فهرست
بالاخره اردوی خارجی آزاد است یا ممنوع؟
بالاخره اردوی خارجی آزاد است یا ممنوع؟

بالاخره اردوی خارجی آزاد است یا ممنوع؟

آی اسپورت - حضور سه تیم استقلال، پرسپولیس و تراکتور در اردوی ترکیه باعث اعتراض چند باشگاه شده است. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در پایان فصل گذشته لیگ برتر اعلام کرد برپایی اردوی خارج از کشور ممنوع شده است. چهار تیم پرسپولیس، استقلال، تراکتور و سپاهان به این دستور بی‌اعتنایی نشان دادند. استقلال، پرسپولیس و تراکتور چند روزی است در ترکیه حضور دارند، سپاهان هم بیست و هفتم راهی این کشور می‌شود.

همین موضوع و این تناقض باعث شد تا صدای اعتراض چند باشگاه دیگر بلند شود. حسین فرکی، سرمربی پیکان دیروز پس از بازی دوستانه تیمش مقابل سپاهان در این باره گفت:«اعلام شده بود که تیم ها کمتر به اردوی خارجی بروند نمی‌دانم قانون بود یا سلیقه ما را از این مساله دور کردند اما تیم‌های دیگر به اردوی خارجی رفتند و آزاد هستند.»

فرهاد حمیداوی، مالک پدیده هم چند روز صحبت‌های مشابهی انجام داده بود. « متاسفانه اردوی خارجی ما لغو شد و دیگر وقت هماهنگی آن را نداریم. ما با توصیه وزارت ورزش و رییس فدراسیون فوتبال اردوی خارجی خود را به داخلی تبدیل کردیم اما نمی‌دانیم چرا به تیم‌های دیگر توصیه نشد. با رفتن استقلال و پرسپولیس به ترکیه، قرار است از امروز واحد پول ترکیه به ریال تغییر کند! فکر کنم فقط حنای شهر خودرو رنگ نداشت. تنها کاری که الان از دست ما بر می‌آید این است که به فرودگاه برویم پشت سر پرسپولیس، استقلال و تراکتور آب بریزیم.»

در فصول اخیر هر ساله پیش از شروع فصل چندین تیم برای برگزاری تمرینات خود راهی کشورهای دیگر می‌شدند اما نوسان دلار و گران شدن این اردوها باعث شده تا تاج، تیم‌ها را از حضور در اردوی خارج از کشور منع کند. ظاهرا این دستور فدراسیون فوتبال و هزینه‌های سنگین موجب شد تا بعضی تیم‌ها به جای خارج به سرعین اردبیل، شهرکرد، بروجن،بروجرد، کردان، تهران، زنجان و کرمانشاه بروند. در این میان مشخص نشد صحبت تاج تنها یک توصیه بوده و یا دستورالعمل.  فعلا که در این زمینه یک بام و دو هوا دیده می‌شود.

  ۱  
آی اسپورت
2019-07-14 17:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آرشی
يكشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۶
یادش بخیز سال 55 اوالین کلنگ بزرگترین کمپورزشی و دهکده المپیک در ورزشگاه فعلی تختی شهرکرد زده شد و کسانی که دیده باشن دیگه باید بفهمند و جالب این پروژه تنها یک درصد از و با این حال هنوز همون یک درصد از مجموعه که دل هر فردی رو آب میکنه طرح و اجرا توسط مهندسین آلمان غربی داده شد و پشتشان از هر نظربه یکی از بزرگترین و معصوم ترین افراد گرم بود حامی دلسوز محمد رضای فقید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر