فهرست
آقای شماره ۹؛ برهانی برای خروج از بحران‌ها
آقای شماره ۹؛ برهانی برای خروج از بحران‌ها

آقای شماره ۹؛ برهانی برای خروج از بحران‌ها

آی اسپورت - روز گذشته ۹۹/۹/۹ بود و این تاریخ برای هر کسی معنای خاص خودش را دارد اما عدد ۹ علاقه مندان به رنگ آبی را به یاد برترین گل زن تاریخ استقلال می اندازد.

هر گاه که بخواهیم در رویاهای خود تیم مان را در قامت یک مدعی متصور شویم شاید اولین انتخابمان برای این تیم، حضور یک مهاجم مطمئن و شش دانگ برای حضور در محوطه جریمه حریفان است، مهاجمی که امضایش پای تمامی برد های حیاتی تیم مان در طول فصل باشد. یک تیم مدعی که قرار است در کورس فشرده قهرمانی شرکت کند باید دارای یک سری ویژگی ها باشد که شاید بارز ترین آن ها حضور یک مهاجم قابل اطمینان و گل زن است که بتواند در بازی های حیاتی و مقاطع دشوار فصل به تیمش کمک کند.

رکورد ۹۳ گل علی جباری برای سال ها به عنوان بیشترین تعداد گل زده برای باشگاه استقلال شناخته می شد. بازیکنان زیادی به این رکورد نزدیک شدند اما هیچ وقت تعداد گل هایشان از این عدد تجاوز نکرد.

۲۶ تیر ۱۳۸۶ آبی های تهران در رقابت با پرسپولیس بر سر خرید مهاجم جوان پاس تهران به برنده شدند و برهانی را آبی پوش کردند. در همان بازی اول برهانی با ضربه سر قفل دروازه استقلال اهواز را گشود تا پایه گذار پیروزی ۳-۲ استقلال ناصر حجازی مقابل استقلال اهواز باشد. در روزهای اول کسی فکرش را نمی کرد که این مهاجم جوان و بازیگوش همان کسی است که پس از سال ها به رکورد علی جباری نزدیک می شود و حتی پا را فراتر از این صحبت ها می گذارد و خودش رکورددار گل زنی در باشگاه استقلال می شود. موقعیت های زیادی را از دست می داد اما آن قدر جایگیری هایش خوب و درکش از فضا عالی بود که همیشه خودش را در موقعیت گل زنی قرار می داد. گل زدن آرش به امری بدیهی تبدیل شده بود. همه می دانستند او بالاخره گلش را خواهد زد اما هیچکس از زمان دقیقش با خبر نبود. پرویز مظلومی می گفت آن قدر او را بازی می دهم تا برایم گل زنی کند. قامت بلندی نداشت اما بارها و بارها با ضربه سر گل زد، قیچی برگردان هایش هرچند وقت یک بار توپ را به قعر دروازه حریفان می فرستاد و آن قدر گل زد که رکوردش در استقلال برای سال های زیادی دست نخورده بماند.

چهره خندان و شوخ طبعی اش به خودی خود او را محبوب می کرد اما قصه فقط  به شخصیت اش بر نمی گشت. هواداران نه او را به دریای بدون ساحل تشبیه می کردند و نه با کلمات عجیب و غریب روی سکو ها تشویق می شد، برای هواداران استقلال یک آقای گل وجود داشت و آن هم آرش برهانی بود، حتی اگر عادل فردوسی پور به او لقب گل نزن می داد، برای ساکنین ضلع جنوبی ورزشگاه آزادی، او همان گلزن محبوب بود.

(استقلال حمله، آرش باید گل بزنه!) هواداران تیم شان را به حمله فرا می خواندند تا آرش برهانی باز هم در نقش قاتل داستان ظاهر شود و موجی از شادی را به سوی سکو ها روانه کند. پس از گل دستانش را باز می کرد و به سمت همان هایی می رفت که او را آقای گل صدا می زدند. البته وقتی کار به جاهای باریک می کشید عینک هایش را به چشم می زد تا برای تیم حریف کری ای بخواند و محبوب و محبوب تر شود. آرش قبل از پوشیدن پیراهن استقلال لژیونر شده بود و به استقلال مثل یک سکوی پرتاب نگاه نمی کرد و قرار نبود هواداران برای تمدید قراردادش استرسی داشته باشند.

آرش در مجموع ۱۰۷ گل برای استقلال زد که شامل ۸گل در لیگ هفتم، ۲۱ گل در لیگ هشتم (آقای گل فصل شد)، ۱۱گل در لیگ نهم، ۱۴گل در لیگ دهم، ۸گل در لیگ یازدهم، ۱۰گل در لیگ دوازدهم، ۵گل در لیگ سیزدهم، ۲گل در لیگ چهاردهم و ۲گل در لیگ پانزدهم بود. آرش باقی گل هایش را برای استقلال در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند.

آقای گل استقلالی ها دروازه ۲۶تیم مختلف لیگ برتری را باز کرد. از گل های لیگ برتری برهانی،  ۶گل سهم استقلال اهواز، یک گل سهم شیرین فراز، ۷گل سهم سایپا، ۴گل سهم پیکان، ۷گل سهم ملوان، ۲گل سهم پگاه، ۲گل سهم ذوب آهن، ۵گل سهم راه آهن، ۲گل سهم پرسپولیس در دربی ها، ۲گل سهم فجر سپاسی، ۴گل سهم پاس، ۲گل سهم پیام، ۳گل سهم سپاهان، ۴گل سهم مس، ۲گل سهم استیل آذین، ۲گل سهم ابومسلیم، یک گل سهم شاهین بوشهر، ۸گل سهم صبا، ۲گل سهم شهرداری تبریز، ۴گل سهم نفت، یک گل سهم نفت آبادان، ۴گل سهم فولاد، یک گل سهم گهر، ۲گل سهم گسترش فولاد، ۲گل سهم تراکتور و آخرین گلش را هم در لیگ پانزدهم به سیاه جامگان زد.

آرش با پیراهن استقلال ۱۳گل در لیگ قهرمانان زد و دومین گلزن این تیم بعد از فرهاد مجیدی ۲۳ گله در آسیا لقب گرفت. آرش دروازه تیم های الاتحاد در عربستان، ام صلال در ایران، پاختاکور در ایران و ازبکستان، ذوب آهن در ایران، الاتفاق عربستان در ایران، الریان قطر در ایران (۳گل) و قطر، الهلال در عربستان، الشباب در عربستان و الجزیره در امارات را باز کرد. ۵اردیبهشت ۱۳۹۰ هم برهانی با گل زدن مقابل صنعت نفت آقای گل ادوار لیگ برتر شد اما بعد ها جایش را به رضا عنایتی داد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ آرش برهانی با پیام زیر از هواداران خداحافظی کرد: «در ذهنم نه دنبال کلمات درشت می گردم، نه پی بزرگنمایی هستم، هواداران استقلال و فوتبال ایران چنان عزتی برای من ساخته اند که کلمه ای نمی توانم برای آنها بیابم که در بیانیه خداحافظی قرار دهم، دست تک تک هواداران را می بوسم و از ته دل می گویم همه آنها را دوست دارم و تاکید می کنم که «غم درونم را از این خداحافظی نمی توانم کتمان کنم».   قصور و کاستیهایم را با آن دل پر مهر و محبت همیشگیتان به من ببخشایید. در این لحظه که از شما خداحافظی میکنم آسوده خاطرم که تمام سعی و تلاش خودم و برای خوشحال کردن و سربلندی تیم خودم انجام دادم. هر چه محقق شد لطف خداوند و آنچه ماند توان و بضاعتم بود و امیدوارم چهره ای از من بخاطر بسپارید که در آن صادقانه و عاشقانه برای منافع استقلال جنگیده باشم.   این افتخار که برای دو تیم ستاره دار (به واسطه‌ی قهرمانی در آسیا) بازی کردم برایم تا همیشه خواهد ماند. یک قهرمانی با پاس دوست‌داشتنی و چهار قهرمانی با استقلال دو ستاره کبیر، محبتِ شما عزیزان و کلی خاطرات خوش تمام سرمایه من در این چند سال حضورم بود.»

حالا آرش آقای گل روی نیمکت استقلال است...

طرفداری

۴ ۳  
آی اسپورت
2020-11-30 01:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مهیار .ک
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹، ۰۹:۳۵
خوب خندیدم ..جوک خنده داری نوشتی...هر کس ندونه فکر می کنی این آرش "بحرانی" کریس رونالدوست یا حداقل رالاتانه ...هههخخخ
۳
اقلیت تاس
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹، ۰۹:۴۲
مطلب سفارشی از سایت طرفداری کیسه کش،،درست وقتی ک به دستیاران بی هنر کیسه هجمه وارد شده
۳
Ali
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹، ۰۱:۵۴
حاضرم‌قسم‌بخورم‌پول گرفتی ازاین‌ هویج بی خاصیت مطلب بذاری!!چقدر قشنگ القای رسانه ای یه بازیکن‌کوچیک‌رو بزرگ‌جلوه میده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر