فهرست
بهترین پنالتی‌زن لالیگا؛ بالاتر از همه نامداران
بهترین پنالتی‌زن لالیگا؛ بالاتر از همه نامداران

بهترین پنالتی‌زن لالیگا؛ بالاتر از همه نامداران

آی اسپورت - در یکی از بازی های هفته بیست و هفتم لالیگا اسپانیا ژیرونا در خانه میزبان والنسیا بود و در نهایت در دیداری که توانسته بود دو بار عقب ماندگی خود را جبران کند، در پایان با گل دقیقه ۹۰ فران تورس ۳-۲ مغلوب مهمان خود شد. گل دوم ژیرونا در این مسابقه را کریستین استوانی، مهاجم ۳۲ ساله و اروگوئه ای کاتالان ها در دقیقه ۸۳ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا به این ترتیب رکورد ویژه ای را برای خود خلق کند.

استوانی که اکنون با ۱۶ گل سومین گلزن برتر رقابت های لالیگاست، در دوران حضور خود در این لیگ ۱۵ بار پشت ضربات پنالتی ایستاده و تمامی ضربات خود را به گل تبدیل کرده. این آمار  مشترکا بهترین آمار در بین بازیکنانی است که توانسته اند صد درصد ضربات پنالتی خود در این لیگ را به گل تبدیل کنند.

این رکورد در سال های قبل در اختیار آلن پترناچ، مهاجم کروات سابق رئال وایادولید با گل شدن ۱۴ ضربه از ۱۴ اقدام بود. مانولو آلفارو مهاجم سابق هرکولس و ویارئال با گل کردن پانزدهمین و آخرین پنالتی خود در رقابت های لالیگا؛ ۱۳ ژوئن ۱۹۹۹ مقابل راسینگ سانتاندر رکورد پترناچ را شکست و حد نصاب جدیدی را در لالیگا ثبت کرد.

بعد از آلفارو، دیگو کاسترو مهاجم کنونی پرت گلوری استرالیا در دوران حضور در لالیگا در فاصله فصل های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ تمامی ۱۵ پنالتی خود را گل کرد اما در نهایت در روز ۲۸ اکتبر ۲۰۱۳ در بازی مقابل اتلتیک بیلبائو ضربه پنالتی خود را برابر گورکا ایرایزوز از دست داد تا رکورد صد درصدی خود را برباد رفته ببیند. کاسترو در فصل بعد نیز یک پنالتی دیگر را برابر سلتاویگو و سرخیو آلوارز به هدر داد تا درصد پنالتی های به ثمر رسیده او کمتر شود.

استوانی اولین پنالتی خود در لالیگا را در روز ۳۰ اکتبر ۲۰۱۱ و با پیراهن راسینگ سانتاندر وارد دروازه کاسترو، سنگربان رئال بتیس کرد. از مجموع این ۱۵ پنالتی، او ۴ پنالتی برای سانتاندر، ۲ پنالتی برای اسپانیول و ۹ پنالتی برای ژیرونا به ثمر رسانده است. موفق ترین فصل او نیز فصل ۲۰۱۷ با گل کردن ۵ ضربه پنالتی بوده و او با زدن یک پنالتی دیگر در این فصل، به این رکورد خواهد رسید.

تیبو کورتوا، یان اوبلاک و یاگو هررین نامدارترین دروازه بانانی هستند که مغلوب استوانی شده اند و باید دید آیا بالاخره دروازه بانی پیدا می‌شود که بتواند رکورد ۱۰۰ درصدی او را از بین ببرد یا خیر؟

۳    
آی اسپورت
2019-03-16 00:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر