فهرست
لولوی تعلیق؛ از شما بعید است آقای تاج!
لولوی تعلیق؛ از شما بعید است آقای تاج!

لولوی تعلیق؛ از شما بعید است آقای تاج!

آی اسپورت – خطر تعلیق در کمین فوتبال است. این اصلا اتفاق دور از ذهنی نیست. اینکه خانم فاطیما دبیرکل فیفا به ایران نامه زده و احساس نگرانی کرده است هم اتفاقا همان بحثی بود که اهالی فوتبال انتظارش را داشتند. اساسنامه فدراسیون فوتبال در همان بند نخست تاکید دارد که این نهاد یک نهاد غیر دولتی است اما در ذیل همان بند اشاره مشخص دارد که براساس قوانین داخلی کشور فعالیت می‌کند.

این قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها یکی از مختصات قوانین عمومی است که در اساسنامه فدراسیون فوتبال هم به آن اشاره شده است. اصلا به همین دلیل است که امیر صدیقی دانش آموخته دوره مستر فیفا تاکید دارد این قانون نمی‌تواند منجر به تعلیق فوتبال ملی ایران شود. اما چرا چنین شائبه‌ای به وجود می‌آید و حتی فیفا با فدراسیون فوتبال ایران مکاتبه می‌کند تا ابراز نگرانی کند؟

شاید درک دو نکته در این زمینه کمک کند که چرا امروز فوتبال در چنین بن بستی قرار گرفته است. ولی قبل از آن باید یک نکته خیلی صریح تشریح شود. اینکه فوتبال ایران امروز در یکی از تاریخی‌ترین بزنگاه‌هایش قرار داد. در بزنگاه جام ملتها و رویای قهرمانی پس از ۴۰ سال. چیزی که حالا کمترین شایستگی فوتبال‌مان است و باید همه در کنار هم به مهدی تاج و دوستانش در این زمینه کمک کنیم که فرصت از دست نرود و باز افسوس نخوریم! از دوره مدیریت تاج بر فوتبال به طور قانونی کمتر از ۶ ماه مانده و می‌شود مدارا کرد و قانون بازنشسته‌ها را فعلا عطف به ماسبق نکرد تا این دوره ۶ ماهه به سر برسد و ما جام ملت‌های آسیا را به سلامت از سر بگذرانیم.

 اما دو نکته مهمی که باید در نظرمان باشد برمی‌گردد به تصمیمات اشتباه مدیران فعلی فوتبال که این حساسیت را ایجاد کرده‌اند. آن‌ها که از ابتدا می‌دانستند اصل قانون چیست، خودشان بر اجرای قانون تاکید کردند. اینکه کسی جانباز دفاع مقدس باشد اما بداند بر اساس قوانین کشورش نمی‌تواند در جایگاهی خدمت کند و بعد استعفا ندهد تا خطر تعلیق فوتبال کشورش را تهدید می‌کند، اصلا باور پذیر نیست و قطعا یکی مثل مهدی تاج کسی نیست که دنبال چنین راهکاری برود.

پس چرا خطر تعلیق باید فوتبال‌مان را تهدید کند؟ مهدی تاج و افرادی چون علی کفاشیان که خیلی خوب می‌دانند با این قانون حق دخل و تصرف در بیت‌المال را ندارند پس چرا باید این بحث طوری پیش برود که خطر تعلیق را داشته باشیم؟ آنها که خیلی خوب می‌دانند یک استعفا به مجمع همه مشکلات را حل می‌کند، آیا واقعا در زمان انتخاب ممکن است باور کنیم میان انتخاب مسئولیت شخصی و منافع ملی، آنچه نادیده گرفته می‌شود، منافع ملی است؟

اگر چه نکته کلیدی در بحث این قانون و تضادش با اساسنامه فوتبال یک اختیار کلیدی است. اگر فوتبال بر اساس قانون ۵ ساله کشور توانسته بود از اسفندماه گذشته به حق پخش برسد، حالا بی نیاز از بودجه‌های دولتی بود. پولی که قانونا باید رسانه ملی بپردازد و راهکاری که علی لاریجانی رئیس مجلس هم صراحتا به اعضای فدراسیون گفته. اینکه حق پخش‌تان را بگیرید و غیر دولتی و مستقل باشید. اتفاقی که برای همیشه فوتبال‌مان را از این تهدیدهای فیفا و استرس‌ها نجات خواهد داد.

 

خبر آنلاین 

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-11-09 10:59:00
نظر دهید

۲ نظر
آرش6
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
بخور بخوره دیگه - تاج و ساکت و اسلامیان اینقدر خوردند باز ول کن نیستند
محسن
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۰۶
فکر کنم چند روزی وقت داشته باشند که اسرار را محو کنند! اما مشکل اینجاست چه حالا و چه شش ماه دیگه،حساب پس خواهید داد حتی اگر فکر کنید ردی از خود به جا نگذاشته اید.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر