فهرست
منافع ملی ، وجه المعامله نابودی کی‌روش
منافع ملی ، وجه المعامله نابودی کی‌روش

منافع ملی ، وجه المعامله نابودی کی‌روش

آی اسپورت - اگر همین الان داد و بیداد کنیم  و فریاد بزنیم که تیم‌ملی را کشتند کم کاری کرده ایم . اصلا اگر فریاد بزنیم که تیم ملی را به خاطر بی کفایتی خودشان شقه شقه کردند باز اشتباه نکرده‌ایم. چند روز و فقط چند روز تا اولین بازی تیم ملی در جام جهانی 2018 باقی است ومی‌توان گفت که بدترین جو ممکن درحدودیک دهه اخیرعلیه تیم ملی بوجود آمده.سرمربی تیم ملی سیبل منتقدین شده و مدام در مورد جایگزینش حرف می زنند آن هم در روزهایی که باید همه تمرکز کی روش روی سخت ترین رقبای تاریخ ایران در جام جهانی باشد.

 ظاهرا جرم سرمربی تیم ملی ایران این است که طبق ساده ترین اختیاراتش در دنیای فوتبال ، دوبازیکن تیم ملی را فنی/غیرفنی از فهرست حذف کرده و به همین دلیل ساده به منفورترین چهره صفحات اینستاگرامی/تلگرامی طرفداری سرخابی رسیده است. حالا تندروهای بزرگترین کلونی طرفداری فوتبال در ایران از کی روش بیزارند و به این شکل مردپرتغالی به کمترین میزان محبوبیت خود در دوران حضورش در ایران رسیده .

 اما مگر ممکن است؟ کی روش همان مربی ای است که قبل از شکستن رکوردهای این چنینی در تیم ملی و حتی قبل از اولین صعود به جام جهانی علی کریمی را خط زد و اتفاقی رخ نداد. در مورد کریمی حرف می زنیم که اگر محبوب‌ترین چهره فوتبال ایران نباشد حتما یکی از سه چهره محبوب کشور هست.

 اما کی روش یک بار او را به عنوان بازیکن خط زد و یک بار به عنوان مربی در برابر استعفایش سکوت کرد تا کریمی از تیم ملی کنار برود. کی‌روش در این سال‌ها روی نام ، نکونام ، مجیدی ، رحمتی و ... هم خط کشیده و از گزند رفتار تند صفحات هوادارای به دور بوده. پس چطور می شود که حالا به خاطر خط زدن جلال حسینی و وریا غفوری به این وضع افتاده است. قسمتی از این مساله به کیفیت بازیکنان خط خورده باز می گردد وقسمتی هم توجیه های کی روش برای خط زدنشان،  اما مهمترین مساله این است که چهره کی‌روش نزد فوتبال‌دوستان ایرانی به سرعت تخریب شده و در ذهن مردم از مربی جنتلمن، همه فن حریف ، دانشمند پرتغالی حالا به یک دلال ، پول پرست ، ایران ستیز تبدیل شده است.

 او در روزهایی در ذهن مردم ایران تغییر کرده که اوج افتخارات ممکن را برای فوتبال ایران کسب کرده. کی‌روش هرچند قهرمانی جام ملت های آسیا را هنوز به ارمغان نیاورده اما بهترین خط دفاع تاریخ فوتبال را تحویل ایران داده، بهترین آمار گل خورده و بهترین آمارپیروزی را به دست اورده و به عنوان تیم دوم جهان پس از برزیل ایران را راهی جام جهانی کرده است.

 تیم ملی ایران تا به حال در 5 جام جهانی حاضر بوده که دوتایش را مدیون کی روش است یعنی نزدیک به نیمی از افتخارات ایران برای حضور در جام جهانی متعلق به کی روش است. ان هم در حالی که در دوره اخیر ایران قدرتمندانه ترین صعودش را به جام جهانی داشت و برای اولین بار دو مرتبه پشت سر هم به جام جهانی راه پیدا کرد.حالا دوباره باید پرسید که چطور ممکن است یک نفر در اوج افتخارات و نتیجه‌گیری این چنین به حضیض بیافتد و به قولی بی آبرو شود.

 شاید قسمتی از این مساله را بشود در روحیه ایرانی پیدا کرد که یک نفر را اسطوره می کند و از یک جایی اسطوره شکستن را شروع می کند اما اتفاقات رخ داده درچند وقت اخیر نشان می دهد که تغییر چهره کی روش نزد  هواداران فوتبال کاملا هدفمند و از سوی یک نهاد رخ داده است. یعنی اسنادی یک دفعه و به صورت نه چندان اتفاقی به صورت خرد خرد در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته اند و در نهایت در فاصله حدود دو هفته تا اولین دیدار ایران سرمربی تیم ملی از اسطوره محبوبیت به چهره منفور تبدیل شده است.

مرز زمانی این اتفاق یعنی رسیدن از محبوبیت به منفورشدن حدودا 7 ماه است. هفت ماه افشاگری و فشار علیه تیم‌ملی اما چرا؟ یعنی چه اتفاقی افتاد که لازم شد افشاگری هایی علیه تیم ملی رخ بدهد و لزوما این افشاگری‌ها طبیعت رسانه بود یا از منبعی تغذیه می کرد؟

 در همین یکی دو ماه اخیر 4 افشاگری علیه تیم ملی رخ داد که سه تای آن مستقیما به کارلوس کی‌روش مربوط می‌شد.

 اول - فساد در مدیریت تیم ملی ( هنوز معلوم نیست فساد رخ داده ونداده امااخبارش همه جا را برداشته )

 دوم - افشای بندهای قرارداد کی روش ( برخلاف قوانین رسمی ایران)

 سوم - افشای حضور یک دلال در کنار کی روش که به منافع ملی ضربه می زد.

 چهارم -افشای جزییات قرارداد میلیاردی تبلیغاتی کی روش با بانک سامان

 در همه این چهار مورد رد پای فدراسیون فوتبال به صورت مستقیم و غیرمستقیم دیده می شود. در ماجرای اول که اصلا کمیته اخلاق کمیته ای از فدراسیون پی‌گیر ماجراست. اما چون هنوز پای سرمربی تیم ملی به میان کشیده نشده موضوع بحث ما نیست.

در مورد دوم البته به نظر می رسد که فدراسیون دستی در ماجرا نداشته اما یکی از بزرگترین ضربات به چهره کی روش در همین مورد اتفاق افتاد. بندهای قرارداد کی روش توسط یکی از رسانه ها منتشر شده. اما نه قراردادی که امروز اجرا می‌شود بلکه قراردادی که زمان کفاشیان امضا شده بود. قراردادی که در آن اینترنت مجانی به سرمربی تیم ملی داده بودند و چند پرواز بیزنس کلاس در سال و غیره و غیره. بندهایی که می‌توانست نباشد اما حقیقتا فدراسیون می‌بایست در موردشان پاسخگو باشد که چطور پذیرفته چنین قراردادی را امضا کند.

 با این حال چون قرارداد قدیمی بود مسوولان امروز پاسخگو نبودند و این بندهای منتشر شده مثل تیغی شد روی صورت کی‌روش که چهره‌اش را تخریب کرد. البته در مورد همین بندها و مقایسه میزان فایده کی روش با برخی مدیران کشور که امکاناتی بیشتر در اختیار دارند حرف زیاد هست اما انتشار قرارداد همچنان مساله مهمی بود که چطور رخ داد. یک برگه از قرارداد در اختیار فدراسیون است و یک برگه در اختیار کی روش. شما فکر می کنید چه کسی قرارداد قدیمی را به آقای خبرنگار داد؟ مسوول فدراسیون یا خود کی روش.

 بند سوم شخصیت سرمربی سابق رئال و بهترین مربی تاریخ فوتبال مربی ایران را در حد یک دلال کاهش داد و حقیقتا کی‌روش در این بند کاملا مقصر بود اما سوال اینجاست که چطور 2ماه مانده به جام جهانی دوم و بعد از هفت سال یکدفعه همه یادشان افتاد یک ایجنت رسمی فیفا به تیم ملی ایران اینقدر نزدیک است ؟ اگر مطلع نیستید باید گفت که وقتی مدیریک شرکت نقل و انتقالات بازیکن ، شرکتی که هم کارهای بازی های دوستانه را انجام می دهد و هم در کمپینگ و اردوها فعال است  کنار تیمی قرار بگیرد هرگونه شائبه استفاده از رانت ایجاد می شود. اما از جام جهانی 2014 و زمانی که فردوسی پور روی آنتن زنده نام بامداد میرزایی را آورد همه می دانستند که او نزدیک تیم ملی است و هیچ کاری نکردند.

 با این همه دوباره یک مدرک سر از رسانه‌ها در آورد مدرکی که نشان می داد که شرکت آقای میرزایی علیه منافع ملی نامه نگاری کرده است و رسانه منتشر کننده مدعی شد مدارکی از این دست زیاد در اختیار دارد. نتیجه این اتفاق در ظاهر این بود که بامداد میرزایی از تیم ملی ایران کنار گذاشته شد و چه خوب که چنین اتفاقی رخ داد و دست مسببانش درد نکند . اما این وسط و در مدت چند هفته تیترهای تند رسانه ها دیگر چهره ای برای کی‌روش نگذاشته بود.

 آنها در تمام این مدت با استفاده از ترکیب واژه «دلال نزدیک به کی‌روش» به جای نام بامداد میرزایی حسابی سرمربی تیم ملی را نابود کردند. البته به قولی هر کسی خربزه می خورد پای لرزش هم می شیند اما دوباره برگردیم سراغ سند رسانه محترم. در این مورد هم مطمئن هستیم که کی روش و بامداد میرزایی سند را به رسانه‌ها نداده‌اند و با توجه به اصرار رسانه به انباشت این اسناد چند سوال پیش می آید.

 در این هفت سال کمیته اخلاق چه کار می کرد که بامداد میرزایی راست راست در کنار تیم ملی می چرخید و فعالیت می کرد؟ این اسنادکجا انباشت شده بود و چه کسی می دانست میرزایی دقیقا در قراردادها چه کار می کند؟ اگر فدراسیون نمی‌دانست چرا نمی دانست - مخصوصا بعد از برنامه 2014 و اشاره مستقیم فردوسی‌پور -  و اگر می دانست چرا کاری نکرده بود؟راستی این سند چطور به جای کمیته اخلاق و نهادهای امنیتی برای برخورد بی سروصدا آن هم نزدیک جام جهانی ، یکدفعه به رسانه ها رسید؟ اصلا حالا که بامداد میرزایی رفته چرا تیم ملی ایران مقابل تیم ملی زیر 21 سال ازبکستان قرارمی گیرد و از رییس تا دبیر کل کسی جواب نمی‌دهد که شان خداحافظی تیم ملی ایران چنین بازی‌ای نیست؟ آیا توطئه‌ای در کار است؟ آیا کسی می خواست سرمربی تیم ملی را تحت فشار قرار دهد؟

 مورد چهارم شاید به نظرمساله مهمی نرسد اما تیرآخر به چهره کی روش بود.مربی ای که متهم به پول کندن از بیت المال با بندهای آنچنانی قرارداد بود و متهم شده بود به دلالی حالا متهم شد که رقم قراردادش کافی نیست و به جان پول ایران افتاده و دلار از کشور خارج می کند. البته که واقعیت غیر از این بود. فدراسیون فوتبال در تمام سال های اخیر در پرداخت دستمزد کی‌روش مشکل داشته و همیشه نفرسومی مشکل را حل کرده . در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ، کی روش با گرای فدراسیون مصاحبه می کرد امکانات ندارد و با دستور شخص رییس جمهور که استاداین طور موارد بود حقوق پرداخت می‌شد. در سال های اخیر رویه رییس جمهور فرق می کرد و فدراسیون هر بار به شکلی حقوق کی روش را از دولت می گرفت. همین چند روز پیش حسین هدایتی افشا کرد که که قبل از جام ملت های آسیا حقوق معوقه 7ماهه کی روش را پرداخت کرده و پاداش ها را داده بوده.حالا هم در آستانه جام جهانی اوضاع فدراسیون تغییری نکرده اما انها به کی روش اجازه دادند که از بانک سامان دریافتی داشته باشد بدون سود رسیدن به تیم ملی که برخلاف قرارداد بود .

 فقط به این دلیل که مدتی بتوانند کی روش ناراضی از عدم پرداخت حقوق را ساکت کنند. بعد از این پرداخت اما رقم قرارداد رسانه‌ای شد و بعد هم رسانه‌ها نوشتند طی بندی در قرارداد کی روش اوحق نداشته قرارداد تبلیغاتی امضا کند.

 کی روش تحت چنین فشار بزرگی که ایجاد شد ، پس از بازی ازبکستان بیست دقیقه به تابلوی جام جهانی در استادیوم آزادی تکیه زد و در عصبانیت لابد تصمیم‌های خوبی نگرفت. تصمیماتی که شاید یکی‌اش سرشاخ شدن با سرخابی با هدف فشار به فدراسیون بود و دومی‌اش اعلام خداحافظی با تیم‌ملی بعد از جام جهانی اما ای کاش کسی سر نخ این ماجرا را پیدا کند که به کجا می رسد؟

 ای کاش معلوم شود که چه شخص یا اشخاصی در نزدیکی جام جهانی به جان کی‌روش افتادند تا او را از ایران بیرون کنند. سود خروج کی‌روش از ایران به جیب چه کسی واریز می شود که منافع ملی را وجه المعامله سود خودش کرد؟ کی‌روش دیریازود از ایران می رود و فرق بود و نبودش به سرعت مشخص شود اما برای آن روزها لازم است بدانیم چه کسی او را فراری داد؟

 عصر ایران

۶۲ ۱۸  
آی اسپورت
2018-05-31 10:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
حرف حساب
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۱۶
این هم توجیه و منطق کیروش الهی ها: لو دادن قرارداد و وجود دلال تو تیم و همکاری کروش با بانک سامان خیانته و لی انجام خود این کارها نه!
مشروح 86
جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۵
کی روش به دلیل اخلاق فوق العاده بدش از چشم من شدیدا افتاد
۲
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۳
آقا ، شما چند سالتون هست که میگید شدیدترین حملات در ده سال اخیر!!!

آیا زما ایویچ این فشارها نبود ، یادتون هست سر اردوی بروجرد چقدر بلوا درست کردند ،
سر تمرین کردن در سالن و سربازی با رم ، شاید کثیف ترین سناریو در زمان ایویج نوشته شده و اجرا شده بود!

و در زمان بلاژویج ، تمام وقت و انرژی اون مربی صرف بهانه ی بنی اسرائیلی و آزار و اذیت رسانه های اون زمان گذشت ، خدادداد بلاژویج را سیاه باز خوانده بود و ناصر احمدپور (شادروان) دنیا را برای بلاژ تیره و تار کرد !

و برانکو ، برانکو نه زبان داشت که جواب یاوه ها را بدهد و نه اونقدر رو داشت کاری بکند ، نه مصاحبه ای نه چالشی و نه تحریکی ، هیچی هیچی ،
ولی بازهم به او رحم نکردند ، اگر دادکان پشتش نبود بدتر از ایویچ کله پا می شد!

کی روش تا امروز ابتدا به ساکن با کسی درگیر نشد و هرگز شروع کننده ی بحثی نبوده است.
دو تا نکته ، وقتی گفت سطح فوتبال ما و اسپانیا شصت سال است ، دوستان ناراحت شدند که چه توهینی!
و وقتی گفت بازیکنان داخلی مون در سطح جام جهانی نیستند ، همه به تمسخر گفتند که میخواد چهل روزه رونالدو درست کنه!

وقتی شما به مردمی راستش را نتوانی بگویی ، اوضاع اون مردم و مملکت بهتر از این نمی شود.
سیب زمینی واقعی
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
تا امثال شماها هستن سواری گرفتن راحت و اسون
مسعود
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۴
كيروش حرفه اي است ولي حرفه اي هم پول ميگيره پس حرفه اي تم بايد پاسخ بده
شهروند
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۸
لطفا ماست مالی نکنید ، کروش تا جایی که میشده این فوتبال رو چلونده حالا هم که دیگه چیزی نمونده میخواد بره ، انقدر هم تو رسانه های بین المللی علیه امکانات و مدیریت فوتبال ایران مصاحبه کرده که اگر هر سه تا بازی هم کیسه گل بشیم بازم کروش مقصر نیست ، بعدم کل افتخارات کروش یه مساوی جلوی آرژانتینه ، طوری میگید کروش دو بار تیم رو به جام جهانی برده انگار به کس دیگه این فرصت داده شده بود که استفاده نکرد ، فقط حضور خانزاده در تمام تورنمت های مهم و قرارداد کروش با بانک سامان کافیه که پرتش کنن بیرون ، البته اگر تو یه کشور درست و حسابی کار میکرد نه این سرزمین بخور بخور
امید از تفت
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۰
کیروش مثل هر مربی یک سری محاسن و معایبی داره. جو فعلی هم جو بدی نیست. جو آرامی است که به شدت به نفع تیم ملی است. الان اکثراً میگن ما حداکثر یک امتیاز می گیریم و کسی توقع صعود نداره. همین موضوع باعث میشه کادر فنی و بازیکنان هیچ فشار غیرمتعارف و استرسی نداشته باشند و سراسر انگیزه باشند و با انگیزه های بالا در پی اثبات خودشون و موفقیت تیم ملی باشند. مطمین باشید از لحاظ فضای روانی وقتی جام جهانی شروع بشه همه موفقیت تیم ملی را میخوان. با این شرایط شانس صعود ایران از گروهش بسیار بسیار بیشتر از دوره قبل هست حتی با گروه سخت تر
۶
حمید
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
واقعا متوجه نشدم که این مطلب هدفش دفاع از کیروش بود یا نه. چون ظاهرا کلمات به نحوی انتخاب شدن که کیروش رو منزه جلوه بدن اما کاری که کلیت این مطلب می کنه اینه که تردیدها در مورد کیروش چندین برابر می کنه. به نحوی که من فکر می کنم چه بسا این مطلب از سوی همون افرادی منتشر شده باشه که نویسنده ادعا می کنه به صورت نرم و خزنده پروژه تخریب کیروش رو دنبال می کنند. چون به صورت خلاصه این مطلب کلی اتهام و شائبه علیه کیروش مطرح می کنه اما بدون هیچ پاسخی برای اون ها انتقادات رو به سمت کسانی که مدرک رو کردند هدایت می کنه. برام خنده داره که میگین قرارداد کیروش با بانک سامان غیرقانونیه اما کسانی که این مساله رو مطرح کردند مقصرن.
به نظر من بیشتر از هر کسی این خود کیروش بود که خودشو نابود کرد. از ماجرای دعوا با برانکو که بگذریم (اگر چه خیلی تاثیر داشت ولی فعلا موضوع بحث نیست)، مهمترین اشتباه کیروش این بود که خودشو وارد مسائلی کرد که به هیچ وجه منطقی نبود. در این متن اشاراتی شده به افشاگری های که که برخی می تونند اونا را به انتقادات کریمی ارجاع بدن. لازمه یادآوری کنم که انتقادات کریمی از 7-8 ماه پیش به هیچ وجه سمت و جهتش به طرف کیروش نبود و همگی علیه مدیران فدارسیون بود. اما وقتی برای اولین بار اسمش به صورت کم رنگ توسط کریمی مطرح شد و از نوع رابطه اش با سباستین سئوال شد کیروش به جای پاسخ و سعی در اغناء اذهان تاکتیک احمقانه حمله به کسی مثل کریمی رو با غلط ترین الفاظ انتخاب کرد. و البته هنوز هم در مورد نوع رابطه اش با سباستین توضیح نداده. این اولین اشتباهش بود!

اشتباه بزرگترش اما ماجرای بامداد میرازیی بود که خودتو بهتر از من توضیح دادین. واقعا درک نمی کنم چرا باید اون کارها رو می کرد!!!

...
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۸
...
شاهین
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
جان دردن، خبرنگار سرشناس حوزه آسیا در وبسایت هایی نظیر BBC، ESPN، وردساکر، نیویورک تایمز و .... در مورد آخرین شرایط تیم ملی ایران صحبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، دردن که به عنوان کارشناس تلویزیونی در شبکه آمریکایی ESPN حضور پیدا کرده بود گفت:" هواداران تیم ملی ایران پس از شکست دو بر یک مقابل ترکیه شاید وحشت کرده باشند چرا که این تیم در سالهای اخیر چندان با باخت دست و پنجه نرم نکرده است. در استانبول، خط دفاعی هیچ شباهتی به آن خط دفاعی نداشت که همچون یک دستگاه خودکار ، تیم ملی را با ملایم ترین شکل ممکن در مرحله راهیابی به جلو برده بود. نمی خواهیم برداشت هیجانی نسبت به شکست در بازیهای دوستانه قبل از جام جهانی داشته باشیم (با توجه به آماده سازی ایران برای تقابل با تیمهایی نظیر مراکش، پرتغال و اسپانیا) اما ایران با وجود تملک توپ در دقایق زیادی از بازی مقابل ترکیه، چند مشت محکم دریافت کرد. کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران همه را با خط زدن سید جلال حسینی با تجربه و قرار دادنش در لیست ثانویه جام جهانی شگفت زده کرده است. روزبه چشمی، جانشین حسینی در مقابل ترکیه، مشکلات زیادی داشت هر چند که خط هافبک هم آن طور که باید و شاید، از او حمایت نکرد. تجربه و آرامشی که مدافع ۳۶ ساله به بقیه تیم منتقل می کرد می توانست در روسیه به کار تیم ملی ایران بیاید."

پ.ن:
البته جعفر بشکه و خانم گریه پردازن نوین بهتر می فهمه
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۲
ای کاش معلوم شود که چه شخص یا اشخاصی در نزدیکی جام جهانی به جان کی‌روش افتادند تا او را از ایران بیرون کنند. سود خروج کی‌روش از ایران به جیب چه کسی واریز می شود که منافع ملی را وجه المعامله سود خودش کرد؟ کی‌روش دیریازود از ایران می رود و فرق بود و نبودش به سرعت مشخص شود اما برای آن روزها لازم است بدانیم چه کسی او را فراری داد؟

نویسنده میگه سرپوش بذارین و ماست مالی کنیم خخخ
&
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۵
نوشته طوری بود که نویسنده خودش هم بین دو راهی حمایت و نقد کیروش مونده بود ولی به نظرم گل سرسبد جمله هاش این بود:«او در روزهایی در ذهن مردم ایران تغییر کرده که اوج افتخارات ممکن را برای فوتبال ایران کسب کرده!!!!!!!» اوج افتخار از نظر نویسنده صعود به جام جهانیه؟ ایران نه اولین بار بود که به جام جهانی صعود میکرد نه اولین بار بود که اول اسیا شده! دومین تیم صعودکننده بودیم؟ مطمئنا جزء اولین تیم هایی خارج شده از رقابت های جام جهانی هم خواهیم بود. موند یه جام ملت ها که اینم نتونست عنوانی به دست بیاره.
عامل اصلی این اتفاقات خودِکیروش و رفتارهای مستبدانه خودش هست. شما ببینید حتی با شفر چیکار کرد اون که دیگه برانکو نبود؟ تشویق بازیکنان به لژیونر شدن اونم به هرقیمتی امثال طارمی، رضاییان، کاوه رضایی و ... به خاطر دعوت شدن به تیم ملی به باشگاه هاشون پشت کردن.
بی طرف
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۸
هنر کی روش بوده که تونسته بازی های تیم ملی رو برای همه بی اهمیت و بی ارزش کنه
soltan
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
چون پرده برافتد ! نه تومانی و نه من
qwe
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۰
شما ژورنالیستها آدمهایی هستید که با یک توجیه می توانید یک بنده خدایی را سرنگون کنید و با همون توجیه یک بنده خدای دیگری رو به عرش ببرید، توجیهات شما بدتر از توجیهات سرمربی تیم ملی برای خط زدن بچه های تیم ملی بود. ببینید دوستان شما که هیچ ما در مملکتمون تحلیلگر نداریم که بتواند بگوید براساس داده های موجود باید چه کرد، تحلیلگران ما بخصوص ورزشیها، گزارشگر وقایع اتفاق افتاده هستند نه تحلیلگر اتفاقی که باید رخ دهد، بنابراین توجیهاتتون رو کنار بگذارید. سرمربی حق داره هر کسی رو که صلاح میدونه دعوت کنه و پاسخگو باشه، شما باید بتوانید پاسخ بگیرید البته اگر توان انرا داشته باشید
خدا قوت
۹
serezo
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۵
در طول تاریخ فوتبال از هیچ مربی به اندازه کیروش نه از سوی رسانه ها نه حمایت شده و نخواهد شد، هزاردستان رسانه عادل فردوسی پور با کلی هدم خشم و پیاده نظام هفت ساله در خدمت جناب کیروشه البتع با چهل میلیون ببینده !و دریغ از کوچکترین نقد، پرتیراژترین روزنامه ورزشی کشور همینطور، مانند خبر انلاینها که بسیاره ، و گنده لاتهای خبرنگاری از جمله سیامک رحمانی و خوشخو هم همین طور ، اون بیانیه 300 نفره خبرنگاران چهار سال قبل ک نیاز به یاداوری نیست ؛ پدر بغض ایران احسان علیخانی ام حتی ایتم اختصاصی براش میسازه ،این خود مردم هستن که شخصیت کیروش و ارازل اطرافشو شناختن وگرنه حامیانه او با کوچکترین نقدی طرف رو با خاک یکسان میکردن
مهدی
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران؟!!! بیشترین افتخارات تاریخ فوتبال ایران؟!! این نویسنده بیسواد فکر کرده همه هم مثل خودش بیسوادن، دور قبلی رو با سلام و صلوات و اشتباهات داورها و کمک مدافع کره ای و... تونستیم صعود کنیم، این دوره هم تو آبکی ترین گروه ممکن بودیم و اگه صعود نمیکردیم واویلا بود...
هیچ مربی تو تاریخ فوتبال ایران نیست که مثل کیروش بهش 8 سال زمان بدن،بیشترین امکانات تاریخ فوتبال ما در اختیارش قرار گرفته و بیشترین حمایتهای تاریخ فوتبال ما چه از طرف مردم یا رسانه ها ازش شده. دستاوردهاش چی بوده؟ هیچی. یه جام تشتکی هم باهاش نگرفتیم. پنجم نشدن تو گروه 4 تیمی جام جهانی شده افتخار
کیروش یکی از ضعیف ترین مربیان تاریخ فوتبال ماست.
حالا هی شما دستمال بکش
حامی تیم ملی
جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۲
یه سری لنگیه بدبخت، حقیر، وطن فروش، شدن کاسه داغتر از آش واسه تیم ملی شما روچه به تیم ملی اخه
احمقایی که کله دغدغشون باشگاه بی افتخار لنگه و به خاطر این باشگاه که بهترین عنوانش قهرمانی تو جام ولایته قید تیم ملیشونو زدن
کسایی که چشمشونو رو صعود راحت به جام جهانی بستن
کسایی که تو تیم ملی دنبال جام میگردن(حالا معلوم نیس غیر از جام ملت ها شانس قهرمانی تو کدوم جامو داشتیم که نگرفتیم)
کسایی که مریده حلقه به گوشه برانکو و علی کریمین
کسایی که چشمشونو رو مشکلایی که تیم ملی داشت، بستن
کسایی که یادشون رفته با همین برانکو چجوری با وجود داشتن امثال علی دایی و جواد نکونام و .... صعود کردیم
کسایی که وقتی بازیکنه تیم ملی اشتباه میکنه، شروع به تخریبو مسخره کردن بازیکن میکنن به جایه حمایت ازش
( نه تو بازیه رسمی بلکه تو بازیه دوستانه که اصلا دلیل برگزار شدنش چیزیه غیر از بردو باخت)
معلومه تیم ملی تو جام جهانی که هیچ تو مسابقات بینه محله ایم هیچ کاری نه میتونه انجام بده نه اجازه میدن کاری انجام بده
کشوری که یک سری احمق تو فاصله ۱۴ روز مونده به جام جهانی به جایه حمایت، تیشه به ریشه تیم‌ ملیشون میزنن کی روش که هیچ مایلی کهنم واسشون زیادیه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر