فهرست
باورنکردنی؛ شکایت وکیل استقلال از این باشگاه!
باورنکردنی؛ شکایت وکیل استقلال از این باشگاه!

باورنکردنی؛ شکایت وکیل استقلال از این باشگاه!

آی اسپورت - به نظر می‌رسد که شکایت استقلال از سازمان لیگ و پرسپولیس در مورد پرونده سوپر جام هنوز هم موضوع دامن‌گیر برای آبی‌های تهران است. پیش از این گمان می‌شد که دادگاه CAS با صدور رای به نفع پرسپولیس و جریمه 50 میلیون تومانی پرونده را بسته باشد اما حالا ابعاد جدیدی از این پرونده فاش شده که می‌تواند خسارت چند صد میلیونی برای استقلال در پی داشته باشد.

ماجرا از این قرار است که باشگاه استقلال برای شکایت در خصوص پرونده سوپر جام، وکیل ایتالیایی-استرالیایی به نام جیمز کیچینگ را استخدام کرده است. فردی که کمپانی حقوقی کیچینگ را در اختیار دارد. وی که در حوزه خود یکی از افراد زبر دست و ماهر است تا به اینجا مبلغی در حدود 400 میلیون تومان را به عنوان حق الوکاله درخواست کرده که از سوی باشگاه استقلال پرداخت نشده است. جیمز کیچینگ در این مدت نامه‌های فراوانی درباره دستمزد خود به باشگاه استقلال، وزارت ورزش و مسعود سلطانی فر ارسال کرده که هیچ کدام جواب نداشته است.

پیش از این جیمز کیچینگ تا تاریخ 13 دی به باشگاه استقلال فرصت داده بود که پول او را پرداخت کند. اما با دخالت مدیران ارشد وزارت ورزش این فرصت تا 6 بهمن تمدید شد و به نظر می‌رسد که باز هم اقدامی صورت نگرفته است و باید در انتظار پرونده جدید در فیفا علیه باشگاه‌های ایرانی بود.

به همین دلیل او به دنبال شکایت دوباره به دادگاه CAS برای دریافت حقوقش خواهد رفت. موضوعی که به طور قطع با برنده شدن جیمز کیچینگ پایان می‌یابد و علاوه بر آن هزینه‌ای نزدیک به 500 میلیون تومان را به باشگاه استقلال تحمیل می‌کند. پولی که تحت عنوان هزینه دادرسی بر گردن طرف ایرانی خواهد بود.

نکته جالب توجه دیگری در این خصوص وجود دارد. در زمان مدیریت وقت استقلال، آن‌ها علاوه بر جیمز کیچینگ، یک وکیل خانم به نام سوزانا را هم استخدام کرده‌اند که او هم در کمپانی حقوقی کیچینگ کار می‌کند. حالا در این مورد جیمز کیچینگ از استقلال شکایت کرده و سوزانا از استقلال دفاع خواهد کرد. موضوعی نادر و عجیب که شاید فقط در فوتبال ایران رخ دهد و دلیلی جز سومدیریت نخواهد داشت. چرا که شرکت کیچینگ از موکل خود (استقلال) شکایت کرده و حالا باید خودشان از موکلشان که باز هم استقلال باشد، دفاع کنند. با این حال اگر استقلال در این پرونده هم بازنده باشد که احتمال آن بسیار زیاد است، باید مبلغی نزدیک به 900 میلیون تومان را پرداخت کند که در این وضع سخت اقتصادی برای باشگاه‌ها مبلغ زیادی خواهد بود.

۱    
آی اسپورت
2020-01-27 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر