم پرداخت مطالبات بازیکنان اگه با اعتصاب بازیکنان مواجه بشه، همین هوادار پرسپولیس بازیکن رو چی خطاب میکنه؟
یادمون نرفته در زمان هدایت علی دایی(مدیریت رویانیان) اعتصاب قبل از بازی با فجر سپاسی منجر به از دست رفتن امتیاز و کسب قهرمانی شد...
آرش
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۴۲
یه دفاع راست خیلی معمولی، تو مایه های آرام طبع و میثم حسینی (وقتی دفاع راست می زدن). جاش همون ملوانه نه کاپیتانی پرسپولیس.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر