فهرست
لابی سیاسی نتیجه سپاهان–پرسپولیس را تعیین می‌کند؟
لابی سیاسی نتیجه سپاهان–پرسپولیس را تعیین می‌کند؟

لابی سیاسی نتیجه سپاهان–پرسپولیس را تعیین می‌کند؟

آی اسپورت - سپاهانی‌ها مدعی هستند به درخواست هواداران خود توانایی خروج از هتل محل اقامت را نداشتند تا در موعد مقرر خود را به ورزشگاه نقش جهان برسانند و مهیای بازی شوند، اما دو نکته اساسی در این مورد وجود دارد:

اول اینکه: سرهنگ نورعلی فرمانده یگان ویژه استان اصفهان صراحتا اعلام کرد با اینکه مسئولیت برقراری نظم مقابل هتل سپاهان برعهده نیروی انتظامی استان بود، اما یگان ویژه هم نیروی احتیاطی و هم نیروی کمکی داشت و حتی به سرعت وارد عمل شد تا به اسکورت اتوبوس سپاهان از هتل تا ورزشگاه کمک کند. سرهنگ نورعلی همچنین اعلام کرد نمی‌داند دلیل تاخیر در شروع و سپس لغو بازی چه بود.

دوم اینکه: مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان به صورت رسمی در مصاحبه تلویزیونی خود از جلسه با استاندار اصفهان درست در روز بازی برای لغو شدن این دیدار خبر داد. یعنی در زمانی که میلیون‌ها علاقمند به فوتبال منتظر تماشای فینال لیگ بودند، کار‌های خود را مدیریت می‌کردند تا تماشای این بازی را از دست ندهند و بعد از چند هفته قرار بود یک بازی جذاب و دیدنی در لیگ ایران را ببینیم، آقای تابش و دوستانش در استانداری مشغول لابی بودند تا بازی بدون تماشاگر سپاهان و پرسپولیس را لغو کرده و به زمان دیگری موکول کنند!

بعد از خروج اعضای تیم فوتبال پرسپولیس که به ادعای مدیران این باشگاه، کاملا با هماهنگی مهدی سیدعلی داور و جلال مرادی ناظر بازی صورت گرفت، صدای اعتراض سپاهانی‌ها به آسمان بلند شد و آن‌ها گفتند چرا پرسپولیس حاضر به انجام بازی نیست؟ این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سرخپوشان طبق صحبت‌های سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ، به صورت قانونی دو بار به مدت ۳۰ دقیقه و یکبار با اصرار داور و ناظر بازی، به مدت ۷ دقیقه منتظر شروع بازی ماند، اما باز هم اعضای سپاهان حتی از راهرو هم خارج نشدند.

شب گذشته و صبح امروز (دوشنبه) اتفاقات عجیب‌تری رقم خورد. شنیده‌ها از دیار نصف‌جهان این مسئله را تائید می‌‎کند که لابی‌های سیاسی آغاز شده و بعد از آن که سپاهانی‌ها به دنبال لغو بازی از دفتر استاندار بودند، حالا به دنبال افراد قدرتمند و چهره‌های سیاسی بیشتری هستند تا شاید در رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاثیرگذار باشد. البته این خبر‌های پشت پرده، نه تکذیب می‌شود و نه تائید، اما خط‌ها اشغال شده و این طور به نظر می‌رسد که برخی مشغول ساختن لابی‌های قدرتمند هستند تا در نتیجه بازی و رای کمیته انضباطی تاثیر بگذارند.

باید دید فدراسیون فوتبال در نهایت چه تصمیمی می‌گیرد و چطور می‌خواهد با این پرونده که البته مقصران اصلی رقم خوردن آن کاملا مشخص هستند، برخورد کند.

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2020-02-24 23:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
KEAN
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸، ۰۱:۲۶
خودتو جر نده وزارت و فدراسیون نزده برای لنگ میرقصن ،حالا که بهانه دستشونه زودتر از یک هفته نتیجه ۳-۰رو میدن
۱
مقداد
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸، ۰۹:۱۳
نتیجه به اذعان همه کارشناسان باید 3-0 به سود پرسپولیس زده بشه و در غیر اینصورت پرسپولیس میتونه از فیفا پیگیری کنه و حقشو بگیره.
اما سپاهان هم باید جریمه بشه. مهمتر از اون مربی و سرپرست تیمن که باید به هیت مدیره در مورد این افتضاح پاسخگو باشن که چطور بازی به این مهمی رو با این بچه بازیا از دست دادن و اینطور شان و شخصیت باشگاه رو لکه دار کردن.
به امید روزی که مافیا و توسل به ذکر و فریب از ورزش ریشه کن بشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر