فهرست
جشن، بدون لهجه‌ی اصفهانی
جشن، بدون لهجه‌ی اصفهانی

جشن، بدون لهجه‌ی اصفهانی

آی اسپورت - پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد، آن‌هم برای سومین دوره‌ی متوالی. این قهرمانی را سرخ‌ها در جم جشن گرفتند، مقابل تیمی که پرسپولیسی‌های بسیاری در ترکیب خود داشت. یک جشن ویژه بدون حضور مدیران رده‌بالای فدراسیون فوتبال. مهدی تاج به جم نرفت و کنار مارک ویلموتس حضور داشت. انگار که او را غل و زنجیر کرده بود تا از دست تیم ملی فرار نکند. تاج به جای سفر به جم ترجیح داد بازی‌های لیگ را در هتل و کنار مرد بلژیکی ببیند اما سایر مشاوران او کجا بودند؟ در اصفهان؟ یا منزل‌شان در تهران؟

جام قهرمانی را ایرج عرب همراه با حیدر بهاروند در اختیار برانکو و جلال حسینی قرار داد. شاید بهتر بود و می‌شد مهدی تاج، ابراهیم شکوری یا محمدرضا ساکت را  مأمور مهار مارک ویلموتس کند و خودش در سفری یک روزه به جم برود و جام را به بازیکنان پرسپولیس بدهد. این اتفاق عجیبی نبود، البته اگر رخ می‌داد. جام قهرمانی آنقدر ارزشمند است که می‌توانست از سوی رییس فدراسیون فوتبال اهدا شود و نه نایب‌رییس دومی که کمتر بیننده‌ای او را می‌شناخت.

1
1

جشن‌های قبلی را مرور می‌کنیم. بخصوص برای سپاهان که در دهه‌ی اخیر 3 بار به این موفقیت چنگ زده. در تمام قهرمانی‌ها رییس فدراسیون فوتبال به عنوان تصمیم‌گیرنده‌ی نخست حضور داشت و گاهی هم وزیر ورزش همراهش بود. علی کفاشیان را بارها در تصاویر قهرمانی سپاهان دیده‌ایم. رییس سابق فدراسیون فوتبال که اصالتا اهل نائین در استان اصفهان است.

در جشن قهرمانی سپاهان، تصویر علی سعیدلو را هم مشاهده کرده‌ایم. وزیر ورزش سابق که زمانی رییس هیات‌مدیره‌ی پرسپولیس هم بود. سعیدلو در یکی از قهرمانی‌های سپاهان، جام را در اختیار بازیکنان این تیم قرار داد. جامی را که برای قهرمانی سپاهان تدارک دیده بودند. نکته‌ی جالب اینکه همزمان رییس فدراسیون فوتبال هم در این جشن حضور داشت. آن زمان این پست در اختیار علی کفاشیان بود.

2
2

نخستین قهرمانی پرسپولیس در 3 سال اخیر در تهران برگزار شد. جایی که مهدی تاج حضور داشت و البته مسعود سلطانی‌فر. از این جشن استقبال ویژه‌ای صورت گرفت و البته طبق معمول روسا هم حاضر بودند و جام و مدال‌ها را به بازیکنان پرسپولیس اهدا کردند. این فصل اما در جم، نه خبری از وزیر بود و نه رییس فدراسیون فوتبال. این تناقض، همان پرسشی است که مخاطبش می‌تواند مهدی تاج باشد.

حالا چند پرسش از فدراسیون فوتبال. آیا اگر سپاهان بخت اصلی کسب عنوان قهرمانی بود و به جام هم می‌رسید، آیا باز هم حیدر بهاروند به این شهر می‌رفت تا جوایز بازیکنان را در اختیار آن‌ها قرار بدهد؟ آیا آن زمان هم تاج، کنار ویلموتس می‌نشست و فقط بازی‌های لیگ را از طریق تلویزیون می‌دید؟ محمدرضا ساکت چطور؟ او که مسئولیت اجرایی ندارد و همه جا هم هست- از استقبال ویلموتس تا مذاکره با او- چطور به جم نرفت تا به عنوان دست راست تاج، جای خالی او را در جشن قهرمانی پرسپولیس پر کند؟ جشن در اصفهان بود، ساکت به شهر خودش نمی‌رفت؟

محمود اسلامیان چطور؟ او در تمام مصاحبه‌های اخیر خود طوری صحبت می‌کرد که انگار فقط خودش و تاج می‌دانند که نام مربی خارجی تیم ملی کیست و قرار است چه زمانی به ایران بیاید. عضو هیات‌رییسه‌ی فدراسیون فوتبال، وقتی اینقدر در تصمیم‌ها اثرگذار است، آیا نمی‌توانست به جم برود و در جشن قهرمانی پرسپولیس شرکت کند؟ سوال تکراری، یعنی اگر جشن متعلق به سپاهان بود،  اسلامیان را در اصفهان نمی‌دیدیم؟

همه‌ی این‌ها ابهام‌هایی است که پیرامون جشن قهرمانی پرسپولیس وجود دارد. هر چند جام در غیاب مهدی تاج، محمود اسلامیان و محمدرضا ساکت هم در اختیار پرسپولیس قرار گرفت اما بهتر نبود فردی بزرگ‌تر و مشهورتر از حیدر بهاروند به جم می‌رفت؟ حداقل برای رفع حساسیت‌های تهران- اصفهان هم می‌شد چنین تصمیمی گرفت و یک مدیر اصفهانی را مجبور کرد تا به این جشن برود. آنوقت نه هواداران پرسپولیس مقابل فدراسیون فوتبال و روسایش جبهه می‌گرفتند و نه انتقادی متوجه مهدی تاج می‌شد.

 ایران ورزشی

۳۴ ۹  
آی اسپورت
2019-05-17 17:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
خان
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۵
خیلی پررو هستی دیگه چکار باید میکردن که جام را بتون بدن این جام کثیف ترین جام لیگ برتر بود راستی از عمو فغانی چه خبر؟ احتمالا الان داره تو دانشگاهتون تدریس میکنه
۹ ۱
اووف اوووف توووف پوووق
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۰۹
تاسیا خخخخ
۲
فرهاد
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۲
چشن جامهای کثیف در شان اصفهانی ها نیست برای همین اصفهانی ها افتخار ندادند بیایند چقدر پررو هستید شما لنگی ها . تمام ایران دیدند چطور فدراسیون و داوران قهرمانتان کردند هنوز دنبال زیر سوال بردن فدراسیون هستید فقط سوت فغانی در بازی سپاهان پرسپولیس 3 امتیاز برای پرسپولیس داشت و همان برای قهرمانی کثیف کافی بود
۹ ۱
شله زرد و فرهاد عقده ای
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۰۹
ککه خور سکته نکنی خخخخخخخ
۲
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۵۵
جبهه ما مشخص بوده از اول و ربطی به حضور یا عدم حضور تاج و دار و دستش نداره. اتفاقا بسیار لذت بخش تر شد که چهره هیچکدوم از این پلشتا رو کنار فیلم ها و عکس های جشن قهرمانی تیممون ندیدیم.
پرسپولیس
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۲۱
قضیه همون قمار باز هست که اگر نگه به ک ی... اونجاش میسوزه،،،طفلکی ها کیسه و چارپاهان و سوراخیتور دستشون از جام کوتاه شده هذیان میگن بزار کثیف باشه جام فعلا دست ماست شما بسوزید و برید خودتون بسازید البته ساقیش خوب باشه تا هذیان نگید....همین چارپان که لیگ نه و ده قهرمان شد با لابی پول تمام ستاره های تیمها رو جذب کرد تاقهرمان شد البته اون بیتالمال نیست این که به پرسپولیس و کیسه پول بدن بیت المال میشه کارخانه فولاد هم البته مال وزارت صمت نیست،،،وای بر روزی که دستها رو بشه ،،،هتریک سال بعد هم جام واس ماست....ما پرسپولیسیم و همیشه قهرمان نه چارپاهان که حالا حالا تو لیگ برتر بمان
۱
محمد
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۴۵
اسدی آی سوختی ها آی سوختی ها

بیا پچمادت رو بمالم به یه جاییت بعد برو تو تشت آب یخ علی منصور بشین
۱
اتحادیه اقلیت تاس رو ماییدیم:))
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۰۸
ککه خورای اصفهانی رو عملی نمودیم کافی نیست؟!
بگذار به جشن دومی خودشان برسن اقلیت تخمه ژاپنی
۲
امید
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۷:۴۴
اون ها از روی حسادت نیومدن ولی ما بسیار هم مشعوف شدیم. شما هم بسوزید. بسوزید. جامهای کثیفی که سپاهان با سکه لای گز و آب مسموم به دست آورد هنوز در خاطرمان هست و یا همین پارسال که استقلال روح الله باقری رو قبل از فینال حذفی خرید و ایشون هم خودشو 2 اخطاره کرد و در فینال آقای گل لیگ 1 و بهترین بازیکن خونه به خونه غایب شد تا استقلال به زور یک بر صفر ببره و قهرمان بشه. قلعه نویی هم که دیگه شهره ی آفاق و انفس میباشد.
بسوزید. بسوزید. ما لذتمان را میبریم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر