فهرست
قهرمان زمینی علیه آدم فضایی: من یک انسان هستم
قهرمان زمینی علیه آدم فضایی: من یک انسان هستم

قهرمان زمینی علیه آدم فضایی: من یک انسان هستم

آی اسپورت- منطقی نیست. منطقی نیست که این عصر از فوتبال دو فوق ستاره داشته باشد. حتی این سوال مسی یا رونالدو هم منطقی نیست. این عصر از فوتبال باید یک ستاره داشته باشد. باید عصر مسی باشد. از 9 توپ طلای دوره اخیر باید 9 توپ طلا را به او بدهند. فقط 5توپ از 9 توپ؟ خیلی غیرمنطقی است. هر دوره ای از فوتبال عصر یک بازیکن است. بازیکن‌های دیگر هر چقدر ستاره در سایه می‌میرند و محو می‌شوند. فکر می‌کنید عصر مارادونا، عصر پله، عصر پلاتینی بازیکن خوب کم داشته؟ ستاره نداشته؟ داشته اما آنها تسلیم قانون فوتبال شدند. همه چیز انگار غیرمنطقی است. این روزها همه از بازی بارسلونا و اسپانیول حرف می‌زنند. نگاهی به همان بازی بیندازید. این بازیکن که این‌طور دریبل می‌زند و این‌طور همه را مدهوش می‌کند همین یک هفته پیش برای چهارمین بار یک توپ طلای دیگر از آن 9 توپ طلا که حقش بود را از دست داد.به همان کسی داد که نگذاشت این عصر، عصر مسی نام بگیرد. اصلا منطقی نیست. مگر بازیکنی بهتر از آن چیزی که مقابل اسپانیول دیدیم در جهان وجود دارد؟ مگر می‌شود توپ طلا را به مسی نداد.

بازیهای آن بازیکنی که توپ طلا را از او گرفت ببینید. اگر یکی از این دریبل‌ها پیدا کردید. اگر در این چند بازی اخیر یک نمایش درخشان دیدید. نمی‌بینید. اینجا چرا همه چیز غیرمنطقی است.

یکی از توئیت‌های دیروز همین سایت نوشته بود:« بهترین بازیکن دنیا در تمام این سالها مسی بوده مگر سالهایی که رونالدو زحمت زیادی کشیده»

کلید این همه اتفاق غیرمنطقی همین‌جاست. در همین یک تلاش و زحمت. وقتی از تلاش و زحمت حرف می‌زنیم از یکساعت زودتر سر تمرین آمدم و چندتا ضربه پنالتی بعد از بازی تمرین کردن حرف نمی‌زنیم. از تلاش برای شکست دادن یک غریزه حرف می‌زنیم. همین‌قدر نشدنی و باز هم غیرمنطقی. مگر می‌شود با تلاش و زحمت با یک اتفاق غریزی برابری کنی؟ نکته رونالدو همین است. همین که نشان داده می‌شود. نشان داده می‌شود به صورت غریزی بهترین نباشی، فوتبال در خونت نباشد اما با تلاش هم‌رده اعجوبه قرن بشوی. نگذاری یک عصر را به تنهایی به نام خودش سند بزند. خودت را تحمیل کنی به تاریخ.

مسی یک بازیکن عادی نیست. یک اعجوبه است. یک اعجوبه  غریزی. او فوتبالیست متولد شده. اعجوبه به دنیا آمده. خیلی جالب است برای رسیدن به بارسلونا و بهترین تیم دنیا هم تلاشی نکرده انگار بارسایی زاده شده. از همان اول شاید تا آخر فوتبال.

رونالدو اما بازیکنی از همین زمین است. عین ماست. از جنس ماست. از سیاره دیگری نیامده. از همین زمین‌های خاکی شروع کرده. نه فوتبالیست به دنیا آمده نه اعجوبه نه رئالی. همه این‌ها را با همان کلیدواژه به دست آورده. تلاش. این که خودخواهی دارد این که غرور دارد این که گاهی اوقات پسر بد فوتبال است به همین دلیل است. مثل خود ما. مسی مثل همان تماشاگر ویژه بازی بارسلونا و اسپانیول است. همان که لباس فضایی بر تن کرده بود روی بنری به زبان اسپانیایی، خودش را «هم‌سیاره‌ای» لئو مسی معرفی کرده است. مسی یک آدم فضایی از دنیای دیگر است. بدون غرور، بدون خودخواهی بدون عشق نمایش.بدون احساس. همه احساس و غرور و زندگی‌اش غریزه‌اش است.غریزه‌ای به نام فوتبال بازی کردن.

آدمها برای چیزهایی که برای بدست آوردنش زحمت کشیده‌اند مغرور می‌شوند، به خود می‌بالند و برای بهتر و بهتر شدنش تلاش می‌کنند نه برای چیزهایی که به آنها هدیه شده است. مسی اعجوبه این عصر است و رونالدو ستاره آن. اگر بخواهید روزی به فرزندتان بگویید که تلاش کند تا به تمام آرزوهایش برسید حتما رونالدو را برای او مثال خواهید زد نه مسی را.

۲۷ ۱۸  
آی اسپورت
2016-12-20 14:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
بهنام
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
فقط ی کلیپ از نحوه عکس گرفتنش با جام باشگاه های جهان رو ببینید میفهمید رونالدو مشکل روانی داره حالا اسم بیماریش دقیقا چی هست رو باید از روانشناسا پرسید

رونالدو رو ب مسی نچسبونید خواهشا مثل مسی شاید هر ۵۰ سال بیاد اگ بیاد ولی مثل رونالدو خیلی زیاده نو تاریخ فوتبال فقط فرق اونا با رونالدو اینه ک انقد حمایت رسانه ای و تبلیغات پشتشون نبوده

برزو
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۵۶
رونالدو و مسي جفتشون با تمرين به اينجا رسيدند.
اگه به دريبله كه مسعود شجاعي جلو ارژانتين 2-3 نفرو دريبل زد تو دو صحنه.
همين مسي دو هفته پيش جلو رئال محو بود يه موقعيت 100% هم خراب كرد.
اگه مسي واقعا كيفيتش در اين حده ميخواست راموس و مارسلو و كارواخال رو دريبل كنه. كيفيت بازيكناي روبه روش رو هم بايد نگاه كنيد بعد تمجيد و اسطوره سازي!
۱
بهنام
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۱۸
برو گلش جلوی ریال رو ببین همون سالی ک چمپیونز حذفتون کردیم از وسط زمین همتونو دریبل زد زدش تو گل اشتباه داری ادعا میکنی خخ
در جواب بهنام
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۰۰
داداچ داري اشتباه ميزني!
اون بازي كه معروفه به رسوايي برنابئو كه پپه الكي اخراج شد. پپه تو اون بازي مامور مهار مسي بود و الحق نذاشت مسي نفس بكشه تا اخراج شد به قول مورينيو تمام مشكلات بارسلونا حل شد!
سال 2009 هم با رسوايي استمفوردبريج قهرمان شديد.
۱
بهنام
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۵
در ضمن بچه ای ک با مشکل جسمی تونسته بهترین تاریخ بشه باید خیلی خودمونو بزنیم ب ندیدن ک فک کنیم بدون تلاش شده بهترین تاریخ واقعا یکم فکر کردن قبل نوشتن یا حرف زدن خیلی خوبه
۶ ۴
سعید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۳۲
اسم هورمون ها و داروهایی که مصرف میکرد تا با "تلاش" بر مشکلات جسمانیش فائق بیاد رو میدونید؟ یا بازیکنایی که حذف شدن تا این اعجوبه بهونه تو کاتالونیا بدرخشه؟
من رئالیم ولی واقن گاهی دلم برای رونالدینیو تنگ میشه.
۷
بهنام
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۶
ینی رونالدینیو با رفتن ب کلوپ های شبانه فوتبالشو نابود کرد اسمش میشه حذف کردنش؟!!!

اوکی
۳
سعید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۹
بله البته حق با شماست، بازیکنی که قراره حذف شه با دوتا کلوب رفتن فوتبالش نابود میشه و بازیکنی که قراره بدرخشه حتا از فرار مالیاتی هم یه جوری فرار میکنه :)
۲
بهنام
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۴
دقیقا مثلا رونالدو بزرگترین فرار مالیاتی تاریخو ب کمک پرز و رابطاش لاپوشونی کردن رفت
۴
امیر حسین شبانکار
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۶
بسیار زیبا توصیف کردید.البته اگه ناراحت نمیشید یه توضیحی بدم خدمتتون.در 5 سالی که مسی صاحب توپ طلا شد یک سال و آن هم در سال 2012 عده ای می گفتن مسی لیاقت انتخاب بعنوان بهترین بازیکن جهان در این سال رو نداشته و دلیل اصلیشون هم بالانبردن جام قهرمانی جهان بود.یعنی عدم افتخار تیمی.در حالی که بحث سر این است که کدام شخص بهترین بازیکن دنیاست نه کدام تیم.لازم به ذکر است فقط بررسی کنید که در همون بازیها اگر مسی نبود آرژانتین تا فینال بالا میومد ؟نقش مسی در حضور آرژانتین در فینال رو میشه انکار کرد؟حالا می رسیم به رونالدو که صاحب 4 توپ طلا شده.حداقل دو توپ طلا از 4 توپش رو بدلیل افتخارات کسب شده تیمی بدست آورده نه اینکه واقعا از لحاظ فردی بهترین بوده.به نظر من اگر شاخص انتخاب بهترین بازیکن تغییر کنه و فقط کیفیت خود بازیکن مهم باشه و نه کیفیت سایر هم تیمیهاش، الان رونالدو شاید یک یا نهایتا دو توپ طلا داشت و مسی 7 تا.واقعا امسال پرتقال تیم خوبی داشت.اما شایستگی قهرمانی اروپا رو داشت.؟یا آلمان و فرانسه بهتر از پرتقال نبودند؟!!! ولی پرتقال اول شد و بیشتر از همه رونالدو سهم برد از این قهرمانی.نمیخوام ارزشهای بالای رونالدو رو زیر سوال ببرم و زحمتهایی که میشه رو ،فقط میخوام بگم کسب افتخارات تیمی به رونالدو خیلی کمک کرد تا ازش اینگونه تمجید بشه.نه پرتقال و نه رئال هیچگاه بدون رونالدو نابود نمیشن ولی بارسا و آرژانتین بدون مسی عین ماری هستن که زهرش رو گرفته باشی.من میگم هیچ کسی تو تاریخ مثل مسی نیست چون در هیچ عصری بازیکنی مثل رونالدو رقیب هیچ کدوم از بازیکنان افسانه ای دنیا نبود.بله در حضور رونالدوی پرتقالی مسی چشمهای تمام فوتبالدوستان رو خیره کرده و بر فوتبال حکمرانی میکنه.اینه که مسی رو تو فوتبال جاودانه میکنه
۸
سعید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۶
تو یکی از کمیک های دی سی کامیکز، یکجا بین بتمن و سوپرمن درگیری لفظی پیش میاد. سوپرمن، بتمن رو متهم میکنه که میخاد به زور همه چیز رو به کنترل خودش دربیاره. بتمن در جواب میگه که داستان کنترل کردن نیس، انجام دادن هرچیزیه که در توان آدمه، نه مثه سوپرمن که در بهترین شرایط یک منبع الهامه.
بعد دارم مقایسه میکنم فینال یورویی که پرتغال قهرمان شد رو، با فینالی که آرژانتین توش زه زد؛ فرق بین تلاش حتا با پای ورم کرده کنار خط تا تیم قهرمان بشه با تبدیل شدن به سوپرمنی که شکست میخوره تا شکستشم تحسین شه.
حتا تو نظر سنجی های خود دی سی کامیکز هم بتمن شخصیت محبوب ترین نسبت به سوپرمن.
۸ ۲
رامین
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۹
چه مقایسه مسخره ای!
کاری که رونالدو کنار زمین داشت انجام می داد فوق العاده مسخره و غیرحرفه ای بود که حتی خود پرتغالیا هم انتقاد کردن. رونالدو یه شو منه. نه یه فوتبالیست!
کی رو داری با کی مقایسه می کنی برادر؟ اصلا بازیهای مسیو دیدی؟
سعید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۴
جنابِ رامین، منم فکر میکنم که شما نهایتن از سال 2006 باشه که فوتبال رو به طور جدی دنبال میکنید. وگرنه اینقدر از بازی های فانتزیِ بازیکنی که حتا مثله رونالدینیو "شوق" فوتبال هم نداره به وجد نمیومدین. از نام بردن ستاره های "جنگجو" و فانتزیِ سالهای قبل ازون چشم پوشی میکنم.
۲
رامین
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
البته که متن زیبایی بود. ولی ایرادش اینه که رونالدو با تلاش بیشتر از اینشم نمی تونست چارتا توپ طلا بگیره، اگر پرز روش این همه تبلیغ نمی کرد. و البته پرز از بین این همه بازیکن رو رونالدو تبلیغ می کنه چون خوشگله. پس یه جورایی می شه گفت رونالدو نون قیافه و قد بلندشو می خوره که خیلی ذاتی تر از هنر مسیه!
فراموش نکنین یه تیم داره بازی می کنه که رونالدو گل بزنه. و این به قیمت از دست رفتن جام پشت جام واسه رئال تو طول این هشت نه سال بوده.
بهنام
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۰
دقیقا موافقم با کامنتت

تبلیغات و برندای تبلیغاتی قدرت باورنکردنی ای تو انتخاب برنده توپ طلا دارن

این نکته رو یکی از نویسنده های اسپانیایی ک مشهورم هست بهش اشاره کرده بود
جاوید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۰
فوق العاده بود نیلو گلی مثل همیشه ، بسیار زیبا حقایقو گفتی‌، فقط اینو خوشم تیومد که مسی از سیاره دیگری اومده ، چرا زمانایی که تو آرژانتین بازی میکنه از یه سیاره دیگه نیومده ، تو بارسا بهترین بازیکنای دنیا جمع شدن تیمای روبرو چاره ای ندارن فضا رو برا مسی آزاد بذارن چون همه پست های بارسا بهترین های دنیا هستند ، مسی حتی جراتِ جدا شدن از بارسارو هم نداره ، اسطوره اونه که یه تنه یه تیم باشگاهی مثل ناپولی رو قهرمان کنه (مارادونا) اسطوره اونه که یه تنه تیمی که ادر توش مهاجمه رو قهرمان اروپا کنه (رونالدو )
۵ ۱
رامین
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۹
داداچ داری اشتباه می زنی :)))
رونالدو تو باقالیا بود وقتی ادر داشت رونالدو رو قهرمان می کرد :))
ک
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۱۱
اق نویسنده دانشمند ای بزرگ ای عریر ای پروفسور ای حکیم الحکما مش حسن ماست بندچی هیچوقت نمیگه ماستم ترشه همینجوری که ای اسپو ت دادمیزنه ماستم شیرینه ! کل حرف ای اسپرت روی قشنگ دریبل زدن مسی میچرخدچونکه هیچ مزیت بدردبخوری همانندکریس که توفوتبال شش دانگه رونداره وچون مسی جونشون قابلیت دیگری به غیریه دریبل حشک وخالی نداره بل اجبارروی تنهانفطه که اساسا بچه های تیم های ازخیابان گرفته تا اون بالا بالا ها همه دریبل زنند! ونکته اساسی اگه قراره فقط وفقط به دریبل زنان جام بدهند باید جام روبه فوتسالیست ها داد که توی ده سانت زمین دریبلی میزنندکه مسی که هیچ ؟اصلا دور دو ر نرویم همین فوتبال علی اصغری خودمان علی کریمی! خداییش قشنگترودریبل های ریز تری ازمسی نمیزنه؟ پس بیان دودستی توپ طلا روبدن به ایشون/علی کریمی/ویابدن به فوتسالیست ها پس این همه کارشناسای سراسرجهان چه روزپامه نگارها چه مربیان غدردنیاوهران چه کسانی که متخصص وفن ورزفوتبال به این نتیجه. رسیده که. توپ طلا لایق کربس بااکثریت ارا که مطمئنا ان چندنفرهم که.رای به مسی داده ارابشخورهمین نشریه قصه سرای ای اسپو ت ویااون نشریه زرددیگه بدتراراسپورت دی پورتیو سردراورده !!!! نتیجه دانشمند توپ طلا رومیخوای بدی مسی بفرستین ببینین کریس چراازلحاظ فنی دارای شش دانگ اصلی اصول فوتبال نوین میباشد نسبت به تقویت این عوامل درمسی ایشون رووارد رقابت باکریس نماییدوگرنه بارفتن بلاتر مسی ازطریق سالم دیگررنگ توپ طلا رانخواهددید ای دانشمند
ب
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر