فهرست
ما نیز مردمی هستیم
ما نیز مردمی هستیم

ما نیز مردمی هستیم

آی اسپورت-  ما نیز مردمی هستیم... و البته مردمی بدبخت. ما هم آدم هستیم و هنوز صدر جدول... و باز هم آدم‌هایی بدبخت و ناچار که نمی‌دانیم کجا فریاد بزنیم و شکایت کجا بریم. ما چندسال است رنج را با پوست و خون‌مان درک کرده‌ایم و لرزیده‌ایم از بلایای غیرطبیعی‌ای که بر سرمان نازل شده. کاش سختی و مشقت هرچیزی در خودش تولید می‌شد. نه مثل حالا که دستی زشت و زمخت زده زیرِ بازیِ زنده‌گیِ ما. زنده‌گیِ مایی که از بد حادثه دیوانه‌ی فوتبال‌ایم و حالا مدت‌هاست تن‌مان می‌لرزد و صدای‌مان از فرط داد زدن می‌گیرد، چون داستانِ ما براساسِ منویات و بچه‌بازی‌های چند بی‌خرد می‌گذرد در ساختار مدیریت و ورزش این مملکت . وزارت ورزش سمبل بی‌تدبیری و عقده‌گشایی‌ست. کاش جرات این را داشته باشند یک بار برای همیشه استقلال را منحل کنند و ما را راحت کنند که دیگر تیمی نداریم. که دیگر رویایی نداریم. ما مردمی رنج کشیده هستیم که گریه کردیم و لرزیدیم در روزی که گذشت و از ته دل امیدوارم مدیران فاسد و پول‌پرست ذره‌ای از حسِ رنجی که بر آدم‌هایی چون من رفت را تجربه کنند. ما تن‌های تنهای بی‌پناهی بودیم از همه جا که سر به دیوار می‌کوبیدیم از خشم. از مهراد در مشهد تا من در تهران و سروش در مادرید. 

بیست‌وچهار ساعتِ گذشته برای ما چکیده‌ای از فساد بود. که تنها روزنِ خوشی به جا مانده هم به فنا داده شد. حس و حال هزاران آدمی چون من شبیه کسی‌ست که عزیزی بسیار عزیز را از دست داده‌اند. از جشنی تمام‌عیار و مهمانی‌ای باشکوه رسیده‌اند به لحظاتِ دمِ مرگ در بیمارستان و صبحِ خاکسپاری. دوشنبه هجدهمِ آذر همه‌ی ما آدم‌های کلافه‌ای بودیم که نمی‌دانستیم دقیقا باید چه کرد و قرار است چه شود. خبرهای دروغ یقه‌مان را گرفته بود و هی می‌لرزیدیم. ذبح‌شدن رویامان را شاهد بودیم و از ته دل فحش خواهر و مادر نثار وزیر ورزش و مدیرعامل باشگاه می‌کردیم که مسبب این خیمه‌شب‌بازی بودند. 

چندسال است یک سناریو تکرار شده. قصه‌ی استقلالِ دهه‌ی نود قصه‌ی جان‌گرفتن و قربانی‌شدن است. و این چرخه تکرار می‌شود تا از خونِ ریخته‌شده چرخه‌ی فساد تکرار شود. از ماجرای کاوه رضایی و پول نبودن برای حفظ تیام و چپاروف. از قصه‌ی پاتوسی و الله‌یار تا فاجعه‌ی استراماچونی و احتمالا در ماه‌های آینده فروش قائدی و دیاباته... تمام‌اش کنید جان مادرتان. ما آدم‌های غم‌زده‌ای هستیم. مردمانی ذبح‌شده پای خواسته‌های شخصی و عقده‌گشایی‌ها... ما مردمی بدبخت... اصلا ما مردم هستیم؟

۱۳    
آی اسپورت
2019-12-10 00:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر