فهرست
مردی که «ع.ف» نمی‌شود
مردی که «ع.ف» نمی‌شود

مردی که «ع.ف» نمی‌شود

آی اسپورت - طی چند روز گذشته خبر متهم شدن دو مجری سرشناس تلویزیونی به دریافت هدیه و وام کلان از یک موسسه مالی و اعتباری، مثل بمب در فضای رسانه‌ای کشور ترکیده است. هر دو نفر آدم‌های ظاهرالصلاحی هستند که یکی از آنها تا همین چند ماه پیش در برنامه‌اش چپ و راست درمورد بدهکاران بانکی پلاتوی طنز می‌گفت و ملت هم برایش کف می‌زدند! البته که آنچه مطرح شده، فعلا در حد «اتهام» است و هر دو نفر ضمن تکذیب داستان، از تعقیب قضایی اتهام‌‎زنندگان خبر داده‌اند.

با این همه، آنها تنها ستاره‌های تلویزیون نیستند که چنین شائبه‌هایی درموردشان مطرح می‌شود؛ چه اینکه همین دو هفته پیش بحث درمورد پشت پرده مالی یک برنامه پربیننده دیگر در فضای مجازی داغ شد. البته که پدید آمدن این فضا پیرامون صداوسیما جای تعجب ندارد. وقتی تلویزیون به صورت انحصاری اداره می‌شود، معدود افرادی که شانس حضور موثر و مستمر در این رسانه را پیدا می‌کنند از ضریب نفوذ بالایی بهره‌مند می‌شوند. در این شرایط طبیعی است که آنها همیشه زیر ذره‌بین باشند و در حوزه مسایل مالی و اقتصادی هم شایعات درست یا غلطی در موردشان ساخته شود. این قاعده اما ظاهرا یک استثنای بزرگ دارد و آن عادل فردوسی‌پور است؛ کسی که بیش از 20سال در بالاترین سطح برای تلویزیون کار کرده و شاید پرنفوذترین چهره دو دهه گذشته این رسانه بوده، اما هرگز چنین ابهاماتی درموردش مطرح نشده است.

عادل به‌خاطر جنس کاری که دارد، تا به حال لج خیلی‌ها را درآورده و تقریبا همیشه هم تحت فشار بوده است. گروه‌های متنوعی منتقد یا مخالف فردوسی‌پور هستند؛ از مربیان سنتی که فکر می‌کنند مجری90 دکان آنها را در تیم‌های بزرگ تخته کرده تا گروه‌های تندرو که در حاشیه همین جام‌جهانی برایش نوشتند: «اگر به این مجری تلویزیونی رو بدهی، لابد می‌خواهد شنای زنان را هم روی آنتن پخش کند!» حتی گاهی هواداران سرخابی هم با این گمان که عادل به ضرر تیم محبوب‌شان گام بر می‌دارد علیه او کمپین ساختند و فضا درست کردند. با تمام اینها اما، هرگز شائبه لفت‌ولیس و سودجویی مالی درمورد فردوسی‌پور وجود نداشته و حتی خونی‌ترین دشمنانش هم نتوانسته‌اند در این زمینه از او گزک بگیرند. آیا افتخاری از این بزرگتر وجود دارد؟ 

 صد البته عادل هم «انسان» است و به حکم همین ویژگی نقایص قابل طرحی در کارش وجود دارد. مثلا همین حالا می‌شود از او بابت پشتیبانی اعصاب خردکن و مطلقش از کارلوس کی‌روش انتقاد کرد یا بر او خرده گرفت که چرا در کنار پخش معاشرت عمومی رئیس‌جمهور کرواسی(!) بخشی از جسارت و قدرت لابی‌گری‌اش با مدیران سازمان را برای بازگشایی پرونده حیاتی «حق پخش تلویزیونی» به کار نمی‌گیرد؟ اینها و خیلی نقدهای دیگر حتما بر عادل وارد است و منتقدان او هم باید مثل خودش بی‌پروا به کم‌وکاستی‌های مجری نود بپردازند. در عین حال اما، همه باید خوشحال باشیم که در این برهوت پاکدستی، حداقل یک نفر هست که بعد از 20سال درخشش در آسمان تلویزیون، نه دنبال وام میلیاردی است و نه وصله شیتیل گرفتن از این و آن به او می‌چسبد. او عادل فردوسی‌پور است و هرگز «ع.ف» نخواهد شد؛ حتی اگر برخی همکارانش به جاده خاکی بزنند و رسانه متبوعش با ارز دولتی خوراک دام وارد کند!    

همشهری ورزشی

۹۷۱ ۱۵  
آی اسپورت
2018-07-21 17:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
علی پرسپولیسی
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۵۰
فساد صرفا درآوردن پول نامشروع نیست . هرگونه سو استفاده از قدرت و القای دروغ به جای حقیقت به مردم هم فساده .‌ هیتلر هم برای پول اون همه آدم نکشت . انگیزه های دیگه ای جز پول داشت . آیا هیتلر هم از نظر شما قدیسه؟ قدیسی از جنس فردوسی پورتان؟
امید از تفت
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
احسنت
شاهین ممسنی ❤❤
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۹
یک‌حقیقت نیاز به حمایت آن هم در این سطح وسیع ندارد.
عادل فردوسی پور اگر پاکدست باشد گذر زمان آن را اثبات می کند هرچند که تداوم حضور ۲۰ ساله در تلویزیون میلی که حضور و محو شدن آدمها به یک سرفه و عطسه وابسته است نیازمند امتیاز دادن های گوناگون است و داستان ویزیتورهای اپ روبیک و قطع کردن صدای جواد نکونتم هم به اندازه کافی بیانگر ماهیت واقعی عادل فردوسی پور بود.
اقایان حامی فردوسی‌پور پور!
وقتی بیش از حد معمول برای تبرئه عادل فردوسی پور تلاش می کنید و صغرا و کبرا می چینید یاد ِ آن جمله معروف می افتیم:
گفتی و باور کردم
اصرار کردی و شک کردم
قسم خوردی و مطمئن شدم دروغ می گویی!
fars
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
دیگه کسی گول این داستانا و تعریفا رو نمیخوره عزیزجان
fars
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
دیگه کسی گول این داستانا و تعریفا رو نمیخوره عزیزجان
keyvan
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۲
آقا.....این فردوسی پور طرفدار کی روشه ها.....یعنی طبق سیاستهای شما باید بکوبینش نه اینکه ازش تعریف کنین!!!!!گفتم شاید یادتون رفته باشه.خخخخخخخ
۷
رضا
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۷
شاعر که می شوی خیال تو یعنی حکومت دوست ...شعر خوبی بود
//
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
نویسنده محترم اول بره مصداق کامل حق الناس رو بفهمه بعد بیاد از فردوسی پور قدیس بسازه
بهراد
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۰
مدتهاس به دلایل گوناگون نود رو نمی‌بینم یا گذرا حداکثر چند دقیقه ای تماشاش میکنم اما نویسنده مقاله ادعایی کرده در مورد سلامت مالی فردوسی پور و از نظر من استدلال های قوی و محکمی برای این ادعا مطرح کرده و به هیچ وجه قدیس و معصوم نساخته از عادل. کاش یکی از دوستان مخالف با دلیل و نه با شعر و ضرب المثل و اتهام و لوندی سعی میکرد رد کنه ادعای نویسنده رو. شخصا ممنون کسی خواهم بود که مستند و مستدل خلاف ادعای نویسنده رو ثابت کنه
۹
اکبر
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۵
مطمئنی؟
محمد
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۸
محمد دادکان:

«رسانه ملی دلال خیلی از باشگاههاست. این مجری‌هاش که هستن، تلویزیون رو عرض می‌کنم. به خدا دلالن. به باشگاه زنگ می‌زنه این دو تا بازیکن رو بگیر اگه نه خرابتون می‌کنم. همه رو با سند میگم.
مجریان تلویزیون برای پوشش دردهای جامعه، نتایج جام جهانی رو پروپاگاندا کردن. جوی به وجود آوردن تا مردم مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی رو فراموش کنن. همون مجری که میگه مردم عالی بودیم جشن بگیرید، دلاله»
فرامرز
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۵
مقایسه عادل فردوسی پور که بزرگترین جرمش طرفداری از سرمربی تیم ملی کشورش است با هیتلر که باعث مرگ بیش از 60 میلیون انسان شده، کار زشت و کثیفی است.
۹
Ava_86
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۵۴
یعنی من مخاطب باید باور کنم تو سازمان سرتا پافاسد و برمبنای رانت صداوسیما کسی مثل فردوسی پور بیست ساله سالم و صادق باقی مونده! حالا خوبه همین امروز دادکان با لودر از روی کل مجریای تلویزیونی رد شد. در مورد فردوسی پورهم شایعه کم نیست فقط مونده افشا بشن
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
به فرامرز ؛
کار زشت و کثیف اینه که یه حرفیو نفهمیده شروع کنی به جواب دادن بهش و تازه توش توهین هم به کار ببری .‌مثال هیتلر برای آدمای نادونی مثل تو بود که منظور رو از انگیزه های غیر مادی آدما نشون بده که میتونه این انگیزه ها چه بسا انگیزه های قوی تری نسبت به مادیات باشن . ولی تو محاسبه میزان نادونی و کج فهمی شما کمی دچار مشکل شدم !! فکر میکنم یه مقدار دست کم گرفتم توانایی شما رو تو این حوزه!
۵
معین
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
کاش امثال تو از عادل دفاع نکنند بگذارید این یک عادل برای همه بمونه توروخدا دیگه اینو مصادره نکنید!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر