فهرست
فرار از انتقادها؛ گوچی دنبال اثبات
فرار از انتقادها؛ گوچی دنبال اثبات

فرار از انتقادها؛ گوچی دنبال اثبات

آی اسپورت - تنها گلزن ایران در جام جهانی 2014 با پشت سر گذاشتن هجمه‌هایی که پیرامون حضورش در فهرست نهایی کی‌روش بود، مشغول تمرین است. رضا قوچان‌نژاد جزو بهترین مهاجمان تیم ملی ایران در یک دهه اخیر بوده که با توجه به شم بالای گلزنی، موقعیت‌شانسی و جا‌گیری خوب همواره در اولویت انتخاب‌های کارلوس کی‌روش بوده ولی با توجه به عملکردی که این بازیکن طی یک سال اخیر داشته، به نظر می‌رسید شانس کمی برای رفتن به جام جهانی 2018 داشته باشد.

با وجود اینکه قوچان‌نژاد در فصل 2017-2016 در تمام بازی‌های فصل هیرنفین در لیگ اردی‌ویژه به میدان رفت و نمایش بسیار خوبی با زدن 19 گل داشت اما او در سالی که همراه با این تیم پشت سر گذاشت و در حالی که 7 بازی هم کاپیتان هیرنفین بود، در 28 مسابقه 9 گل به ثمر رساند تا آمار گلزنی متفاوتی نسبت به گذشته از خود ثبت کرده باشد.

گوچی 4 سال قبل تنها گل تیم ملی را در جام جهانی برزیل در آخرین دیدار مقابل بوسنی و هرزگووین زد ولی به نظر می‌رسید امسال با وجود قرار گرفتن در فهرست ۳۵ نفره و اولیه تیم ملی، در فهرست نهایی قرار نگیرد چرا که رقبای او مثل کاوه رضایی که ۱۶ گل در نخستین سال لژیونر شدن در ژوپیلر لیگ بلژیک زد، شانس بیشتری برای حضور در روسیه داشتند.

بدون شک زدن 9 گل در لیگ اردی‌ویژه هم برای قوچان‌نژاد و یک بازیکن ایرانی ارزشمند است اما اعلام فهرست‌های اولیه و نهایی تیم ملی برای جام جهانی که نام او در این جمع حضور داشت، موجب شد انتقاداتی به کی‌روش و گوچی وارد شود چرا که برخی از اهالی فوتبال معتقد بودند کاوه رضایی و علی علیپور که آقای گل لیگ برتر شد، به مراتب شایستگی بیشتری برای حضور در تیم ملی داشتند.

با این حال، قوچان‌نژاد باز هم توانسته با عملکردش نظر کی‌روش را جلب کند و حالا هم تلاش زیادی در تمرینات تیم ملی در اردوی استانبول ترکیه دارد تا در نهایت بتواند مثل چهار سال قبل، در جام جهانی روسیه هم مرد اول خط حمله ایران شود.

۲    
آی اسپورت
2018-05-24 12:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر