فهرست
آشنایی با تنها تیمی که به لئو نباخته است!
آشنایی با تنها تیمی که به لئو نباخته است!

آشنایی با تنها تیمی که به لئو نباخته است!

آی اسپورت - پیروزی 5-1 بارسلونا مقابل لیون بلوگرانا را برای دوازدهمین فصل متوالی به مرحله یک چهارم نهایی رساند. اما این دیدار برای لئو مسی، مردی که با 2 گل و 2 پاس گل ستاره اول تیمش بود، معنای دیگری هم داشت. این برد تعداد بردهای لیونل مسی با پیراهن بارسا را به عدد 476 رساند تا او در این رکورد با ژاوی هرناندز، اسطوره بارسلونا به عنوان موفق ترین بازیکن تاریخ این باشگاه (از نظر تعداد برد) شریک شود. مسی این تعداد برد را در تنها 673 مسابقه ثبت کرده (برد در 71 درصد از بازی ها) در حالی که ژاوی برای کسب این تعداد پیروزی نیاز به 767 مسابقه داشت. این دو بازیکن 11 فصل در کنار هم بازی کردند و موفق به فتح 24 جام شدند.

مسی در دوران حضور در بارسا در برابر 85 تیم به میدان رفته و در برابر 84 تیم، حداقل یک بار موفق به کسب پیروزی شده است. اما شاید جالب باشد بدانید تنها ناکامی مسی در برابر تیمی رقم خورده که در حال حاضر، جایی در لیگ های سراسری اسپانیا ندارد!

در مرحله یک سی و دوم نهایی کوپا دل‌ری فصل 05-2004 و در شرایطی که دیدارها به صورت تک حذفی برگزار می‌شد، بارسلونا به خانه گرامنت، تیم کاتالونیایی که در آن زمان در سطح سوم فوتبال اسپانیا حضور داشت، رفت. مسی جوان که در آن دیدار به صورت ثابت به میدان رفته بود در دقیقه 73 جای خود را به ساموئل اتوئو داد. بازی در وقت های قانونی با تساوی بدون گل به پایان رسید و در نهایت گرامنت با گل اسکار اویس در دقیقه 103 به پیروزی رسید تا شگفتی بزرگ کوپا دل‌ری در فصل 05-2004 به همین شکل رقم خورد.

بعد از آن مسابقه، این دو تیم دیگر در برابر هم قرار نگرفتند تا همچنان در برابر تعداد پیروزی های مسی مقابل گرامنت عدد صفر دیده شود. گرامنت اکنون در سطح دوم لیگ منطقه ای کاتالونیا (سطح ششم فوتبال اسپانیا) حضور دارد و مسی شاید هرگز فرصت جبران این شکست را پیدا نکند.

در سمت دیگر جدول، بیشترین پیروزی های مسی با پیراهن بارسلونا در مقابل سویا ثبت شده است. (28 پیروزی) اتلتیک بیلبائو (24)، اتلتیکومادرید و اسپانیول (22) نیز دیگر تیم هایی هستند که بیش از 20 بار برابر بارسای با حضور مسی شکست خورده اند.

لیونل مسی در بازی چهارشنبه شب صد و سی و یکمین بازی خود را در لیگ قهرمانان برای بارسا انجام داد تا در این زمینه نیز با عبور از آندرس اینیستا به دومین بازیکن باسابقه تاریخ آبی اناری ها در این رقابت ها تبدیل شود. ژاوی هرناندز با انجام 151 بازی، در این زمینه نیز رکورددار است.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-03-14 18:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر