فهرست
پايان رويای مادريد/ 5گناه بزرگ كهكشانی‌ها
پايان رويای مادريد/ 5گناه بزرگ كهكشانی‌ها

پايان رويای مادريد/ 5گناه بزرگ كهكشانی‌ها

آی اسپورت- رئال‌مادريد در بازي يك‌شنبه‌شب مقابل سويا در لاليگا تنها يك گام تا برد فاصله داشت. در جريان مسابقه داور بازي يك ضربه پنالتي را به نفع رئال اعلام كرد كه با اعتراض فراوان بازيكنان سويا همراه شد‌؛ كريس پشت توپ قرار گرفت و بعد از يك درگيري كوچك كه ميان بازيكنان ايجاد شد، توپ را به گل تبديل كرد اما پايان قصه، باب ميل زيدان و شاگردانش پيش نرفت و مادريدي‌ها نتوانستند كار را آن‌طور كه دوست دارند، تمام كنند. گويا آنها بيش از حد به يك گلي كه زده بودند دل خوش كردند و آن قبراقي لازم و كافي براي مهار حملات تيم حريف را نداشتند و همين شد كه علاوه بر از دست دادن سه امتياز ارزشمند بازي، به تماشاي شكسته شدن روند شكست‌ناپذيري‌شان در40 بازي پياپي نشستند. 5 اشتباهي كه منجر به ناكامي رئال در اين بازي شد را می‌خوانیم.

 1- كيلور ناواس:  ناواس فصل گذشته در اوج آمادگي بود و ركوردهاي متعددي را به نام خودش ثبت كرد. مهارهاي عالي او كه شامل چندين مهار پنالتي نيز بود، در اوايل حضور زيزو در تيم مثال‌زدني بود و در بازه زماني مشابه در فصل قبل در17 بازي، تنها13 گل خورده بود. ناواس در تابستان تاندون آشيل قوزك چپش را عمل كرد و هنوز با روزهاي اوجش فاصله زيادي دارد. او يك‌شنبه‌شب اگرچه توانست ضربه بن يدر را به خوبي مهار كند ولي انتظارات از او به مراتب بيش از اين‌هاست‌؛ به ويژه در صحنه‌اي كه به گلزني جووتيچ منجر شد. اين‌طور به نظر مي‌رسد كه اين روزها كيكو كاسيا شرايط بهتري نسبت به او دارد. ناواس در اولين بازي‌‌اش در اين فصل مقابل دورتموند (2-2)، علامت‌ سؤال‌هاي زيادي را باقي گذاشت. در فينال جام باشگاه‌هاي جهان هم او روي يكي از دو گل دريافتي رئال مقصر بود و در اين فصل در18 بازي، 21 گل خورده است.

2- رئال معناي ريسك را نمي‌داند: مادريدي‌ها در طول اين فصل كمتر از هميشه ريسك كرده‌اند؛ آنها براي نباختن و كاملاً محافظه‌كارانه بازي مي‌كنند و اين به ضررشان شده است. گاهي وقت‌ها نمايش ضعيفي را به اجرا گذاشته‌اند (مقابل دورتموند و سويا در جام حذفي) و گاهي هم در سطح حريف بوده‌اند (مقابل بارسا و سويا در لاليگا). بازيكنان جناحي اين تيم كمتر به حملات ملحق مي‌شوند و بازيكنان خط مياني هم با وجود تعداد بالاي‌شان آنچنان حمله نمي‌كنند و مهاجمان رئال هم كمتر از قبل حمله مي‌كنند و كمتر شوت مي‌زنند. رئال بيشتر نگران اين است كه نبازد‌؛ آنها جناحين را مي‌بندند و سعي مي‌كنند روي ضربات ايستگاهي به گل برسند ولي جالب اينجاست كه در مواقعي مثل بازي يك‌شنبه كه بايد مقابل سويا محافظه‌كارانه‌تر كار كند (‌حتي بعد از مساوي شدن بازي)، آنها اين كار را نمي‌كنند. نتيجه‌گيري: رئالي‌ها نمي‌دانند كه چه زماني بايد ريسك كنند و چه زماني محافظه‌كارانه بازي كنند.

 3- بازي را نمي‌بندند:  بهترين مثال بازي مقابل لژياست كه رئال 2بر صفر پيش بود و بعد بازي 2-3 شد. اين اتفاق در بازي با دورتموند در برنابئو و در آلمان (هر دو بازي 2-2 تمام شد) نيز رخ داد. به همين ترتيب آنها در لاليگا هم به سه تساوي متوالي مقابل ويارئال، لاس‌پالماس و ايبار رضايت دادند. اين بار هم مقابل سويا، آنها قبل از زدن گل اول چندين موقعيت واضح گلزني را از دست دادند. بدتر از همه اينكه وقتي رئال از حريف پيش افتاد، تهديد دروازه حريف را فراموش كرد. از دقيقه66 (زمان به ‌ثمر رسيدن گل اول رئال) تا دقيقه 85 (گل تساوي سويا)، رئال حمله خاصي را ترتيب نداد. رئالي‌ها گاهي به خاطر نبود فشار و نگراني و گاهي هم به خاطر كمبود توان‌شان، نتيجه را از دست مي‌دهند.

 4- از طراوت خبري نيست: زيدان معمولاً تعويض‌هاي خوبي انجام مي‌دهد و سعي مي‌كند تا از همه بازيكنانش بازي بگيرد (حتي كوئنترائو را نيز مورد استفاده قرار داده)‌ اما سرمربي فرانسوي در بازي با سويا، نيمكت ذخيره‌هايش را فراموش كرد. اگر بازيكن قبراق و تازه‌نفسي در بازي يك‌شنبه وارد تركيب رئال مي‌شد، اوضاع به نحو ديگري پيش مي‌رفت اما زيزو تنها كواچيچ را به جاي كروس وارد زمين كرد، در حالي كه او مهره‌هاي خوبي مثل موراتا و اسنسيو را روي نيمكت داشت. بن‌زما و كريس واقعاً خسته شده بودند. سويا با ورود سارابيا و جووتيچ قبراق‌تر شد و تعويض اول اين تيم سانتري را فرستاد كه منجر به گل اول سويا شد و دومي گل دوم تيمش را زد.

 5- خونسردي بن‌زما:بحثي در مهارت‌هاي فوتبالي بن‌زما نيست ولي در بازي با سويا، او بيش از حد خونسرد بود. او در ابتدا يك موقعيت گلزني بارز را از دست داد و اشتباه دومش زماني بود كه او توپ ارزشمند و مهمي را در شرايطي كه بازي 1-2 بود، از دست داد. البته عملكرد بن‌زما در اكثر دقايق بازي در خط دفاع و خط حمله خوب بود ولي او در جريان اين مسابقه لغزش‌هايي هم داشت و همين باعث شد تا او يكي از متهمان اين ناكامي لقب بگيرد اما كريس با گلي كه زد، خودش را از قرار گرفتن در اين ليست رهانيد.

۷    
آی اسپورت
2017-01-18 08:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر