فهرست
دیسلایک : امضای فدراسیون پای میزبانی عمان
دیسلایک : امضای فدراسیون پای میزبانی عمان

دیسلایک : امضای فدراسیون پای میزبانی عمان

آی‌اسپورت- پرسپولیس چاره‌ای جز پذیرفتن عمان به عنوان میزبان خود برای بازی برگشت مقابل الهلال ندارد. آن‌ها باید در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان هم با تیم عربستانی بازی کنند و در نتیجه نمی‌توانند در تهران میزبانی بازی خود را بر عهده داشته باشند. پرسپولیسی‌ها به خصوص بازیکنان این تیم هم چندان از بازی کردن در مسقط راضی نیستند و طاهری، مدیرعامل این باشگاه، پیش از این گفته بود تلاش می‌کند میزبانی را از عمان به کشوری دیگر منتقل کند. عمان شرایطی شبیه به عربستان دارد و از قضا نزدیک به این کشور هم هست و امکان حضور طرفداران تیم‌های عربستانی در آن بیشتر است. با این همه امکان تغییر میزبان بازی‌ها برای پرسپولیس وجود نخواهد داشت. براساس آن‌چه وب‌سایت نود نوشته علی کفاشیان و علیرضا اسدی، رئیس و دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال بعد از مشکلات پیش آمده میان عربستان و ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا توافق کرده‌اند که تیم‌های ایرانی در عمان بازی کنند و در صورتی که کشور دیگری امکان بر عهده گرفتن میزبانی را داشت کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها این امکان را بررسی کند. در واقع الزامی برای این کنفدراسیون وجود ندارد که میزبانی بازی‌های تیم‌های ایرانی مقابل تیم‌های عربستانی را تغییر بدهد.

در واقع جدا از این که امارات حاضر نیست میزبانی بازی‌های تیم‌های ایرانی را قبول کند، کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با تغییر میزبانی بازی‌های تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا موافقت نکرده است و یکی از دلایل تغییر میزبان به کشورهای ازبکستان یا امارات که نام‌شان پیش‌تر مطرح شده موافقت نکردن کنفدراسیون فوتبال آسیا است. با وجود آن که کفاشیان، نائب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا محسوب می‌شود باشگاه‌های ایرانی از حضور او در این سمت حداقل در این مورد خاص سودی نبرده‌اند و طاهری هم از دشوار بودن تغییر میزبان بازی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آگاه است و احتمالا به دلیل، دیشب از میزبان بودن مسقط در بازی بعدی خبر داده است.

۶ ۷  
آی اسپورت
2017-09-13 18:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
میرزا کوچک خان
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
به نظرم اسم سایتتون رو بزارید " کپی اسپورت "
بهرام
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
جوری میگید انگار عربستانیها توی کشور خودشون بازی میکنن در ضمن اگر عمان براشون خوب بود که میزبانشون رو به امارات تغییر نمیدادن که اون هم ایرانیاش زیادن. یادتون نره که ورزشگاههای عربستان هم تقریبا پر میشن قطر که نیست. پس تفاوت چندانی نداره. اتفاقا اگر به نتایج نگاه کنیم عربستانیها اگر بیشتر از ما در ایران بردن منظورم اینه که وقتی اونها میزبانن در کشورشون ما کمتر بردیم تا زمانی که اونها مهمان و ما میزبان نمونش هم آخرین بازی دو تیم ملی. اونها فقط به خاطر حمله به سفارتشون خواهان گرفتن میزبانی از ما بودن رفتار تماشاگرهامون هم دلیل رو به کنفدراسیون فوتبال آسیا داد. اون همه ترقه و نارنجکو شعارهای مذهبی سیاسی و نژادی.
۶
امید از تفت
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۳۰
پرسپولیس جایی به غیر از عمان نداره. در بین کشورهای غرب آسیا، در امارات، قطر، عمان و ازبکستان می تونیم میزبان باشیم. امارات که میزبانی ایران را بخاطر مشکلات سیاسی قبول نمیکنه. قطر را ای اف سی بخاطر مشکل سیاسی عربستان با قطر قبول نمیکنه. فدراسیون ازبکستان هم که برای میزبانی جواب منفی داده پس فقط عمان میمونه. تنها نقطه امید این است که پرسپولیس از طریق وزارت امور خارجه و رایزنی های سیاسی، در ازبکستان میزبان بشه که اگه این اتفاق بیفته عالیه و امیدوارم پرسپولیس بتونه در ازبکستان میزبان باشه چون حداقل اگه در ازبکستان هوادار نداره، شرایط محیطی و آب و هوایی به نفعش هست و بسیار هم تأثیرگذار است.
۱ ۱
خاطره بازی العین
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۲
خدایی کارشناسانی مثل تو ارزشی همانند نفت برای کشورمون و دارن حیف تو که داری تو تفت حروم میشی...امید نفتی
اشک تو چشمان من جمع میشه وقتی نظرات تو رو می خونم
۱
رسول
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۵۸
سگ ......تو روح کفاشیان این کشور شانس اورده ااین زمان قاجار دنیا نیومده بود اگر اون زمان بود وکاره ای بودبا چهارتا قراردادکل مملکت رو بخشیده بود
۴
شاهین
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۵۴
چرا ضعف فدراسیون و وزارت خارجه را ربط میدید به چهار تا جوان هیئتی که بدون مقاومت پلیسی که زیر نظر وزارت کشوره وارد سفارت شدن ؟ تقصیر این جوان هاست کل afc عربستانی هستن ؟
علی از اندیشه
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۰۳
شما چطور به این نتیجه رسیدید که اون هاییکه به سفارت عربستان حمله کردن چهارتا جون هیئتی بودن شما مطمئن باش این کار به قول فردوسی پور خودجوش کار هیئتی ها نبود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر